27 marca miała miejsce premiera pierwszej płyty Kazika i Kwartetu ProForma, zatytułowanej "Wiwisekcja". Z tej okazji fani mogli spotkać się z muzykami na konferencji zorganizowanej w Empik Junior. Uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania, zbierać autografy, a także wysłuchać kilku barwnych historii. Ciekawy jest już sam początek współpracy Kazika z Kwartetem, ponieważ zaczęło się dość nietypowo... od pewnego maila.

Kiedy Kazik Staszewski usłyszał o kwartecie, który wykonuje piosenki jego taty, był bardzo oburzony tym, że nikt nie zapytał go o zgodę. Natychmiast zareagował pod wpływem impulsu - wysłał maila, w którym wyraził swój żal i straszył muzyków pozwaniem do sądu. Jednak po pewnym czasie przemyślał swoje postępowanie i uznał, że było zbyt porywcze. Po pewnym czasie zaczęły się sporadyczne wspólne występy. Z czasem sesyjne granie przerodziło się w poważny projekt. Rozwiewamy wątpliwości tych, którzy myślą, że "Wiwisekcja" to jednorazowa muzyczny przygoda: zarówno Kazik, jak i Kwartet ProForma przywiązują dużą wagę do swojej współpracy i traktują ją w kategorii priorytetu.

Na płycie można usłyszeć m. in. piosenki Stanisława Staszewskiego,Toma Waits`a, Kurta Wail`a i Nicka Cave`a w nowych aranżacjach, zaśpiewane głosem dojrzałego już życiowo i artystycznie Kazika. Autorskim utworem jest "Kalifat", czyli singiel promujący album. Muzycy przyznają, że zamierzają odejść od grania starych piosenek na rzecz wspólnego tworzenia nowych utworów.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne krążki i informujemy, że "Wiwisekcja" jest dostępna w sklepach i na sprecords.com.pl