Proszę czekać...

Opis Filmu Wiadomości TVPW

Podróżowanie warszawską podziemną kolejką

05.11.2007.


Poleć znajomym | Umieść na stronie

Film powstał przy współpracy z zarządem Metra Warszawskiego Sp. z o.o.

Wielu z Was z pewnością często korzysta ze środka komunikacyjnego, jakim jest Metro Warszawskie. Czy zastanawialiście się kiedyś wsiadając do pociągu, jak funkcjonuje cały system podziemnej kolei? Prezentowany film przybliży Wam w jaki sposób pociągi przygotowywane są do kursów oraz jak ważne jest bezpieczeństwo w Metrze. Tych i wielu innych informacji dowiecie się oglądając ten materiał! Oprócz podstawowych informacji na temat pociągów, jakimi dysponuje Metro Warszawskie dowiecie się o realizacji inwestycji końcówki pierwszej linii Metra oraz o dalszych planach budowy kolejnych linii.

Polecamy również filmy:

Oficjalna strona Metra Warszawskiego Sp. z o.o.

Zapraszamy również do obejrzenia reklamowego filmu o bielańskim odcinku Metra.

Zobacz też, jak powstają filmy TVPW o Metrze Warszawskim.

Ocena:4.25/5


Dodaj komentarz

Komentarze

Zgłoś do usunięcia

zyta, 19.04.2009 16:51.

materiał OK.

Zgłoś do usunięcia

cluzo (PKP-Jazda), 19.11.2008 01:36.

Spoko materiał. Z przyjemnością zajrzałem w zakamarki tunelów metra warszawskiego.
Pozdro dla autora :)

Zgłoś do usunięcia

Anonim, 12.07.2008 23:38.

bardzo dobry materiał

Zgłoś do usunięcia

Anonim, 08.07.2008 22:32.

ja bym obejrzał :)

Zgłoś do usunięcia

Anonim, 03.06.2008 17:01.

Jestem pod wrażeniem zdolności Pana Kamerzysty, pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów. MS

Zgłoś do usunięcia

kozabee@g..., 10.03.2008 21:50.

super material, troche dlugi ale bardzo porzadny :-)

Zgłoś do usunięcia

kloniusz@w..., 22.12.2007 15:40.

Co do tego "6 rano..." to nie jest może ściśle prawda, bo kursy pociągów zaczynają się o 5 rano, ale jeśli mam obstawać przy swojej racji to w reportażu jest powiadziane, że "Na STP rozpoczynają o 6 rano pracę maszyniści" i jest to prawda. Reszta pociągów jest garazowana na torach odstawczych i pierwsi maszyniści faktycznie zaczynający prace o 5, ruszają tamtymi pociągami.

Co do wypowiedzi pana Sielskiego, to niestetety musiałem mu w dużej części zaufać w tym co mówi (w końcu ogarnia porządnie na STP) dlatego też specjalnei ni eingerowałem w jego wypowiedzi przy montażu. To co napisałeś: "wał kulakowy", "falwonik" nic mi nie mówi, większej rzeszy ludzi oglądającej ten materiał zapewne także (materiał z założenia miałbyć materiałem popularno-naukowym, informacyjnym) - także powinien mieć informacje ogólne, przystępne dla człowieka.

Gdyby chcieć można by poświęcić cały jeden film o każdym z pociągów metra zagłębiając się w jego techniczne detale, ale kto to by oglądał ???

Pozdrawiam i dzięki za komentarz!

Piotr Klonowski
Kierownik działu Marketingu
TVPW

Zgłoś do usunięcia

vonbugi@o..., 22.12.2007 14:33.

Nie podoba mi się swierdzenie 00:50 "OD godziny 6 rano zaczynają pracę maszyniści" (to kto prowadzi pociągi przed 6-tą?)
01:40 - p. Sielski mówi o układzie sterowania - jakim układzie?
"oparty na technice stycznikowo - przekaźnikowej"
"system informatyczno - elektroniczny"
Co tym sie steruje.
Styczniki znajdziemy w obu typach taboru.
Jeśli chodzi o sterowanie napędem:
W wagonach rosyjskich - odpowiada za to wał kułakowy - niby są tam styczniki ale nie nazywa się tego układem stycznikowym. Za stycznikowe uznaje się trochę inne rozwiązania - konstrukcyjnie nowsze.
W wagonach Alstomu - sterowanie napędem odbywa się za pomocą układu energoelektronicznego - falownika.
Możemy też sterować innymi pdzespołami. Za sterowanie gadułą przystankową w obu typach odpowiadają 'komputerki'. Także w obu typach SOP (samoczynne ograniczanie prędkości) jest oparty o komputery.

Zgłaszasz ten komentarz do usunięcia.

IV FESTIWAL MŁODEGO KINA PIĘKNI DWUDZIESTOLETNI, 4-6 Kwiecień 2014 Warszawa, Kino Luna

02.04.2014.

Coraz więcej osób interesuje się filmem i coraz więcej osób filmy tworzy.

Niestety, większość takich produkcji - niskobudżetowych, realizowanych przez młodych pasjonatów, dociera jedynie do bardzo wąskiego kręgu odbiorców i nie ma szans zagościć na kinowym ekranie.

W natłoku i chaosie youtube'owych kanałów z trudem można wyłowić wartościowe dzieła, a zdolnym twórcom trudno zaistnieć w filmowym świecie.


W odpowiedzi na tę sytuację powstał Festiwal Młodego Kina Piękni Dwudziestoletni - festiwal, który nie stawia barier tematycznych, ani formalnych dla prezentowanych filmów, ale skupia się na tym, by były to produkcje realizowane przez twórców niszowych, często dopiero rozpoczynających swoją karierę. Cel jest prosty: dotrzeć do najlepszych i najciekawszych filmów, nakręconych przez

studentów lub amatorów i pokazać je wszystkim zainteresowanym oraz zainteresować

tych, którzy jeszcze tej strony kina nie znają.

Tegoroczna edycja Festiwalu Młodego Kina Piękni Dwudziestoletni odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia w Kinie Luna. Podczas Festiwalu, już po raz czwarty, pokazywane będą najciekawsze filmy krótkometrażowe młodych twórców – studentów szkół filmowych oraz amatorów. Wśród nich znajdą się filmy o długości od 2 do ponad 30 minut, zarówno fabularne, jak i animowane oraz dokumentalne.


Pierwszego dnia zapraszamy wykład inauguracyjny pt. „Od hobbysty do profesjonalisty” przygotowany przez Warszawską Szkołę Filmową, prowadzony przez Małgorzatę Retei, cenioną producentkę filmową i telewizyjną. Wykład dotyczyć będzie profesjonalnej produkcji filmowej na etapie początkowym produkcji, a więc: development prac literackich, pitching, casting, wybór lokacji, prawa autorskie, prezentacja projektu producentom i podmiotom finansującym.

Na wykład zapraszamy wszystkich zainteresowanych filmem.

Swoją tematyką i formą zainteresuje zarówno filmowców jak i widzów chcących poznać tajniki produkcji filmowej.


Po wykładzie zaprezentowane zostaną dwa bloki filmów konkursowych, tworzonych przez amatorów i studentów szkół filmowych.
Drugiego dnia, w sobotę odbędą się pokazy filmów konkursowych tworzonych przez studentów szkół filmowych, podzielonych także na dwa bloki.

Najlepsze produkcje wyłoni jury w składzie: Andrzej Kołodyński, Małgorzata Zajączkowska, Paweł Wendorff, Marcin Wrona i Bartłomiej Topa.


Na ostatni dzień przewidziane zostały pokazy specjalne dwóch filmów pozakonkursowych.

Zaprezentowane zostaną dwa bardzo filmy średniometrażowe: „KRK” Stefana Łazarskiego oraz „Mocna kawa nie jest wcale taka zła” Alka Pietrzaka. Na szczególne zainteresowanie zasługuje szczególnie ta druga pozycja, zwłaszcza że jest to przedpremiera tego dzieła. Zachętą do obejrzenia filmu jest też gwiazdorska obsada, główne role w filmie grają: Wojciech Mecwaldowski, Marian Dziędziel oraz Dorota Pomykała.

Po obu pokazach przewidziano spotkanie z twórcami.


Całość imprezy zwieńczy oficjalna gala z udziałem członków jury, w trakcie której wyróżnione zostaną najlepsze produkcje.

Na koniec jeszcze raz zaprezentowane zostaną produkcje nagrodzone nagrodą Grand Prrix – jest to dobra wiadomość dla wszystkich tych którzy nie mają czasu zobaczyć wszystkich produkcji.


Na widownię festiwalu zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą poznać aktualne filmowe trendy oraz kierunki, w których podążają młodzi filmowcy. Będą tam wszyscy ci, których interesuje, jak można zrealizować dobrą produkcję bez dużego budżetu i ugruntowanej pozycji w świecie filmu.

To tu można poznać nazwiska ludzi, którzy już za parę lat mogą stać się uznanymi postaciami polskiej kinematografii.Ceny biletów:

 • Bilet na jeden blok festiwalowy – 8 zł

 • Karnet – 20 zł

* wstęp na wykład możliwy po zakupieniu biletu na wybrany blok festiwalowy

* wstęp na gale rozdania nagród – darmowy

Warszawska Akademicka Liga Paintballowa

27.03.2014.

Twoją zajawką jest sport? Chcesz poczuć adrenalinę rywalizacji? A może jesteś spragniony mocnych wrażeń? Właśnie ruszyły zapisy na Warszawską Akademicką Ligę Paintballową (WALP) – V edycję projektu organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów SGH. Zbierz 5-osobowy zespół i sprawdź się w największej studenckiej lidze paintballowej w Polsce! Rozgrywki WALPu to trzy spotkania w niedziele 30 marca, 6, 13 kwietnia lub w poniedziałki 31 marca, 7, 14 kwietnia. Lubimy rozmach, więc WALP odbędzie się także na największej hali paintballowej w kraju, a finał na otwartym terenie, wszystko to przy dobrej muzyce, z najlepszymi ekipami z Warszawy i darmową kiełbasą z grilla. A cena? No cóż, taniej nie znajdziecie! ;) Co więcej, dla najlepszych drużyn przewidziane są cenne nagrody. Chcecie wiedzieć jakie? Sprawdźcie sami!<br/> <br/> Zapisy do 28 marca! <br/> Więcej na stronie www.WALP.pl<br/>

6-7 marca 2014 - XIII Forum Młodej Logistyki i Logistyczne Targi Pracy!

04.03.2014.

Największa konferencja w Polsce, poświęcona branży logistycznej, zbliża się coraz większymi krokami! W dniach 6-7 marca 2014 roku już po raz kolejny spotkamy się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Właśnie wtedy odbędą się XIII Forum Młodej Logistyki i Logistyczne Targi Pracy - wydarzenia, które z roku na rok przyciągają coraz większe rzesze studentów zafascynowanych tematyką branży TSL oraz miejsce, gdzie młodzi ludzie mają niepowtarzalną okazję postawić swoje pierwsze kroki na ścieżce kariery zawodowej, nawiązując bezpośrednie kontakty biznesowe z przedstawicielami firm logistycznych. Podczas pierwszego dnia konferencji w Małej Auli Politechniki zostanie przeprowadzony konkurs najlepszych prezentacji przygotowanych przez przedstawicieli najaktywniejszych kół naukowych w Polsce. Rywalizacja ta ma na celu pomóc przybyłym przedstawicielom firm wyłonić młodych logistyków o ogromnym potencjale, którzy wykażą się umiejętnością analitycznego myślenia, kreatywnością oraz obszerną wiedzą w dziedzinie transportu i logistyki. Tematy, na które koła przygotowują swoje prezentacje podane są przez firmy współpracujące z Nami, często poruszają aktualne i bardzo istotne zagadnienia logistyczne, z którymi na co dzień zmagają się pracownicy tych firm. Studenci niejednokrotnie intrygują, zaskakują oraz inspirują pomysłowością oraz świeżym spojrzeniem na omawiane zagadnienie. Podczas pierwszego dnia zostanie przedstawionych 7 najlepszych prac, które zostaną wybrane przez naszego partnera merytorycznego firmę DGL Polska. Uczestników będzie oceniać Kapituła ekspertów złożona z przedstawicieli firm sponsorujących wydarzenie oraz wykładowców akademickich. Po rozstrzygnięciu konkursu odbędzie się panel dyskusyjny mający na celu przybliżenie studentom interesujące ich zagadnienia oraz możliwość zadawania pytań. Pierwszego dnia odbywają się również Logistyczne Targi Pracy, na które przybywają pracodawcy z bogatą ofertą staży i praktyk dla studentów oraz absolwentów. Uczestnicy mają znakomitą okazję, aby poznać swojego przyszłego pracodawcę, dowiedzieć się, czym zajmuje się firma oraz poznać specyfikę pracy na konkretnym stanowisku. Ponadto pracownicy działu HR poszczególnych firm pomogą w zaplanowaniu dalszej edukacji oraz podpowiedzą, jakich cech poszukują u potencjalnych kandydatów. Dla pracodawców zaś jest to doskonała możliwość, aby dotrzeć do szerokiego grona osób, prezentując swoją firmę oraz jej ofertę dla młodego pokolenia. Forum Młodej Logistyki to nie tylko wystąpienia przedstawicieli kół naukowych, ale także wyjątkowa okazja pogłębienia swojej wiedzy na warsztatach, case study i prelekcjach odbywających się podczas drugiego dnia. Jest to solidna porcja wiedzy praktycznej oraz niezwykła możliwość, aby bliżej zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami sektora TSL. Wystąpienia prowadzone są przez przedstawicieli firm biorących udział w Forum, dzięki czemu uczestnicy mogą uczyć się od najlepszych. Profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem zawodowym dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą oraz spostrzeżeniami, które są bezcenne dla studentów. Podczas organizowanych case study istnieje niepowtarzalna możliwość zapoznania się ze sposobem pracy w danej firmie i poznania swoich silnych oraz słabych stron. Jest to również idealna okazja dla pracodawcy, aby wybrać pracownika na miarę czekających go zadań w rzeczywistej pracy. Organizatorzy co roku zmieniają charakter wystąpień, czym zaskakują uczestników. Dzięki temu konferencja z roku na rok staje się coraz lepsza i cieszy się coraz większym sukcesem oraz powodzeniem. Formuła pokazuje kreatywność kół naukowych, wiedzę oraz zainteresowanie branżą TSL, daje możliwości samokształcenia się, wymiany doświadczeń oraz poznania nowych osób. Forum Młodej Logistyki jest to kuźnia młodych talentów. Miejsce, w którym można spotkać ludzi pełnych pasji i zaangażowania, będących przyszłą kadrą menadżerską. Przedstawiciele firm cenią sobie tę ciekawą inicjatywę, entuzjazm młodych ludzi, wysoki poziom merytoryczny oraz profesjonalizm konferencji. Podczas wydarzenia panuje unikalny i niepowtarzalny klimat sprzyjający swobodnym i nieskrępowanym dyskusjom. Właśnie dlatego zarówno studenci, jak i przedstawiciele świata biznesu z wielką chęcią wracają. W tym roku swoją obecnością zaszczycą przedstawiciele takich firm, jak: Jungheinrich, Quantum Software S.A., P&G, Unilever Polska, Reckitt Benckiser Polska, CAT LC POLSKA, IKEA, Raben, Nutricia, Coca-Cola HBC Polska, FM Logistic, Chep Polska Sp. z.o.o., FIEGE Polska.

Więcej informacji o FML i LTP na Facebook’u: www.facebook.com/pwskls

Warsaw Jungle Massive 6

22.01.2014.

Macie już plany na piątek?

My polecamy Wam imprezę Warsaw Jungle Massive 6 w klubie CDQ, która ma na celu promowanie muzyki jungle i ragga jungle oraz warszawskich junglowych wojowników (producentów, mcs, djs). Na dwóch scenach wystąpią m.in.: Simon Sayz (Palto Team), Syntopa (Mystic Dubs), Krzaku (Zjednoczenie), Fatty Fatty (Manfas & Xyh) czy Steppa Warriors (Yarecki & Robbie).


https://www.facebook.com/events/489052737882467/

Więcej inf.:

Warsaw Jungle Massive
https://www.facebook.com/warsawjunglemassive
http://cdq.pl/
https://www.facebook.com/cdq.warszawa

Holdenger Quartet - koncert jazzowy 17.11.2013

10.11.2013.

Serdecznie zapraszamy na Holdenger Quartet - koncert jazzowy, który odbędzie się 17.11.2013 r., o godz. 19:30 w Klubie Barometr przy ul. Smolnej 40 w W-wie.

Holdenger Quartet - Formacja muzyczna złożona z polskich muzyków mieszkających na stałe za granicą (Amsterdam, Kopenhaga oraz Berlin) z gościnnym udziałem amsterdamskiego pianisty Lorana Witteveena. Grupa wykonuje kompozycje inspirowane dobytkiem europejskiej muzyki improwizowanej jak i amerykańskiego jazzu. Członkowie zespołu są laureatami nagród na wielu konkursach, takich jak Jazz Hoeilaart, Gexto Jazz Festival, HfM Jazzpreis Saarbrücken, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz nad Odrą, Novum Jazz Festiwal, Azoty Tarnów Jazz Contest. Współpracują oni z wieloma muzykami sceny europejskiej, koncertując w USA, Skandynawii i krajach Europy Środkowej.

Występują:
Kuba Więcek - saksofon altowy
Artur Tuźnik (17-20.11) - fortepian
Loran Witteveen (NL) (21-25.11) - fortepian
Franek Pospieszalski - kontrabas
Kuba Gudz - perkusja


wstęp: uczniowie i studenci : 10, dorośli : 15 zł

https://www.facebook.com/events/253390034811925/

Warsaw Jungle Massive 5

04.11.2013.

Warsaw Jungle Massive 5 jungle / ragga jungle / ska / reggae / dub

W piątek 8 listopada w klubie CDQ odbędzie się kolejna impreza promująca muzykę jungle i ragga jungle oraz warszawskich junglowych wojowników (producentów, mcs, djs). Tym razem także będziemy się bawić na dwóch scenach ! Na drugiej scenie królować będzie muzyka ska, reggae i dub.

Na piątej edycji na scenie jungle wystąpi czterech reprezentantów warszawskiej sceny a mianowicie : Krzaku (Zjednoczenie) który po pół roku wrócił z Ibizy do Warszawy, Simon Sayz (Palto), Syntopa (Mystic Dubs) oraz MC Noze (Palto). Skład dopełni FreedomSound z toruńskiego Feel Like Jumping, Track Numba1 i polsko - czeskiego Nuff Sensi Music.

Na drugiej scenie zabrzmi klasyczne reggae i dub oraz early reggae, rocksteady i ska. To wszystko zapewnią Wam Skadyktator (Najświętszy i Jedyny Cud Władca Ska Świata), Skromny Pan Myszon (6T's Club) oraz Aleksander JAHLOVE (Mystic Dubs)

08.11.2013 PIĄTEK Warszawa, Centralny Dom Qultury CDQ ul. Burakowska 12 Start: 21:00 Wejście: 10 pln

http://cdq.pl/ https://www.facebook.com/cdq.warszawa

Zagrają:

1 Stage (jungle / ragga jungle): Krzaku (Zjednoczenie) Simon Sayz (Palto) Syntopa (Mystic Dubs) FreedomSound (Feel Like Jumping / Track Numba1 / Nuff Sensi Music) + MC Noze (Palto)

2 Stage (ska / reggae / dub): Skadyktator (Najświętszy i Jedyny Cud Władca Ska Świata) Skromny Pan Myszon (6T's Club) Aleksander JAHLOVE ( Mystic Dubs)

Transmisja na żywo Juwenaliów PW 2013 (17-18 maja) na www.tvpw.pl!

14.05.2013.

Już w najbliższy piątek, 17 maja, na stadionie Syrenki rozpocznie się jedna z największych studenckich imprez odbywających się w Warszawie - Juwenalia Politechniki Warszawskiej, na której zagrają: Gooral, Frg n Dog, Dziurawej Pół Czekolady, Grass Dillers, Farben Lehre, Jamal, Dżem, Happysad, Myslovitz, HEY, Lady Pank, Sawblade.

Chcecie wiedzieć, co się dzieje na stadionie Syrenki w dniach 17-18 maja 2013 roku?

Jesteście z innego miasta, mieszkacie za daleko, albo po prostu nie możecie być w tym czasie na Syrence?

Czujecie pragnienie, aby być w samym sercu wydarzeń tegorocznych Juwenaliów Politechniki Warszawskiej?

Na relację na żywo z tej fantastycznej imprezy zaprasza Studencka Telewizja Internetowa TVPW. Będziecie mogli ją obejrzeć na stronie www.tvpw.pl! Tym razem realizacja ta obejmie 8 kamer. Jest to już trzeci raz, kiedy TVPW realizuję transmisję na żywo z tej imprezy.

Do zobaczenia na stadionie Syrenki!

Studenci z SMKN SAE najlepsi w Californii!

16.04.2013.

Tegoroczne zawody Aero Design pozostaną w pamięci studentów Politechniki Warszawskiej na długi czas. To właśnie na nich drużyna składająca się z członków Studenckiego Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE zdobyła trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej w każdej klasie (Micro, Regular i Advanced). Co ciekawe żadnej ekipie, na żadnych zawodach nie udało się do tej pory zdobyć aż tylu nagród za jednym razem za jednym razem. Warto też wspomnieć o uzyskaniu kolejnych sześciu nagród dodatkowych min. za najdokładniejszy zrzut ładunku. W tym miejscu pada kolejny rekord. Otóż dzięki zaawansowanej elektronice autorstwa naszych studentów udało się zrzucić ładunek, jako jedynym, w wyznaczonym miejscu. Brawo SMKN SAE!

Więcej na: http://www.wykop.pl/ramka/1479321/studenci-z-smkn-sae-najlepsi/

Hemp Gru koncertuje w STODOLE 19.04 !!

12.04.2013.

19 kwietnia Hemp Gru wystąpi na scenie warszawskiego klubu Stodoła. Wilku WDZ i Bilon BPP zakładając zespół 15 lat temu nie przypuszczali zapewne, że ten dwuosobowy projekt zrodzony na warszawskim Mokotowie wyrośnie na jeden z najistotniejszy zespołów na scenie rap w Polsce. Ich debiut na składance "Hip-Hop'owy Raport z Osiedla", która obecnie nosi miano kultowej, odbił się szerokim echem wśród odbiorców, a szczerość i bezkompromisowość Hemp Gru, którym wyraz dali w kawałku "Na krawędzi", zdobyły serca fanów hip-hop’u. Dopiero jednak po sześciu latach ukazał się ich pierwszy album, „Klucz”, który dziś uznawany jest już za klasyk polskiej sceny hip-hopowej. Kolejne albumy tego dwuosobowego składu z Mokotowa również cieszą się niesłabnącą popularnością. Ostatni krążek „Braterstwo”, wydany w grudniu 2012, zamyka tzw. "Trylogię JLB" (albumy „Jedność”, „Lojalność” i „Braterstwo”). Jego premierę Wilku i Bilon poprzedzili smutną dla wszystkich fanów wiadomością, o zakończeniu działalności zespołu na rzecz rozwijania projektów solowych obu artystów. Organizatorem obecnej trasy, która z pewnością wpisze się wielkimi literami na kartach historii polskiego rapu, jest Agencja Koncertowo Wydawnicza Karrot Kommando.

OPERACJA: PODRYW

03.04.2013.

Już 18 kwietnia klub Proxima zamieni się w prawdziwy imprezowy poligon. Gorące tancerki, liczne konkursy i najważniejsze - OPERACJA: PODRYW! To tylko niektóre z atrakcji, które na Was czekają! Nie możecie tego przegapić!!!

"Dzień dawcy szpiku dla Ninki i innych"

26.05.2012.

Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej z całego serca zaprasza na "Dzień Dawcy Szpiku dla Ninki i innych". Przyjdź 30 maja do Dużej Auli w Gmachu Głównym i zarejestruj się jako potencjalny dawca. Wystarczy tak niewiele żeby uratować ludzkie życie.

Nina Warnell urodziła się 21 lutego 2012 roku .Po 2 tygodniach Nina zaczęła tracić na wadze i została przyjęta do szpitala. Po serii badań zdiagnozowano u niej rzadką wadę genetyczną – ciężkie złożone niedobory odporności (SCID). SCID oznacza, że Nina nie posiada układu odpornościowego. DLA NINY ZNALAZŁ SIĘ ZGODNY POTENCJALNY DAWCA! Jednak wielu dorosłych i dzieci nadal czeka na znalezienie swojego bliźniaka genetycznego. Rodzice Niny rozumiejąc tę sytuację chcą, aby akcja nadal była dedykowana ich córce .Dzięki Waszej pomocy inni pacjenci mogą otrzymać taką szansę jak Ninka

Dzień Dawcy 30 maja współorganizowany jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej oraz fundację DKMS Polska. Fundacja stanowi największą bazę dawców komórek macierzystych w Polsce.

Przyjście na akcje wiąże się z oddaniem niewielkiej ilości krwi, która zostanie poddana badaniu genetycznemu. Jeśli okaże się, że jest osoba, której możemy pomóc zostajemy poinformowani.

I najważniejsze – oddanie szpiku nie boli!!! :-)

Rejestracja potencjalnych dawców: Data: 30.05.2012 r. (środa) Godziny: 10.00 - 17.00 Miejsce: Politechnika Warszawska, Główna Aula Adres: pl. Politechniki 1, Warszawa

Akcja opatrzona jest honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora PW.

Kontakt: aleksandra.danilecka@nzspw.pl

JUWENALIA 2012

17.05.2012.

Chcecie wiedzieć co się dzieje na stadionie Syrenki w dniach 18-19 maja 2012 roku? Czujecie pragnienie aby być w samym sercu wydarzeń tegorocznych Juwenalii Politechniki Warszawskiej? Nic prostszego.
Podczas naszego święta TVPW już po raz drugi przygotuje specjalnie dla Was studio Backstage z ekskluzywnymi wywiadami artystów, koncerty a nawet relacje live w internecie z tej najważniejszej studenckiej imprezy. To wszystko będziecie mogli ujrzeć na telebimach znajdujących się na stadionie jak i na stronie internetowej www.tvpw.pl. Mamy nadzieję, że nasze wywiady z gwiazdami tegorocznych Juwenalii będą równie interesujące i ciekawe jak zeszłoroczne, które przeprowadziliśmy np. z zespołem Dżem czy Kamilem Bednarkiem. Podczas tegorocznej imprezy wystąpi T.Love, East West Rockers i inni znani i przez Was mocno lubiani. Nie może Was tam zabraknąć. Nie ma takiej opcji, żeby przegapić taką imprezę. Przychodźcie, oglądacie i razem z nami cieszcie się uczestnictwem w Juwenaliach. TVPW serdecznie zaprasza!

‘Grasz o staż’, co to jest?

27.03.2012.

Czy jesteś świadomy tej szansy, która czeka właśnie na Ciebie?

Dzięki konkursowi, młodzi ludzie z całej Polski mają okazję spróbować swoich sił w grze o płatne, merytoryczne praktyki w najbardziej renomowanych firmach oraz organizacjach rządowych i pozarządowych. Oprócz tego na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody dodatkowe, które zwiększą ich szanse na rynku pracy.

Nie czekaj, tylko graj i działaj. Bierz przyszłość w swoje ręce

Bardzo zachęcamy do szukania informacji na temat ‘Grasz o staż’ nie tylko z tego powodu, aby wziąć w tym udział, ale również po to, by zainteresować się naszym konkursem.

Konkurs dotyczy programu ‘ Grasz o staż’ i ważne jest, żebyś zainteresował się historią tego projektu. Pytanie konkursowe brzmi: W którym roku odbyła się pierwsza edycja konkursu ‘Grasz o staż’ i kto jest organizatorem tegorocznej edycji?

Prosimy o wysyłanie odpowiedzi na adres: (konkurs@tvpw.pl)[konkurs@tvpw.pl] do 2 kwietnia 2012.

Mamy atrakcyjne nagrody, które wylosujemy spośród poprawnych odpowiedzi.

Głównymi nagrodami są skrzyneczka do herbat z logo "Grasz o staż" (dodamy, że jest bardzo ładna:) oraz USB. Są również nagrody dla osób, które zajmą kolejne miejsca.

Nie zwlekaj, szukaj informacji, czytaj i wysyłaj maila z poprawną odpowiedzią.

POWODZENIA!

Zagraj z nami w paintball!

23.03.2012.

Lubisz niecodzienne przeżycia i silne emocje? Wysoka dawka adrenaliny jest Ci niezbędna do normalnego funkcjonowania? Cenisz sobie znakomitą zabawę w dobrym towarzystwie? Jeśli tak, to jest to propozycja skierowana właśnie DO CIEBIE. W tym roku już po raz trzeci wystartuje wyjątkowy projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów – Warszawska Akademicka Liga Paintballowa. Celami przedsięwzięcia są wspaniała zabawa studentów oraz integracja przedstawicieli wszystkich warszawskich uczelni, którzy lubią w sposób aktywny spędzać wolny czas. WALP jest projektem skierowanym do graczy - amatorów. Z tego powodu organizatorzy szczególną uwagę przywiązują do tego, by zapewnić równe szanse wszystkim uczestnikom. Liga jest dobrą okazją do tego, aby spróbować swoich sił w paintballu po raz pierwszy. Ci, którzy mają już pewne doświadczenie również mogą czerpać radość z gry. To niecodzienne wydarzenie składa się z trzech serii spotkań, które odbędą się 2, 17 oraz 25 kwietnia. W trakcie zaciętych zmagań zostanie wyłonionych 6 najlepszych drużyn, które wezmą udział w wielkim finale Ligi zaplanowanym na 13 maja. Zmagania prowadzone są przez 5-osobowe zespoły w systemie każdy z każdym w poszczególnej grupie. Nie ma możliwości odpadnięcia w trakcie rozgrywek. Każda drużyna ma zagwarantowane 3 serie spotkań niezależnie od prezentowanych umiejętności i osiąganych wyników. Runda zasadnicza rozegra się w hali Labsektor - największej w Polsce i jednej z największych w Europie hal paintballowych. Dobrze usytuowane, jest miejscem, które posiada najlepsze warunki do tego typu gier . Finał odbędzie polu paintballowym Paintball4all w Zalesiu Górnym. Najlepsze zespoły zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami. Wśród pozostałych uczestników zostanie rozlosowanych wiele upominków, które umilą udział w Lidze. Bez względu na wynik, zawodnikom pozostaną w pamięci emocje towarzyszące rozgrywkom i sam fakt uczestniczenia w tej przygodzie. Zapisy trwają do 25 marca. Nie pozwól by ominęła Cię taka okazja! Więcej informacji oraz zapisy znajdziecie na naszej stronie internetowej oraz na facebooku!

Festiwal Filmowy w Kochanowskim ma już dziesięcioletnią tradycję i trwa dwa dni, w tym roku będzie to 31 marca i 1 kwietnia.

22.03.2012.

Festiwal Filmowy to jeden z dwóch festiwali, które odbywają się w XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego w Warszawie. Jest on organizowany całkowicie przez uczniów i jest szansą dla młodzieży z całej Polski na pokazanie swoich filmów. Festiwal Filmowy w Kochanowskim ma już dziesięcioletnią tradycję i trwa dwa dni, w tym roku będzie to 31 marca i 1 kwietnia.

Filmy pokazywane na festiwalu są oglądane przez młodzież i nie tylko oraz oceniane przez jury, w którego skład wchodzą różni specjaliści. Wytypowani przez jury artyści zostają nagradzani ostatniego dnia podczas gali rozdania nagród, kończącej trwające przez dwa dni wydarzenie. Publiczność również może wybrać swojego faworyta poprzez zagłosowanie na niego. Film z największą liczbą głosów dostaje Nagrodę Publiczności.

SPRING BEATS już w piątek!

21.03.2012.

Samorządy Studentów PW i APS zapraszają na pierwszą edycję najbardziej rozgrzewającej, międzyuczelnianej imprezy klubowej...

SPRING BEATS!

Data: 23 marca 2012 Start: 21:00 Miejsce: Klub Stodoła, ul. Batorego 10


Czy studenci PW to tylko zaniedbane nerdy we flanelowych koszulach? Czy studentki APS to tylko grzeczne dziewczynki z głowami w książkach? Spring BEATS to impreza, na której przekonacie się jaka jest prawda ;]

Jak na najlepszą imprezę przystało nie zabraknie wielu wypasionych atrakcji!

Zacznijmy od tych muzycznych:

 • MaRina http://marinamusic.pl/ Nowa diva polskiej sceny klubowej. Wraz z zespołem (gitara elektryczna, perkusja, DJ, klawisze) zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty, pokazując tym samym czym jest mieszanka popu z dubstepowym basem na najwyższym poziomie! Dodatkowo, przygotowane do każdego utworu wizualizacje oraz efekty pirotechniczne sprawią, że zmienicie swoją definicję dobrego koncertu! UWAGA: Występ MaRiny będzie transmitowany live na www.orange.pl, a następnie emitowany przez tę telewizję jeszcze przez 6 tygodni!

 • DJ Matush http://www.myspace.com/djmatush Weteran polskiej sceny klubowej i jeden z najbardziej zapracowanych DJów w Polsce. Miejsca, w których można go usłyszeć: Instytut Energetyki, Go Play!, Water Festival, Audio River, Sunrise, Nature One, Love Parade i już niebawem na Spring BEATS!

 • DJ Mike M Dobrze nam znany DJ, który zmixuje największe i najnowsze hity pop, disco i lat 80'. Rezydent Hybryd, często i z powodzeniem gra na naszych imprezach (Shake IT!, Ostatki, Połowinki itp.). Dobrze wie jak rozkręcić studencką imprezę ;]

 • Sound Rebellion http://www.facebook.com/SRebellion Dwóch gości z zajawką, którzy świetnie bawią się tym, co robią. Mimo sukcesów, nieustannie stawiają na rozwój, nie straszne im huragany i inne przeszkody, dlatego zaliczają same plusy. Grali już w większości warszawskich klubów.


Po za muzą czekają na Was:

 • Students DJ Competition - Po raz pierwszy w Warszawie, akademicki turniej DJ-ski! Na konsoli wyżyją się najlepsi DJe reprezentujący warszawskie uczelnie. Walka będzie się toczyć o tytuł Najlepszego Akademickiego DJa 2012 oraz specjalna nagrodę.

 • Wizualizacje - Zadbaliśmy nie tylko o wrażenia słuchowe i atmosferę, ale również o doznania wizualne. Na scenie postawiony zostanie ogromny (36m2) ekran LED, na którym wyświetlane będą wizualizacje. Podczas koncertu MaRiny- specjalnie przygotowane do jej utworów, natomiast podczas występów Djów- tworzone na żywo przez nasz zespół VJski.

 • Konkursy - Nie myślcie, że wyjdziecie z klubu z pustymi rękami! Mamy dla Was tyle gadżetów, kuponów, zaproszeń, że... http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/64609-mozg-rozjebany.gif


Zaproście znajomych i przybywajcie tłumnie!

Bilety w przedsprzedaży: 12 studenci PW i APS / 15 zł studenci / 20 zł pozostali

W dniu imprezy: 15 zł PW i APS / 20 pozostal

„Grasz o staż” – sprawdź, co możesz wygrać!

14.03.2012.

Studiujesz, lub jesteś absolwentem? Masz energię by realizować swoje plany i aspiracje zawodowe? Weź udział w „Grasz o staż”, zdobądź punkty w grze o swoją karierę i wygraj płatne praktyki!

Trwa kolejna odsłona konkursu „Grasz o staż”. Tegoroczna oferta to 223 płatne praktyki w wielu lokalizacjach na terenie całego kraju oraz nagrody dodatkowe o łącznej wartości 150 000 zł.

„Grasz o staż” to więcej niż konkurs - wielu laureatów wskazuje, że udział w konkursie to „wakacyjna przygoda”, która umożliwia zdobycie doświadczenia u cenionego pracodawcy, otwiera drzwi do dalszej kariery, a jednocześnie jest okazją do odbycia szkoleń i poznania wielu osób – wskazuje koordynator „Grasz o staż” w PwC (dawniej PricewaterhouseCoopers), Anna Łukawska. Staże odbywać się będą w firmach, organizacjach rządowych i pozarządowych, agencjach reklamowych, domach mediowych i kancelariach prawnych na terenie całego kraju. Ich konkurencyjność wynika z merytorycznego przebiegu i gwarantowanego wynagrodzenia – dodaje.

W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy będą mogli wygrać praktyki w wielu branżach, takich jak audyt, biotechnologia, chemia, elektronika, energetyka, finanse, HR i szkolenia, IT i telekomunikacja, logistyka, nieruchomości, prawo i podatki, produkcja, reklama, sprzedaż, technologia żywności czy zarządzanie projektami. Podobnie jak w ubiegłym roku, jeden z laureatów odbędzie staż w Gabinecie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Szczegółowe informacje o Fundatorach, opinie i porady laureatów, oraz pakiet informacji o konkursie znajduje się w Przewodniku po 17. edycji „Grasz o staż” – broszurze, dostępnej w wersji elektronicznej pod linkiem http://www.grasz.pl/przewodnik/.

Na zwycięzców czekają także atrakcyjne nagrody, które mają na celu poszerzenie wiedzy i kompetencji. Wśród nich są m.in. tygodniowy intensywny program z Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St Andrew w Wielkiej Brytanii, studia podyplomowe, kursy językowe, szkolenia specjalistyczne czy zestawy książkowe.

Dlaczego warto grać o staż? Konkurs pozwala sprawdzić się w wybranej przez siebie dziedzinie, a już samo rozwiązanie case’a stanowi niesamowite doświadczenie. Nieważne jest to, na których etapie konkursu się znajdziesz, na pewno nic nie stracisz, bo konkurs to tylko i wyłącznie inwestycja w samego siebie – wskazuje Aneta Wójcik , która jest laureatką 16. edycji „Grasz o staż”.

W konkursie mogą wziąć udział studenci trzeciego roku studiów I stopnia, trzeciego, czwartego bądź piątego roku studiów jednolitych magisterskich, studenci studiów II stopnia, a także absolwenci, którzy nie ukończyli 30. roku życia – bez względu na kierunek, tryb czy rodzaj studiów.

Organizatorzy zachęcają do zarejestrowania się za pośrednictwem strony internetowej www.grasz.pl. Zainteresowani będą proszeni o wskazanie preferowanych praktyk, uzupełnienie kwestionariusza CV i przesłanie rozwiązań zadań konkursowych do 2 kwietnia 2012r. Uczestnicy rozwiązują minimum 1 zadanie, a maksymalnie 3 zadania z interesującej dziedziny.

Więcej informacji dostępne jest na www.grasz.pl, a bezpośredni kontakt z organizatorami jest także możliwy za pośrednictwem portalu Facebook www.facebook.com/graszostaz.

JADE National Meeting 2012 „Pierwszy krok w wielki biznes”

09.03.2012.

JADE National Meeting 2012 „Pierwszy krok w wielki biznes” to cykl otwartych szkoleń dla studentów, debata na temat możliwości zawodowych w trakcie studiów oraz zjazd studenckich

firm doradczych (Junior Enterprise) z całej Polski. Wydarzenie odbędzie się 22-25 marca w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Tematami przewodnimi szkoleń w trakcie konferencji będą zarządzanie projektami oraz rozwój umiejętności miękkich. Poprowadzą je przedstawiciele takich firm jak: Jeronimo Martins Dystrybucja, Citi Handlowy, Deloitte, SIBS International, InProgress, OMEC, Leadership Center, PMTG cz Conversion. Patronem Honorowym wydarzenia jest Polska Rada Biznesu.

ZAPISY od 12 marca!!!

jadepoland.org

Szczegóły konkursu: TVPW na fb

BEST Gamers Tournament już 28 i 29 lutego!

24.02.2012.

BEST Gamers Tournament (BGT) jest najnowszym projektem organizowanym przez Stowarzyszenie Studentów BEST. Na dwa dni – 28 i 29 lutego 2012 r., Duża Aula Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej zamieni się w arenę zmagań ponad 200 uczestników – fanów gier z całego kraju. Będzie to także największe przedsięwzięcie związane ze sportem elektronicznym na Politechnice Warszawskiej. Projekt ten wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów, łącząc ducha rywalizacji z nowoczesną, wyjątkowo popularną, formą rozrywki. Uczestnicy będą mieli okazję przełamać monotonię studiów i nieszablonowo spędzić czas mierząc się w najpopularniejszych, wybranych przez samych siebie – grach komputerowych. BGT to szereg konkurencji zespołowych i indywidualnych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie! BGT nie zamyka się wyłącznie na uczestników konkursu gier komputerowych. Podczas tego dwudniowego wydarzenia przygotowujemy szereg atrakcji skierowanych do wszystkich studentów – zarówno ze sfery rozrywki, jak i nauki. Odwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z nowinkami ze świata gier komputerowych, wzięcia udziału w konkursach otwartych oraz cyklu wykładów związanych z tematyką sportu elektronicznego i tworzenia gier komputerowych.

5 minut na Flaszkę– w środę 29 lutego o 18.30 w Warszawie.

24.02.2012.

Flaszki 6.0 to szósta edycja wyjątkowej konferencji, dającej możliwość bardzo szybkiej wymiany idei. W trakcie jej odbywa się kilkanaście 5-minutowych przemówień na zróżnicowane tematy. Flaszki 6.0 odbędą się 29 lutego na Uniwersytecie Warszawskim, a ich sponsorem jest firma Google. Nazwa Flaszki pochodzi od angielskiego flash talks – określenia na treściwe i dynamiczne 5 minutowe wystąpienia. Część z nich przedstawia ciekawe projekty i inicjatywy, inne zaś pozwalają znaleźć inspirację do działania. Różnorodne tematy Flaszek ułatwiają nawiązywanie kontaktów z ciekawymi ludźmi oraz skonfrontowanie idei.

Flaszki 6.0 odbędą się w środę 29 lutego, od godziny 18:30, w auli Wydziału Chemii UW przy ul. Pasteura 1. Wstęp jest wolny. Dzięki zaangażowaniu wyłącznego sponsora – firmy Google, po konferencji przewidziane jest after party w pobliskiej klubokawiarni Mam Ochotę. Zgodnie z tradycją, prelegenci występujący na Flaszkach 6.0 będą ujawniani na stronie internetowej www.flaszki.waw.pl w ciągu tygodnia poprzedzającego konferencję. Wiadomo już jednak, że wśród nich będzie Ola Sitarska – założycielka serwisu My Guidie.com, znana jako „księżniczka startupów” oraz Marcin Maruta –specjalista w zakresie prawa nowych technologii.

Pierwowzoru dla idei Flaszek można szukać w amerykańskiej konferencji TED (Technology, Entertainment and Design), organizowanej w celu popularyzacji „idei wartych rozpowszechniania”. Flaszki wyróżniają się tym, że poprzedzają je warsztaty „Wydestyluj własną Flaszkę”, podczas których każdy może poćwiczyć swoje umiejętności w przemawianiu. Najlepiej „wydestylowane” Flaszki zostaną wygłoszone podczas właściwej konferencji. Pierwsze edycje Flaszek odbywały się na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW( MIM UW). Charakter konferencji zmieniał się. Początkowo tematy wystąpień oscylowały wokół zagadnień z dziedziny informatyki, ale później zmieniono profil Flaszek na ogólnospołeczny. Niezmienne pozostało jednak zainteresowanie studentów Uniwersytetu Warszawskiego, którzy wciąż są otwarci na nowe idee. W ostatniej edycji Flaszek uczestniczyło ok. 170 osób. Na poprzednich konferencjach występowali m.in. Łukasz Foltyn – twórca Gadu-Gadu oraz założyciele kilku innych firm informatycznych, takich jak Codility, 9LivesData i 7bulls. Flaszkę prezentował również informatyk, który zajął się zawodowo cukiernictwem i założył Manufakturę Czekolady. Niektóre inne poruszane tematy to skoki spadochronowe, struganie bumerangów, język esperanto oraz przyczyny katastrofy w Fukushimie.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Aleksander Jankowski: ajank@mimuw.edu.pl

„BLUES NA NIEDZIELĘ” – NA DRODZE 12.02.2012

09.02.2012.

„BLUES NA NIEDZIELĘ” – NA DRODZE 12.02.2012 Staromiejski Dom Kultury zaprasza na występ grupy Na Drodze w ramach cyklu „Blues na Niedzielę”.

NA DRODZE - zespół założony w 2002 roku z potrzeby serca do grania muzyki akustycznej, tworzonej na fundamencie bluesa, folku i ballady. W tymże też roku zespół, w składzie ( Arkadiusz Zawiliński, Maciek „Kura” Kurowski, Grzegorz Zawiliński) nagrywają na tzw. (setkę) autorską płytę NA DRODZE DONIKĄD, która wydają własnym sumptem. Koncerty powodują zmęczenie materiału, tak też do zespołu dołączają Grzegorz Grądalski i Sobiesław Pawlikowski wzmacniając morale bandu. Koncertowanie w pięcio osobowym składzie owocuje w 2003 roku płytą koncertową zarejestrowaną w Muzycznej Owczarni-Jaworki. Kolejne lata to koncertowanie w różnych składach i zajęcia poza muzyczne do czasu… W 2005 roku po zmianie miejsca zamieszkania do Arka Z. i Grześka Z. przyłącza się Przemek Chołody, z którym zespół koncertuje z większą częstotliwością. Po zamieszczeniu ogłoszenia w jednym z warszawskich sklepów muzycznych do zespołu dochodzi Roman Ziobro, co po jakimś czasie owocuje płytą demo. W 2006 roku zespół wiąże się z festiwalem IESCZADBLUES, gdzie dochodzi do współpracy z wokalistką Joanną Pilarską i w 2007 roku nagrywa płytę „ TAM GDZIE ZACZYNA SIĘ MÓJ ŚWIAT” wydana przez Łódzki DALMAFON. W tym składzie zespół koncertuje w Polsce, a nawet i w Europie. W maju 2010 ukazała się kolejna płyta wydana również przez łódzki DALMAFON. Tytuł „Blues Dziewięciu”. To zbiór opowiadań o autentycznych, nieżyjących już bieszczadnikach. Ponieważ za życia nigdy nie opuszczali oni swojej ulubionej krainy więc po śmierci przenieśliśmy ich w realia „dzikiego zachodu”. Płyta zagrana na instrumentach akustycznych, utrzymana w klimatach folk-blues a może i trochę country.

„Na Drodze” wystąpi w duecie: - Arkadiusz Zawiliński - autor muzyki, tekściarz, gitarzysta posługujący się rzadkimi technikami fingerpicking i bottleneck. Laureat wielu festiwali mi. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań. Współpracował z zespołami Kropla Życia, Dzika Cherry, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, oraz ze śpiewającym aktorem Lechem Dyblikiem . - Roman Ziobro - kontrabasista, basista, długoletni członek Starego Dobrego Małżeństwa. Na swoim koncie ma nagrania i współpracę z wieloma znanymi wykonawcami dobrej muzyki.

Koncert odbędzie się 12.02.2012 o godzinie 19.00 w Sali Kameralnej, Staromiejskiego Domu Kultury, Rynek Starego Miasta 2, Warszawa.

Bilety w cenie 10 zł dostępne na godzinę przed koncertem. Bilety można rezerwować na 10 dni przed koncertem, pod nr. tel. 228-312-375.

Więcej informacji na stronie www.sdk.pl

SCENA PIĘTRO WYŻEJ „CZTERECH GOŚCI O MIŁOŚCI”

09.02.2012.

SCENA PIĘTRO WYŻEJ „CZTERECH GOŚCI O MIŁOŚCI” – czyli program „Walentynki z piosenką literacką” - 11.02.2012 No cóż miłe Panie, rok 2012 to rok kibiców, kiboli, fanów Ronaldo, Podolskiego, Runeya, Fabregasa, Lewandowskiego i tym podobnych, ubranych w podkolanówki gości. Do czerwca całe to grono będzie marzyć, w czerwcu trzymać kciuki, a potem do końca roku rozpamiętywać. Rok futbolu już się rozpoczął i wszystko inne powoli odchodzi w zapomnienie i niebyt. Drogi buduje się dla gości EURO, stadiony też dla nich, toalety pucuje, dworce i lotniska tymczasowo doprowadza do ładu. A wszystko, bo UEFA, bo NASI, bo gole, bo PZPN... A my jakby nigdy nic, tradycyjnie w lutym, już po raz czternasty zapraszamy na wieczór z piosenką traktującą o miłości. Czterech wyżej wspomnianych gości, którzy przez ponad półtorej godziny o piłce nawet nie wspomną to: JAN KONDRAK - teksty, gitara, śpiew WALDEMAR PAWLIKOWSKI - teksty, gitara, śpiew MAREK BARTKOWICZ -  teksty, śpiew RADOSŁAW LADDY - fortepian Jan Kondrak - absolwent polonistyki w UMCS. Autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Tłumacz, publicysta i prozaik. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, założyciel Klubu Dobrej Piosenki w Lublinie. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY. Publikował w Kamenie, Kulturze Niezależnej i Tygodniku Współczesnym, Almanachu Prowincjonalnym, Akcencie. Swoim doświadczeniem wspomagał świdnicką Jesień z Poezją i Ogrody Piosenek (wcześniejsze Capowisko) w Lublinie. Wyróżniony Złotym Indeksem na czterdziestolecie SFP w Krakowie, za  jak to określono: utworzenie księstwa piosenki literackiej w Lublinie. Koncertował w Austrii, Irlandii, Francji, Anglii, USA, Bułgarii na Białorusi i Ukrainie. Waldemar Pawlikowski - artysta malarz, autor, kompozytor, śpiewający poeta z zachodnich rubieży naszego kraju. Laureat wielu konkursów i festiwali piosenki autorskiej i poetyckiej min. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie 2009, "Złotej piątki OPPA 2008", nagrody autorskiej im. Jacka Fałkiewicza na „Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską”  Biłgoraj 2009, laureat I nagrody Studenckiej Giełdy Piosenki i nagrody im. Wojciecha Bellona w Szklarskiej Porębie. To twórca bardzo osobistych i poruszających pieśni, wykonywanych przy akompaniamencie gitary akustycznej techniką fingerstyl. Technika ta umożliwia grę wielogłosową, tak, że mamy wrażenie że grają dwie lub trzy gitary jednocześnie. Dotychczas przez nasze Walentynki przewinęła się czołówka artystów nurtu piosenki literackiej. Z zasady ma być kolorowo: romantycznie śmiesznie, drażliwie, lirycznie, jak kto chce, byle na temat. Po siódmej edycji SDK wydał płytę „Piosenki sercem pisane”, na której śpiewają: Majka Fedorowicz, Basia Stępniak-Wilk, Margota Ślizowska, Andrzej Brzeski, Piotr Bukartyk, Mirek Czyżkiewicz, Marcin Lenc, Antoni Muracki, Andrzej Ozga, Krzysztof Nurkiewicz i gospodarz wieczorów Marek Bartkowicz.  Koncert odbędzie się 11.02.2012 roku o godzinie 19.00 w Sali Kameralnej, Staromiejskiego Domu Kultury, Rynek Starego Miasta 2, Warszawa.

Więcej informacji na stronie www.scenapw.sdk.pl Bilety w cenie 20 zł do nabycia na godzinę przed koncertem. Telefoniczna rezerwacja biletów od 1 lutego 2012 r. pod nr 228-312-375 lub 228-311-715

Ruszyła pierwsza edycja nowatorskiego projektu Samorządu SGH - Emerging Markets Business Summit

08.02.2012.

Po trudach rekrutacji, w której wzięło udział 350 kandydatów z całej Polski i wyłonieniu 22 wybitnych studentów, którzy będą reprezentować Polskę podczas wymiany studenckiej z Brazylią można oznajmić wszem i wobec, iż projekt Emerging Markets Business Forum został rozpoczęty!

Emerging Markets Business Summit to innowacyjny projekt organizowany przez studentów najlepszej uczelni ekonomicznej w Polsce - Szkoły Głównej Handlowej - oraz najlepszej uczelni biznesowej w Ameryce Południowej - Fundacao Getulio Vargas (FGV) - Escola de Administraçăo de Empresas de Săo Paulo.

Do głównych celów projektu zaliczyć można z całą pewnością budowę trwałych więzi na płaszczyźnie akademickiej i biznesowej, nawiązanie bezcennych kontaktów w najdynamiczniej rozwijającym się państwie Ameryki Południowej, a także poznanie specyfiki gospodarczej oraz politycznej obu krajów. Nie można także zapomnieć o aspekcie kulturowym projektu, cennym ze względu na możliwość zaprezentowania obu krajów z jak najlepszej strony oraz zgłębienia ich historii i uwarunkowań kulturowych, co może mieć niebagatelne znaczenie w przyszłych kontaktach międzynarodowych.

EMBS składa się z dwóch trzynastodniowych wizyt - delegacji polskiej w Brazylii (30.03-12.04.2012) oraz delegacji brazylijskiej w Polsce (02.07-15.07.2012). Podczas pobytu w każdym z krajów studenci będą brać udział w spotkaniach oraz debatach z przedstawicielami świata biznesu i polityki, a także w wykładach prowadzonych przez wybitne postacie środowiska akademickiego. Dzięki warsztatom prowadzonym przez wiodące globalne firmy oraz wizytom w lokalnych przedsiębiorstwach, uczestnicy będą mogli zapoznać się ze specyfiką gospodarczą regionu i barierami rozwoju przedsiębiorczości. Wizyty w ważnych dla obu kultur miejscach oraz bezpośrednie rozmowy pozwolą poznać mentalność i aktualną sytuację społeczną obu krajów.

Więcej informacji na www.embs.bz.

Monika Płochocka Miss PW 2009 w wyborach World Miss University!

10.12.2011.

W tym roku na międzynarodowych wyborach World Miss University organizowanych w Korei Południowej Polskę reprezentuje Monika Płochocka, studentka wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, a jednocześnie Miss PW 2009.

World Miss University nie jest zwykłym konkursem piękności. Każda z kandydatek jest oficjalną ambasadorką szerzenia pokoju na świecie oraz dbania i ratowania naturalnego środowiska. Podczas finału, który odbędzie się 15 grudnia, kandydatki złożą przyrzeczenie w obecności zebranych gości oraz wszystkich mieszkańców Korei oglądających galę na żywo w największej stacji telewizyjnej w Korei Południowej.

Podczas trzytygodniowego zgrupowania uczestniczki biorą aktywny udział w licznych akcjach charytatywnych i konferencjach, w tym Rajdzie Rowerowym Przeciw Globalnemu Ociepleniu, Forum Środowiskowym oraz Forum Na Rzecz Pokoju, charytatywnych pokazach mody i przygotowaniu tradycyjnych, koreańskich potraw dla ludzi z najbiedniejszych regionów Korei oraz wielu innych akcjach.

Wybory World Miss University odbywają się już po raz 24 i cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Korei jak i wielu innych krajów z różnych zakątków świata. Znaczenie wyborów wzrasta tym bardziej, gdyż tegoroczna edycja konkursu jest współorganizowana przez Rząd Korei Południowej.

Monika jest jedyną reprezentantką Polski. Codziennie dba o to, by godnie reprezentować swój kraj i uczelnię wśród 62 studentek z całego świata oraz wszystkich spotkanych ludzi. Jednakże potrzebuje również wsparcia z Państwa strony! Zwracamy się z uprzejmą prośbą o oddanie głosu podczas głosowania on-line, które już trwa. Monika zajmuje 4 miejsce, zostało jeszcze kilka dni by awansować na pierwsze i tym samym wygrać! Z każdego adresu IP można codziennie oddać 1 głos, aż do 15 grudnia.

Adres profilu Polski poniżej:

http://wmu.or.kr/eng/contest/online.asp?npg=1&keyfield=1&keyword=Poland

Wspólnie można dokonać o wiele więcej niż samemu! Zmobilizujcie wszystkich studentów i nie tylko! Liczy się każda pomoc i inicjatywa, bo każdy głos jest na wagę złota!

Jesteś artystą? Pokaż to światu! GAPA 2011

27.11.2011.

Wszyscy doskonale wiedzą, jak wiele talentów kryje się wśród społeczności studenckiej. Często właśnie studia to okres pierwszych twórczości, czy odkrywania pasjonujących hobby. Świat sztuki jest jednak tak przepełniony, że trudno dostać się do niego, omijając zatrważającą kolejkę chętnych na to, aby ich nazwisko zaistniało. Jesteś na to gotowy? Możemy Ci pomóc. Weź udział w Grudniowym Akademickim Przeglądzie Artystycznym.

Na początku trudno uwierzyć, że festiwal, którego głównym celem jest propagacja sztuki, jest organizowany na terenie Politechniki Warszawskiej. Niezależne Zrzeszenie Studentów tej uczelni pragnie przełamać stereotyp typowego studenta polibudy, jako okularnika z pasjami kończącymi się na wykonywaniu skomplikowanych projektów technicznych, nie wynurzającego nosa z książki do analizy matematycznej. Fakty pokazują, że studenci ci to ludzie otwarci, posiadający różnorodne pasje i głowy pełne nowych pomysłów. Jednym z nim jest właśnie GAPA.

Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny organizowany jest na politechnice już po raz dziewiąty i ku naszej radości skupia coraz więcej zwolenników, zarówno uczestników, jak i publikę zainteresowaną obejrzeniem różnorodnych artystycznych potyczek.

Program GAPY kierowany jest do każdego studenta ze wszystkich uczelni wyższych. Jej celem jest promocja młodych artystów i pomoc w przejściu ich twórczości z płaszczyzny amatorskiej na profesjonalną. Zapewnia to fakt, iż prace oraz wystąpienia są oceniane przez profesjonalistów w danej dziedzinie. Kategorii jest wiele, a ich liczba z każdym rokiem wzrasta. Obecnie studenci, będą mogli mierzyć się ze sobą w poniższych konkurencjach:

§

Rock

§

Fotografia

§

Poezja

§

Teatr

§

Film krótkometrażowy

Finał kategorii Rock odbędzie się 18.12 w warszawskim klubie muzycznym Hydrozagadka. Wśród jurorów znajdą się ludzie mediów oraz członkowie znanego, rockowego zespołu Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach. Zespół ten zagra również koncert, który będzie zakończeniem całego przeglądu. Bilety w cenie 15 złotych dostępne przed koncertem, a wszyscy studenci tego dnia do Hydrozagadki wchodzą za darmo!

Przed gwiazdą główną wystąpi pięć zespołów, które dopiero starają się zaistnieć na polskiej scenie muzycznej. Mogą one wysyłać zgłoszenia do 4 grudnia, a więcej szczegółów, jak to zrobić, znajdą na stronie http://nzspw.pl/gapa/rock

Prezentacje artystyczne wymagane będą również w kategoriach teatr i poezja. Pierwsza z nich odbywać się będzie na deskach warszawskiego Teatru Współczesnego, a oceniana będzie przez przedstawicieli Akademii Teatralnej. Konkurencja poezji finał swój będzie miała w klubo-kawiarni przy Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Zgłaszać się można w dwóch podkategoriach, pierwsza z nich to twórczość własna, prezentowana na wieczorku poetyckim. W drugiej podkategorii – poezji śpiewanej nie jest wymagana prezentacja własnych utworów. Całość odbędzie się 8 grudnia. Zgłaszać się należy przez formularz na stronie www/nzspw.pl/gapa.

W konkursie fotograficznym, Można zgłaszać zdjęcia o tematyce „Świat zabawek” oraz „Absurdy przestrzeni miejskiej”. Kategoria ta otwiera cały przegląd wystawą na Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Prace oceniane są przez znanych, realizujących się zawodowo fotografów. Zdjęcia można wysyłać na adres: gapa_fotografia@nzspw.pl

Kategoria filmu krótkometrażowego zatytułowana jest „Ekstremalny student”. Jest to kategoria wyjątkowa, bo oceniana wyłącznie przez publiczność. Prace o długości do 5 minut, wrzucane będą na portal youtube, gdzie każdy zainteresowany oddać będzie mógł swój głos. Zgłoszenia wysyłać można na adres: gapa_film@nzspw.pl

W każdej z kategorii wygrać będzie można fantastyczne nagrody najbardziej pasujące do wybranej formy sztuki. Kryterium ich doboru jest przydatność w dalszym, artystycznym rozwoju laureata.

Serdecznie zachęcany wszystkich chętnych do wzięcia udziału w projekcie. To nie tylko szansa na zdobycie przydatnej nagrody, ale zaprezentowanie swojego talentu przed profesjonalistami, szerszą publiką oraz promocję własnej osoby. Wszystkich zarówno chętnych, jak i zaciekawionych projektem zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej:

www.nzspw.pl/gapa

15 listopada od g.19:30 transmisja LIVE z wyborów Miss i Mistera PW! Zapraszamy do oglądania!

12.11.2011.

15 listopada o godzinie 19.45 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbędą się wybory i Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej. Podczas tegorocznej, wyjątkowo uroczystej, gali kandydatki i kandydaci pokażą się w 4 odsłonach. W przerwach między wyjściami czas umilać będą pokazy taneczne, wokalne, wywiady backstage z jurorami (m.in. tegoroczna Miss Polski) i władzami uczelni oraz zespół The Engeneers Band. Występom towarzyszyć będzie profesjonalna choreografia i oprawa muzyczna Pierwszy raz w historii konkursu gala będzie transmitowana do internetu w jakości HD. Transmisję na 9 kamer zapewni Studencka Telewizja Internetowa TVPW na swojej stronie www.tvpw.pl.

Spotkanie rekrutacyjne! Zapraszamy 26 października o godzinie 20.00 do CRS-u w DS Riviera!

25.10.2011.

Studencka Telewizja Internetowa TVPW rusza z jesienną akcją rekrutacyjną.

Masz trochę wolnego czasu i chcesz poświęcić go tworząc coś ciekawego? Szukasz możliwości poznania ciekawych ludzi i rozwijania swoich zainteresowań? Chciałbyś sprawdzić się przed kamerą i/lub za kamerą? Masz instynkt odkrywcy? Jeśli tak, dołącz do nas już dzisiaj.

Przyjdź na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się 26 października o godzinie 20.00 w Centrum Ruchu Studenckiego przy ul. Waryńskiego 12 (DS Riviera)

WOOOOOOW, ALE SIĘ DZIAŁO!

14.10.2011.

Wielkie Otrzęsiny Warszawy przeszły już do historii. Za to mnóstwo niezapomnianych wspomnień, nawiązane znajomości i masa gadżetów pozostaną u imprezowiczów na lata!
Agencja Joytown dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w szalonych wędrówkach pomiędzy klubami stolicy. Szczególne podziękowania dla studentów, którzy poświęcili na rzecz WOW poranne zajęcia w czwartek, a jeszcze większa dla tych, którzy ruszyli na nie prosto z imprezy! Tegoroczna edycja przyćmiła wszystkie pozostałe, razem z nami bawiła się rekordowa liczba blisko 10 000 studentów, w rekordowej ilości 20 klubów, a wszystko to odbyło się sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie.
WOW! Wielkie Otrzęsiny Warszawy to nie tylko ogromna impreza, ale także masa atrakcji i konkursów! Ci, którzy nie brali w nich udziału, mają czego żałować. Pokazy gorących tancerek, bitwa na markery, street racing czy energiczne koncerty przeszły już do legendy i będzie się je jeszcze długo wspominać. O trafności i sukcesie WOW! świadczą również fale roześmianych młodych osób z czerwonymi opaskami na rękach, których nie sposób było nie spotkać nocą w centrum miasta.
Podsumowując, śmiało można stwierdzić, iż tegoroczna szósta edycja Wielkich Otrzęsin Warszawy minęła pod znakiem 'NAJ'.
Czy rozmachem imprez dorówna ostatnia tego roczna edycja w Łodzi (19 X)? Przekonamy się już niedługo, będzie się działo! A już teraz sprawdź fotorelację z Wielkich Otrzęsin Wrocławia na facebooku oraz portalu DlaStudenta.pl.

WIELKIE OTRZĘSINY WARSZAWY po raz szósty 12 października!

01.10.2011.

NAJWIĘKSZA IMPREZA KLUBOWA W WARSZAWIE PO RAZ 6!

WOW! Wielkie Otrzęsiny Warszawy to gigantyczna impreza klubowa na październikowe rozpoczęcie roku studenckiego. Od 2006 r. skutecznie integruje dziesiątki tysięcy studentów, również w tym roku porwie 12 000 uczestników w 20 klubach warszawskich.
Idea WOW! to możliwość wejścia do wszystkich klubów dzięki jednemu biletowi, wymienianemu na specjalną opaskę na rękę. Studenci najbardziej doceniają WOW! za możliwość poznania życia nocnego miasta, nowego dla większości z nich. Dokonują tego, podróżując między różnymi klubami, gatunkami muzycznymi i typami imprez. Spektakularny clubbing sprzyja bardzo skutecznej i jakże przyjemnej integracji całej studenckiej braci.
Wielkie Otrzęsiny to imprezowy rarytas ze względu na liczne atrakcje urozmaicające, jak porywające pokazy taneczne, street racing, bitwa na markery, capoeira, karaoke, a także integracyjne konkursy klubowe.
Nie ma dobrej imprezy bez muzyki, dlatego WOW! 2011 to także żywiołowe koncerty (m.in. Novika & Mr Lex [Beats Friendly] i Reggae Faza), oraz porywające sety znanych didżejów (m.in. DJ Steez & DJ Kebs, DJ Hubson) reprezentujących różne gatunki muzyczne – od muzyki elektronicznej i technicznej, przez czarne brzmienia, na rocku i latino kończąc.

WOW! WIELKIE OTRZĘSINY WARSZAWY - 12 X (środa) 1 bilet * 20 klubów * 12 000 uczestników

Bilety w cenie 15 zł można nabyć w przedsprzedaży na największych uczelniach, w akademikach oraz w punktach sieci Eventim (m.in. EMPiK, MediaMarkt, Saturn). W dniu imprezy wejściówkę można kupić w każdym z 20 klubów w cenie 20 zł (z legitymacją studencką) i 25 zł.

Szczegółowe informacje na temat WOW! 2011 (lista klubów, artystów, atrakcji) można znaleźć na stronie wielkieotrzesiny.pl oraz facebooku.
Organizatorem WOW! jest Agencja Joytown.

24-25 września: zapraszamy na Festiwal Gier Planszowych KOCIOŁ 2011.

09.09.2011.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na 2-dniowy Festiwal Gier Planszowych „KOCIOŁ 2011”, który odbędzie się w dniach 24-25 września 2011 r. w gmachu Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, przy ul. Nowowiejskiej 20. Organizatorami spotkania są:
• Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej
• Stowarzyszenie „Rozwiń się” Edukacja, Kultura, Sport
• Stowarzyszenie Instytut Gier „Smolna”
• Klub Gier AGRESOR przy Politechnice Warszawskiej

Na imprezie obecne będą wypożyczalnie gier, w których znajdziemy ponad 500 tytułów. Dostępne będą wszystkie gry wydawane przez naszych sponsorów, zarówno hity jak i nowości.
Całe II piętro gmachu Wydziału Inżynierii Środowiska będzie przeznaczone na atrakcje dla najmłodszych. Część imprezy dla dzieci pod nazwą „Gram, grasz, gramy” będzie wypełniona wspólną zabawą, w której rodzice wraz z najmłodszymi będą rywalizować w pokazach gier m. in. w „Pędzące żółwie”, „Glika” czy „Hej! To moja ryba”. Swoje stanowisko zapowiedziała też firma „LEGO”.
Impreza „Gram, grasz, gramy” odbędzie się dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy.
Na pewno jedną z atrakcji Konwentu „Kocioł 2011” będzie turniej w grę „Ticket to Ride”. Na zwycięzcę czekać będzie złoty znacznik, który wręczy mistrz Polski.
Pomoc organizacyjną na imprezie KOCIOŁ 2011 zapewniają dobrze widoczne osoby z obsługi Festiwalu, ubrane w błękitne i żółte koszulki z logiem imprezy. Obsługa będzie służyć pomocą w trakcie wyjaśniania zasad gier oraz służyć informacjami. Na miejscu będzie się także znajdować punkt medyczny, bar i szatnia.
Cena biletu 2 zł. Dzieci do lat 13 wchodzą bezpłatnie.
Więcej informacji: (http://kociol.waw.pl/)[http://kociol.waw.pl/]

MEGA KONKURS - do wygrania mnóstwo biletów do Multikina!!!

14.06.2011.

Tym razem możecie zgarnąć:

 • 3 podwójne wejściówki na Maraton Taneczny: STREET DANCE 3D, BEAT THE WORLD, STEP UP 2, który odbędzie się w Multikinach: Ursynów, Targówek i Złote Tarasy 17 czerwca o godz. 22.00.(1 wejściówka - 1 kino)
 • 8 podwójnych wejściówek na 9. edycję Nocy Kina, która odbędzie się w Multikinach: Ursynów, Targówek, Wola Park, Złote Tarasy 24 czerwca o godz. 23.00. (2 wejściówki - 1 kino)

Aby zdobyć jedną z wejściówek wystarczy odpowiedzieć na pytanie:
Ile statuetek Oskara zdobył film "Jak zostać królem"?
Na prawidłową odpowiedź, wraz z zaznaczeniem wybranego seansu i kina, czekamy pod adresem konkurs@tvpw.pl do 16 czerwca godz. 12.00 (w przypadku wybrania Maratonu Tanecznego) lub do 22 czerwca godz. 12.00 (w przypadku wybrania Nocy Kina).
Życzymy powodzenia!

TVPW rekrutuje. Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne już jutro o godzinie 19 do Centrum Ruchu Studenckiego (DS Riviera).

01.06.2011.

TVPW rekrutuje. Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne już jutro o godzinie 19 do Centrum Ruchu Studenckiego (DS Riviera).

Finał lokalny BEST Engineering Competition już wkrótce!

24.05.2011.

Po raz piąty Stowarzyszenie Studentów BEST organizuje Best Engeeniering Competition, popularnie zwanego BEC-em. Konkurs ten angażuje studentów najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Na śmiałków, którzy wypełnili ankietę zgłoszeniową czekają trzy starannie przygotowane etapy w Polsce oraz Finał Ogólnoeuropejski w Istambule.
14 kwietnia odbył się test eliminacyjny, na którym pojawiły się pytania z zakresu matematyki, fizyki oraz innych nauk technicznych i przyrodniczych.
Drużyny, które wykazały się kreatywnością i zdobyły największą liczbę punktów podczas etapu eliminacyjnego, zmierzą się w Finałach Lokalnych 25 maja, które będą się odbywać jednocześnie na sześciu największych uczelniach technicznych w kraju: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechnice Gdańskiej, Politechnice Łódzkiej, Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Politechnice Warszawskiej oraz Politechnice Wrocławskiej.
Studenci staną przed zadaniami konstruktorskimi i problemami logistycznymi. Czteroosobowe drużyny zmierzą się z zadaniem z jednej z dwóch kategorii. Pierwsza z nich to „team design” , polega ona na zaprojektowaniu i zbudowaniu konstrukcji bądź maszyny, mając do dyspozycji tylko proste narzędzia. Każde tak zbudowane urządzenie musi spełniać szereg kryteriów określonych przez organizatorów. Punktowana jest nie tylko kreatywność budowli, ale także oszczędność dostępnych materiałów. Drugi rodzaj konkurencji to „case study”, podczas którego zawodnicy będą musieli stworzyć optymalny plan działania, umożliwiający rozwiązanie zadanego problemu związanego z tematyką ochrony środowiska, budownictwa, architektury, mechaniki, informatyki lub elektroniki.
Najlepsze drużyny w każdej z kategorii z każdego miasta spotkają się 7 i 8 czerwca na Finale Ogólnopolskim w Warszawie. Konkurencje są identyczne jak podczas Finału Lokalnego, ale zadania cechuje wyższy poziom trudności. Laureaci etapu ogólnopolskiego będą reprezentować Polskę podczas Finału Ogólnoeuropejskiego odbywającego się w sierpniu w słonecznej stolicy Turcji.
Konkurs jest za darmo, a o wszystko dbają organizatorzy. W ostatniej edycji laureaci wygrali Xbox’y, w tej edycji nagrody będą równie wartościowe.
Jeśli chcesz przyjrzeć się zmaganiom drużyn przyjdź 25.05 do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Na pewno nie pożałujesz!

Rozdajemy bilety na NOC 3D w Multikinie!

18.05.2011.

Kolejny raz TVPW i Multikino łączą siły by zapewnić swoim widzom jak najlepszą rozrywkę. Wystarczy odpowiedzieć na to proste pytanie...
Która edycja Nocy 3d odbędzie się 27 maja w Multikinie?
...aby zdobyć jedno z sześciu podwójnych zaproszeń do trzech warszawskich Multikin: Targówek, Złote Tarasy, Ursynów (po dwa zaproszenia na kino) właśnie na tę noc!.
Na odpowiedzi (wraz ze wskazaniem preferowanej lokalizacji) czekamy do północy 25 maja, jak zwykle pod adresem konkurs@tvpw.pl.
Życzymy powodzenia!

Live z Syrenki!

13.05.2011.

Pierwsze wejście na żywo ze studia TVPW na Stadionie Syrenki już dzisiaj o godzinie 16.

Live z Syrenki!

12.05.2011.

Obszerna relacja z Juwenaliów PW/SGH/UŁ tylko na stronie TVPW. Już jutro od godziny 16 na żywo z plenerowego studia wywiady z artystami, kulisy koncertów, konkursy dla widzów. Bądźcie z nami!

Miasto zagadek - misja specjalna. Dołącz do gry!

12.05.2011.

Masz ochotę przeżyć niesamowitą przygodę? Przenieść się w miejsca o których istnieniu nie miałeś pojęcia? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, to Miasto Zagadek jest właśnie dla Ciebie.

Jest to inicjatywa realizowana przez Stowarzyszenie Studentów BEST na Politechnice Warszawskiej. Projekt ten jest grą miejską, której planszę stanowi teren całej Stolicy. Pozwala ona na odkrycie wspaniałych zakątków Warszawy i ułatwia dostrzec piękno tego miasta. Dzięki niemu masz niepowtarzalną szansę na przeniesienie się do świata służb specjalnych i wraz ze swoimi przyjaciółmi będziesz mógł rozwiązać intrygującą zagadkę. Wcielicie się w rolę agentów których zadaniem będzie uratować ludzkość przed zagładą. Oprócz niezapomnianych przeżyć będziecie mogli nawiązać nowe znajomości i oczywiście wygrać wspaniałe nagrody.

Jeśli lubisz wyzwania i ekstremalne sytuacje to dzień 21 maja 2011 roku spędź na świetnej zabawie razem z innymi studentami i Stowarzyszeniem Studentów BEST. Podoba Ci się nasz pomysł? Jesteś studentem? Jeżeli tak, zbieraj drużynę i szukaj więcej informacji na facebooku lub na stronie www.miastozagadek.best.warszawa.pl/miastozagadek.

Euro 2012 za rok – Erasmusi walczą o zwycięstwo w ESN Olympics już za kilka tygodni!

01.05.2011.

7 maja 2011 roku odbędzie się pierwszy ogólnopolski finał zawodów sportowych dla Erasmusów – zagranicznych studentów przebywających w Polsce – ESN Olympics. Wydarzenie organizowane przez Erasmus Student Network będzie miało miejsce na terenie Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Zwycięży drużyna, która zbierze najwięcej punktów w 4 dyscyplinach sportowych.
Już za rok oczy setek tysięcy kibiców z całej Europy zostaną skupione na naszym kraju. Dla wielu młodych osób uczestniczących w międzynarodowej wymianie studenckiej „Erasmus” w Polsce, możliwość przebywania w kraju, który przygotowuje się do Euro 2012 jest bardzo ekscytująca. Stowarzyszenie Wspierania Międzynarodowych Wymian Studenckich Erasmus Student Network Polska postanowiło stworzyć okazję do wspólnej rywalizacji studentom z najdalszych zakątków świata w zawodach sportowych ESN Olympics.
W pierwszym etapie zawodów zostaną wyłonione drużyny z 10 miast Polski, które przejdą do etapu ogólnopolskiego. W rywalizacji o zwycięstwo weźmie udział również najlepsza drużyna z Domu Dziecka wyłoniona w zawodach sportowych Dream Cup.
7 maja na terenie Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie odbędzie się Finał ESN Olympics. Wybrani przedstawiciele z finałowych drużyn wezmą udział w 4 różnych dyscyplinach sportowych. Zwyciężą ci, którzy zdobędą najwięcej punktów w każdej z konkurencji. Finałowy dzień zacznie się od zawodów w pływaniu. Rozbudzeni poranną kąpielą zawodnicy przejdą dalej do rywalizacji w piłce nożnej, biegach przełajowych oraz zawodach atletycznych. Po zakończeniu wszystkich dyscyplin zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Dla uczestników finałów przewidziana jest wielka impreza w jednym z warszawskich klubów pod hasłem „International Party”. Studenci będą bawić się przebrani we własne barwy narodowe.
Ze względu na różnorodność kulturową uczestników, ESN Olympics będzie wydarzeniem barwnym, pełnym emocji, kultywującym zdrowe współzawodnictwo i dobrą zabawę.

Rozdajemy bilety do Multikina!

21.04.2011.

Tym razem macie szansę wygrać podwójne wejściówki na Nocny Maraton Filmowy "Noc science-fiction". Maraton rozpocznie się 6 maja o 22.00 równocześnie w trzech warszawskich Multikinach: Targówek, Złote Tarasy i Ursynów - sam wybierz do którego chcesz iść! Pytanie konkursowe jak zwykle będzie proste:
Jaki znany aktor filmowy zagrał główną rolę w filmie "Moon"?
Na odpowiedzi czekamy do 3 maja pod adresem e-mail konkurs@tvpw.pl. Odpowiadając, nie zapomnijcie napisać, do którego z kin chcecie bilet! Powodzenia!

SGH Fashion Day 2011!

19.04.2011.

Już wkrótce Szkoła Główna Handlowa na jeden dzień przekształci się w warszawskie centrum mody. Fashion Day 2011, bo o nim mowa, zbliża się wielkimi krokami!

Fashion Day to inicjatywa studenckiej organizacji Fashion Management Club działającej przy SGH. Członkowie FMC łącząc fascynację designem z profilem studiów wypracowali program, w którym moda i biznes przenikają się. Tematykę najnowszych trendów wzbogacili o, niekiedy pomijany, aspekt ekonomiczny.

Bogaty plan wydarzenia obejmuje pokazy kolekcji młodych polskich projektantów takich jak Ola Kucharczyk, Bartosz Malewicz oraz Joanna Jachowicz, wystawy ilustracji mody oraz szereg paneli dyskusyjnych i wykładów m.in. na temat stylizacji w biznesie czy marketingu marek luksusowych. Szczegółowy program można znaleźć pod adresem www.fashiomanagementclub.com

Dodatkowo, w czasie eventu będzie można zdobyć zaproszenia na after party do klubu Bank, gdzie odbędzie się m.in. pokaz marki GUESS.

Pamiętaj: 20 kwietnia 2011r. – Fashion Day na SGH!

Jarają Cię media? Ogólnopolska Konferencja Media Student już 16-17 kwietnia!

12.04.2011.

Już wkrótce, w dniach 16-17.04.2011 r. w Centrum Prasowym Foksal na ul. Foksal 3/5, odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Media Student. Wszystkie osoby zainteresowane mediami, studiujące na kierunkach dziennikarskich lub pokrewnych oraz związane z mediami studenckimi serdecznie zapraszamy na dwudniowy cykl paneli dyskusyjnych oraz warsztatów prowadzonych przez czołowych przedstawicieli polskich mediów.
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Wstęp na panele dyskusyjne jest wolny, zaś rejestracja na limitowane warsztaty już ruszyła. Więcej informacji na temat konferencji znajdziecie na stronie www.mediastudent.org. Przyjdź, nawet jeśli nie jesteś dziennikarzem!

NOC GROZY w Multikinie - aż 4 zaproszenia do wygrania!

04.04.2011.

Po raz kolejny wraz z Multikinem przygotowaliśmy dla naszych widzów zaproszenia na Nocny Maraton Filmowy. Aby wygrać jedno z czterech podwójnych zaproszeń na Noc Grozy (do Multikina Wola Park, Targówek, Ursynów lub Złote Tarasy), wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie...
Jakie znane holywoodzkie małżeństwo występuje we wszystkich czterech częściach kultowego krzyku?
Na prawidłowe odpowiedzi, wraz z zaznaczeniem wybranego kina, czekamy pod stałym adresem konkurs@tvpw.pl. Zwycięzców wyłonimy poprzez losowanie.
Powodzenia!

„Grasz o staż” dobiega końca!

31.03.2011.

16. edycja konkursu „Grasz o staż” dobiega końca. Na zgłoszenia pozostało jeszcze tylko kilka dni. Ostateczny termin zgłaszania udziału w konkursie mija w nocy z poniedziałku na wtorek z 4 na 5 kwietnia o godzinie 23:59.

W tym roku na zwycięzców czekają staże w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwie Skarbu Państwa, bankach, agencjach reklamowych, wydawnictwach, firmach informatycznych i produkcyjnych. Wszyscy praktykanci otrzymują wynagrodzenie, a ich praktyki są merytoryczne i przebiegają według wcześniej ustalonych programów. Dzięki temu uczestnicy mogą dopasować je pod kątem swoich zainteresowań, co pozwala zweryfikować ich zawodowe plany.

Te kilka dni, które pozostały na złożenie aplikacji w zupełności wystarczą na rozwiązanie zadania konkursowego - mówi Anna Budzich, koordynator konkursu Grasz o staż” w PwC. Teraz najważniejsza jest mobilizacja . Jeżeli komuś zależy na wygranej i zdobyciu cennego doświadczenia należy zarejestrować się na stronie internetowej konkursu – www.grasz.pl – a następnie podjąć się rozwiązywania konkursowego zadania – dodaje Budzich.

W 16. edycji konkursu uczestnicy mają szansę wygrać staże z takich dziedzin jak biotechnologia, analiza finansowa, nieruchomości, BHP, komunikacja, marketing, kampanie on-line, PR, badania konsumenckie, energetyka, elektroenergetyka, gazownictwo, zarządzanie zasobami ludzkimi, rozwiązania IT, CRM, logistyka, prawo, obsługa klienta, sprzedaż, telekomunikacja, rachunkowość oraz zarządzanie projektami. Praktyki i nagrody czekają na studentów III, IV i V roku studiów, studentów III roku studiów licencjackich lub inżynierskich oraz I i II magisterskich studiów uzupełniających. Nie ma znaczenia tryb studiów, kierunek ani rodzaj uczelni. Do udziału w konkursie zaproszeni są również absolwenci, którzy nie ukończyli 30. roku życia.

„Grasz o staż” to gra o własną przyszłość, gra zdecydowanie warta świeczki! Udział w konkursie jest jak podjęcie rękawicy rzuconej nam przez życie i wykorzystanie szansy na własny rozwój. Nawet sama praca nad przygotowaniem zadania jest cennym doświadczeniem, niezależnie od tego czy zostaniemy zakwalifikowani dalej czy też nie – uważa Małgorzata Samojłowicz, laureatka 15. edycji „Grasz o staż”. Ponad to „Grasz o staż” poszerza spektrum zawodowych poszukiwań, dzięki którym można efektywniej odnaleźć własne miejsce w świecie kariery i pomaga sprecyzować to, czym chcielibyśmy zajmować się w swoim życiu.

Oprócz staży uczestnicy konkursu mogą zdobyć nagrody o łącznej wartości 150 000 zł. Do wygrania są między innymi: tygodniowy intensywny program Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St. Andrews w Wielkiej Brytanii, kurs Akademii Komunikacji Marketingowej, wiele studiów podyplomowych, szkolenia biznesowe, kursy językowe, prenumeraty czasopism oraz nagrody książkowe.

Szczegółowa lista oferowanych praktyk, nagród dodatkowych oraz zadań konkursowych dostępna jest na stronie internetowej <www.grasz.pl>.

Noc Adrenaliny i Noc Grozy - rozdajemy aż 6 podwójnych zaproszenień do Multikina!

29.03.2011.

Po raz kolejny TVPW i Multikino łączą siły, by zapewnić naszym widzom rozrywkę na najwyższym poziomie! Wystarczy, że poprawnie odpowiesz na jedno pytanie, a Twój mail weźmie udział w losowaniu jednego z 6 podwójnych zaproszeń na najbliższe NMF-y do Multikina. Oto i pytanie:
Jakie gwiazdy zagrały 4 emerytowanych agentów specjalnych CIA w filmie Red? Podaj imiona i nazwiska
Na zgłoszenia czekamy do czwartku, godz. 20.00 pod stałym adresem e-mail: konkurs@tvpw.pl. Pod odpowiedzią wpisujcie do którego kina chcecie zaproszenia.

Nagrody:
NOC ADRENALINY – 01.04 – 2 podwójne zaproszenia: do Multikina Złote Tarasy oraz Targówka
NOC GROZY – 15.04 – podwójne zaproszenie do każdego z czterech kin: Wola Park, Targówek, Ursynów, Złote Tarasy

Wygraj zestaw gadżetów BEST!

24.03.2011.

Stowarzyszenie studentów BEST ogłasza konkurs fotograficzny! Z czym Ci się kojarzy BEST Engineering Competition? Zrób zdjęcie i wygraj nagrody! Na wasze prace czekamy do 7 kwietnia pod stałym adresem e-mail konkurs@tvpw.pl.
Nagrodą będzie zestaw gadżetów związanych z BEC-em: koszulka, długopis, notatnik itp.

Konkurs na Dzień Kobiet rozwiązany!

17.03.2011.

Zwycięzcy zestawów perfum:
Karolina S*****g
Katarzyna Z*******a
Jan S***a
Małgorzata G*******a

Zwycięzcy biletów na Kabaretowy Dzień Kobiet:
Robert M********z
Monika B***a
Katarzyna W****a

Zwycięzcom gratulujemy!

Ladies WIP Party, czyli Wydziałowa Rada Samorządu WIP organizuje wielką imprezę! (10.03.2011)

05.03.2011.

Wydziałowa Rada Samorządu Wydziału Inżynierii Produkcji zaprasza na Ladies WIP Party, czyli wyjątkową imprezę organizowaną z myślą o wszystkich Paniach studiujących na Politechnice Warszawskiej. Na uczestniczki imprezy czekają takie atrakcje jak:
-loteria zdrapkowa z nagrodami od firmy kosmetycznej Oriflame,
-upominki i słodkości przygotowane przez WRS WIP,
-i wiele, wiele innych atrakcji.
Panom możemy zagwarantować dużą liczbę pięknych kobiet, w tym urocze hosstesy wódki Wyborowej, zachęcające do korzystania ze zniżek na barze. Miejsce: klub Opium ul. Wierzbowa 9/11 Plac Teatralny. Data: 10.03.2011 (czwartek). Bilety: panie- 5 zł, panowie- 10 zł, studenci spoza PW- 15 zł. Do każdej wejściówki shot wódki gratis ! START imprezy: 21.00.

Rozdajemy wejściówki na Kabaretowy Dzień Kobiet i perfumy Estee Lauder!

25.02.2011.

Fani kabaretów - szykujcie się na nie lada gratkę od TVPW! Koneserzy perfum - dla Was też mamy coś wyjątkowego! Ale do rzeczy...

