Wytrwałość, siła, czy lewy prosty- jaka jest najważniejsza zasada w boksie? Czy faktycznie jest to sport pełen agresji, przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn? Postanowiliśmy przekonać się na własne oczy!

Nasza ekipa była obecna na Drugiej Pokazowej Gali Boksu Landowski Boxing Night,zorganizowanej w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Legii przez braci Łukasza i Karola Landowskich. Impreza stanowiła prawdziwe święto boksu. Wysoki poziom sparingów i fantastyczna atmosfera uczyniła widowisko naprawdę wyjątkowym.

Galę z dużą dawką świetnego humoru poprowadził znany i lubiany satyryk - Szymon Majewski. Spotkaliśmy tam wiele cenionych w świecie boksu osobistości. Na gali pojawił się m.in. mistrz świata WBF- Albert Sosnowski. W roli sędziego mogliśmy obserwować srebrnego medalistę mistrzostw świata i Europy, wicemistrza olimpijskiego z Moskwy (1980) - Pawła Skrzecza.

Zmaganiom sportowców towarzyszył gorący doping zgromadzonej publiczności i energetyczna muzyka. Jak na prawdziwej gali boksu, nie mogło zabraknąć też pięknych kobiet.

Zobaczyliśmy, że boks to szlachetny sport, który wypracowuje u młodych adeptów wiele pozytywnych cech i pozwala im spożytkować nadmiar energii. Emocje,które towarzyszyły zawodnikom i publiczności były bardzo pozytywne. Jednym słowem - to był świetnie spędzony czas. Nie wiemy jak Wy, ale my już nie możemy się doczekać kolejnej gali Landowski Boxing!