Dokładnie w 150 rocznicę urodzin pierwszego Prezydenta RP Gabriela Narutowicza - 17 marca 2015 na Politechnice Warszawskiej zostało odsłonięte jego nowe popiersie. Nowe, ponieważ od 1957 przez długie lata stało na uczelni inne popiersie, wypożyczone z Muzeum Narodowego w Warszawie. Autorem nowego pomnika jest Marcin Nowicki.

W trakcie krótkiej uroczystości Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, przedstawił licznie zgromadzonym gościom sylwetkę tragicznie zmarłego Gabriela Narutowicza. Podkreślił jego rolę jako znakomitego polityka, patriotę, a także inżyniera i nauczyciela.

W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej, do których należy dbanie o kultywowanie pamięci o historii naszego państwa. Popiersie Prezydenta RP - Gabriela Narutowicza pozwoli zabieganym, pochłoniętym nauce studentom na chwilę zapomnienia i refleksji.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wyjątkowego wydarzenia, które uświetniło obchody 100lecia Odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej.