Kim jesteśmy, czyli cała prawda o nas!

Chciało by się rzec: MŁODZI, PIĘKNI, BOGACI!

Prawda jest niestety inna,ponieważ z wiekiem u nas różnie to bywa, piękno to rzecz gustu, a bogactwo? Kiedyś na pewno do nas przyjdzie, ale jeszcze nie czas na takie wybryki! Teraz jesteśmy przede wszystkim realizującymi się w swojej pasji studentami. Z różnych uczelni, wydziałów i w różnym wieku, choć w naszych szeregach są i tacy, którzy z tytułem Żaka się już dawno pożegnali. Dzieli nas dużo, co łączy?

Wspólna praca i zaangażowanie w tworzenie naszej "ukochanej". Jest wyjątkowa i na prawdę inna niż wszystkie- to Studencka Telewizja Internetowa TVPW.

Co robimy?

Jesteśmy grupą kilkudziesięciu osób, która ciągle coś nagrywa, kręci, montuje i produkuje. Nie straszne są nam float cam, off, xflo, slajder, LowRes, HiRes, green box, blue screen, czy color grading - na co dzień z nimi obcujemy, zdobywając przy tym specjalistyczną wiedzę.

Wspólnie pracujemy, ale jak wiadomo nie sama pracą człowiek żyje (student tym bardziej), dlatego spotkania i imprezy określane mianem integracyjnych są ciągle w naszych grafikach. Łącząc pracę, pasję i życie w gronie przyjaciół, realizujemy się,zmieniając przy tym stereotyp studenta, który cały okres swoich studiów spędza na bezproduktywnej zabawie.

My, działając w tej organizacji zyskujemy doświadczenie, które mamy nadzieje, że zaowocuje w przyszłości (najlepiej w dobrej walucie!), liczne przyjaźnie, ale przede wszystkim piękne wspomnienia ze studiów, a czasem nawet "ciut" więcej. Mamy na naszym koncie kilka udanych, telewizyjnych związków i dwa małżeństwa. Jak widać TVPW, to same PLUSY!

Krótka historia o Ojcach Założycielach

Każdy sukces ma swojego ojca. TVPW od początku mierzyło wysoko, więc... ojców było aż czterech – Jakub Górski, Mariusz Tomiczak, Piotr Piorun i Michał Kubicki. Pomysł na telewizję zrodził się w ich głowach w lutym 2006 roku i wydawało im się, że wszystko uda się zorganizować do końca semestru. I mieli rację... wydawało im się. Urzeczywistnienie tego pomysłu zajęło 15 miesięcy.

W czasie tych 15 miesięcy trwały rozmowy z władzami Politechniki i przygotowania do realizacji pierwszego materiału. Trzeba przyznać, że ani jedno ani drugie do łatwych zadań nie należało. Jednak nasza pierwsza produkcja, reportaż „A ty gdzie kupujesz prezerwatywy?”, ujrzał światło dzienne już w marcu 2006 roku i okazał się strzałem w dziesiątkę, bo kontrowersyjny i określający główny zakres zainteresowań przeciętnego studenta temat wzbudził zainteresowanie mediów ogólnopolskich. Już wtedy zrobiło się o nas głośno. I choć tę właśnie datę uważa się czasem za nieoficjalny początek Studenckiej Telewizji Internetowej TVPW, to tak naprawdę działalność na pełnych obrotach rozpoczęliśmy wraz z ruszeniem strony internetowej (18 maja 2007 roku) i pojawieniem się na niej pierwszych materiałów (6 czerwca 2007 roku).

My w mediach, media o nas

Już na samym początku naszego istnienia zainteresowała się nami stacja TVN. Zostaliśmy zaproszeni do programu „Dzień dobry TVN”

Mimo zdobycia rozgłosu, woda sodowa nie uderzyła nam do głowy. Ważniejsze dla nas jest to, że nasi członkowie znajdują zajęcie w mediach komercyjnych i są tam cenionymi pracownikami. Jest to dla nas potwierdzenie faktu, że TVPW może z powodzeniem służyć jako odskocznia do kariery zawodowej i długie godziny z kubkiem kawy spędzone na montowaniu czy nagrywaniu materiałów nie poszły na marne. Osoby wywodzące się z naszej telewizji pracują lub praktykują m.in. w Telewizji Polskiej, TVN, Polsacie czy Superstacji, a także w Radiu Tok FM i internetowych portalach informacyjnych.

Używamy plików cookies aby Cie śledzić.