Jeśli chcesz wziąć udział w specjalnym widowisku kabaretowym przygotowanym przez najlepsze polskie grupy z okazji Dnia Kobiet, odpowiedz prawidłowo na proste pytanie:
Kto poprowadzi tę niesamowitą imprezę?
...a być może wylosujemy właśnie Ciebie i już 8 marca zasiądziesz na widowni Sali Kongresowej w Warszawie.Czekają aż 3 podwójne zaproszenia! Odpowiedź wyślij na konkurs@tvpw.pl w temacie e-maila wpisując "kabarety". Sponsorem biletów jest portal biletynakabarety.pl.

A jeśli masz ochotę wygrać zestaw perfum Estee Lauder o wartości rynkowej ok. 160 zł odpowiedz w kilku zdaniach na nieco trudniejsze pytanie:
Czy Dzień Kobiet jest nadal przyjemnym i potrzebnym świętem, czy może to tylko niechciany relikt PRL?
Wyraź swoje zdanie w jak najbardziej oryginalny sposób, a być może nagrodzimy Cię jednym z czterech zestawów perfum. Odpowiedź wyślij na konkurs@tvpw.pl w temacie e-maila wpisując "perfumy".

Pośpieszcie się, na odpowiedzi na oba konkursy czekamy tylko do 5 marca!

ZGARNIJ BILETY na "Do szpiku kości"

21.02.2011.

Specjalnie dla naszych zakochanych w kinie widzów przygotowaliśmy nowy konkurs. Do wygrania jest podwójne zaproszenie na film "Do szpiku kości" na 24.02 (czwartek) godz. 19.00 w kinie Wisła. Wystarczy, że prawidłowo odpowiecie na proste pytanie:

Ile nominacji do Oskarów otrzymał film "Do szpiku kości"?
Na odpowiedzi czekamy pod adresem konkurs@tvpw.pl do 23 lutego, godz. 12.00. Zwycięzcę wylosujemy spośród autorów prawidłowych zgłoszeń.
Powodzenia!

Konkurs Walentynkowy! Wygraj zaproszenia do Multikina!

10.02.2011.

11 lutego zapraszamy na Maraton Walentynkowy, podczas którego w każdym z Multikin zaprezentowane zostaną trzy filmy, m.in. przedpremierowo przyszły lider Box Office’u „Wojna żeńsko-męska” z Sonią Bohosiewicz, Tomaszem Karolakiem i Wojciechem Mecwaldowskim.

Maraton odbędzie się w warszawskich Multikinach: Ursynów, Targówek, Złote Tarasy: „Twój na zawsze”, „Była sobie dziewczyna”, „Wojna żeńsko-męska” przedpremierowo

Wola Park: „Twój na zawsze”, „Nowszy model”, „Wojna żeńsko-męska” przedpremierowo

Do kin: Wola Park, Ursynow i Złote Tarasy mamy do rozdania po jednym podwójnym zaproszeniu.

Wystarczy że odpowiecie na pytanie: Czy św.Walenty jest jedynie patronem zakochanych?

Na odpowiedzi czekamy pod adresem konkurs@tvpw.pl do 10 Lutego 2011 roku do godziny 20.00, w treści maila prosimy wpisać imię i nazwisko oraz preferowane kino.

Tylko dla kobiet! Kolejna edycja warsztatów "BeBeautiful"!

29.01.2011.

Jakiś czas temu mieliście okazję obejrzeć na naszej stronie relację z warsztatów BeBeautiful. Jeśli się Wam podobały, mamy dobrą wiadomość - szykuje się kolejna edycja!
Warsztaty Fotomodelingu „Be Beautiful” skierowane są do wszystkich kobiet – bez wyjątków. To program nie tylko dla dziewczyn, które wiążą swoją przyszłość z pracą na wybiegu, to program dla wszystkich kobiet, które chcą być piękne każdego dnia! „Be Beautiful” to zaznajomienie się z branżą, zdobycie wiedzy oraz doświadczenia, ale także wspaniale spędzony czas, podczas którego każda kobieta poczuje się jeszcze piękniejsza. Uczymy odpowiedniego dobierania makijażu, dbania o cerę, plastyki ruchu, kształtowania i zachowania pięknej sylwetki, dobieramy indywidualnie dietę oraz kształtujemy w kobietach świadomość własnego ciała. Dbamy o każdą kobietą podczas indywidualnych konsultacji z zakresu wizażu, dietetyki oraz fitness. Zmieniamy wygląd, ale także kształtujemy świadomość kobiety, aby jej poczucie piękna płynęło z wnętrza. Nasi trenerzy dbają, aby kobieta wyniosła jak najwięcej z warsztatów. A po warsztatach nasza kadra jest do dyspozycji uczestniczek mailowo i telefonicznie.

Chciałabyś zmienić coś w swoim życiu?
Chcesz być piękna każdego dnia?
Marzysz o perfekcyjnym wyglądzie?
Zapisz się na warsztaty!

Warsztaty „Be Beautiful” odbędą się 20 lutego 2011r. od godz.9.00 w klubie Dziekanat 161 ul. Nowoursynowska 161, Warszawa.
Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat!
Cena warsztatu: 260 PLN brutto
Więcej informacji: www.warsztatyfotomodelingu.pl

Konkurs na maskotkę i hasło reklamowe TVPW rozstrzygnięty!

22.01.2011.

Po kilkudniowej pracy przy przeglądaniu ogromnej liczby nadesłanych przez Was zgłoszeń oraz burzliwych obradach jury, wreszcie prezentujemy wygranych!
Zwyciężczyniami w konkursie na maskotkę i hasło reklamowe TVPW zostały:

Elżbieta Maksym
Dorota Moczurad
Ewa Kater

Zgodnie z obietnicą - dziewczyny otrzymują zestawy ekskluzywnych kosmetyków Estee Lauder, a także... jedyną i niepowtarzalną szansę na to, że pomysł jednej z nich zostanie zrealizowany ;) Serdecznie gratulujemy!

Zgarnij darmową wejściówkę na imprezę ESN PW!

13.01.2011.

Już w sobotę możesz być uczestnikiem niesamowitej imprezy organizowanej przez Erasmus Student Network Politechnika Warszawska. W tym roku, z okazji 4. urodzin ESN PW zaprasza was na... bal przebierańców!Więcej informacji na ich stronie na facebooku.
Aby otrzymać jedną z trzech darmowych wejściówek wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie:

Ilu zagranicznych studentów jest oficjalnie na Politechnice Warszawskiej w roku akademickim 2010/2011?

Na poprawne odpowiedzi czekamy pod adresem konkurs@tvpw.pl do 14 stycznia, godziny 12:00!
Życzymy powodzenia i... świetnej zabawy!

ROZDAJEMY PREZENTY! ZAPROPONUJ MASKOTKĘ I HASŁO REKLAMOWE DLA TVPW!

29.12.2010.

Zadanie jest proste, a nagrody znacznej wartości! Wystarczy, że wymyślisz hasło promujące TVPW i narysujesz lub opiszesz zwierzątko lub rzecz, która powinna stać się naszą maskotką! Swój wybór musisz uzasadnić. Masz pełną dowolność w podejściu do tematu, im większą inwencją się wykażesz, tym większa szansa na to, że spodoba nam się Twoja propozycja.

Nagrodzimy Cię za Twój trud! Autorzy prac i pomysłów, które spodobają nam się najbardziej, zostaną nagrodzeni cennymi perfumami od Estée Lauder oraz gadżetami związanymi z TVPW. Jeśli Twoja propozycja okaże się naprawdę dobra, wykorzystamy ją w rzeczywistości!

Konkurs trwa do 18 stycznia do północy! Lista zwycięzców zostanie ogłoszona do 22 stycznia. Nie zwlekaj, zawalcz o swoje noworoczne prezenty od TVPW!

Prace należy przesyłać na adres konkurs@tvpw.pl.

Nagród tym razem nie rozdajemy. Ale w zamian składamy szczere życzenia świąteczne dla naszych Widzów. Przeczytaj...

24.12.2010.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia, ekipa Studenckiej Telewizji Internetowej TVPW pragnie życzyć wszystkim Widzom rodzinnej atmosfery, spokoju i refleksji w przeżywaniu tych szczególnych dni. Niech każdy na własny sposób odnajdzie w świętach radość i odpoczynek. Wesołych Świąt!

Drogie panie, zapraszamy na wspaniały wieczór! Przyjdźcie i bądźcie piękne!

23.12.2010.

Mamy zaszczyt zaprosić na wspaniały wieczór, który będzie miał miejsce 29 grudnia 2010 od godz. 19.00 w Starej Papierni na 1 piętrze. Jest to specjalny przed-SYLWESTROWY WIECZÓR DLA KOBIET „Be Beautiful Evening” . Podczas wieczoru zaprezentujemy Paniom tajniki makijażu wieczorowego, a także pokażemy co zrobić aby zabłysnąć w sylwestrową noc! Będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji dietetycznych, dowiedzieć się co jeść aby zaspokoić pragnienie słodyczy a także wykonać pomiar składu ciała. Podczas wieczoru będzie można wziąć udział w konkursach ze wspaniałymi nagrodami w postaci kosmetyków, biżuterii i voucherów na zabiegi. Obejrzycie kreacji projektantki Karoliny Górskiej, będziecie mogły oddać się w ręce wizażystek oraz testować kosmetyki. A na rozgrzanie mamy wino dla 30 pierwszych uczestniczek naszego wieczoru. Całe wydarzenie odbędzie się przy wspaniałej muzyce a gościem specjalnym będzie Justyna Kwiatkowska – Miss Polonia Warszawy 2010.
WSTĘP WOLNY!!!
Serdecznie zapraszamy 29 grudnia godz. 19.00 Stara Papiernia, I piętro Przyjdź! Poczuj się piękna! Bądź piękna!

Spotkanie jest częścią ogólnopolskiego projektu dla kobiet „Be Beautiful!” Więcej informacji na: www.warsztatyfotomodelingu.pl
Kontakt: info@warsztatyfotomodelingu.pl

Nie przegap GAPY!

11.12.2010.

Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny (GAPA) to jedno z największych tego typu wydarzeń kulturalnych w Warszawie organizowany przez Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej.
Celem Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego jest promocja młodych artystów. Bardzo często ciężko jest im wystartować w profesjonalnym świecie, w którym konkurencja jest olbrzymia. Dając im szansę zaprezentowania się przed ekspertami i wysłuchania krytycznych opinii na temat ich prac, dajemy możliwość nawiązania owocnej współpracy na arenie polskich artystów.
W tym roku przegląd odbędzie się w 5 kategoriach: fotografia, rock, hip-hop, szanty i teatr.
Wystawę fotografii można oglądać w Gmachu Głównym PW już od 6 grudnia. Występy grup teatralnych zobaczymy 13 grudnia. Szczegółowe informacje na temat możliwości obejrzenia prac oraz występów znajdziecie na stronie http://nzspw.pl/gapa.
Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!

NOC KINA w Multikinie już 10 grudnia. Wygraj podwójne zaproszenia!

07.12.2010.

Już w piątek 10 grudnia odbędzie się po raz ósmy ogólnopolskie święto kina - NOC KINA!

Noc Kina odbędzie się we wszystkich kinach warszawskich: Multikino Wola Park, Multikino Ursynów, Multikino Targówek oraz Multikino Złote Tarasy.

NOC KINA to niezwykła impreza filmowa - noc, w trakcie której można oglądać najciekawsze filmy z ostatnich lat, podzielone na ulubione kategorie filmowe i tematyczne. Podobnie, jak podczas poprzednich edycji NOCY KINA widzowie kupując tylko 1 bilet w bardzo atrakcyjnej cenie, dzięki któremu mogą swobodnie oglądać dowolne seanse przemieszczając się z filmu na film, z sali na salę i tak do białego rana!

NOC KINA to prawdziwe i jedyne oficjalne święto każdego kinomaniaka:

 • pokazy filmowe we wszystkich salach kinowych,

 • pokazy 10 różnych filmów, zaczynających się w krótkich odstępach czasowych – możliwość obejrzenia paru filmów w dowolnie wybranej kolejności!

 • pokazy filmów w ulubionych kategoriach: obyczajowe, horrory, dramaty, sensacje oraz filmy w kategorii specjalnej 3D!

Ceny biletów: 19 zł - normalny oraz 16 zł - tylko dla fanów Multikino Polska na Facebooku
Kupując bilet w atrakcyjnej cenie na ósmą edycję NOCY KINA widz upoważniony jest do wstępu do kina i przemieszczania się między wszystkimi salami kinowymi!


Bilety w sprzedaży tylko w kasach Multikino!
Szczegółowe repertuary Twojego kina oraz regulamin NOCY KINA na stronie www.multikino.pl

Mamy dla Was podwójne zaproszenie do każdego z kin. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

W ilu kinach sieci Multikino odbędzie się NOC KINA?

Na odpowiedzi czekamy pod adresem konkurs@tvpw.pl do 9 grudnia, godz. 12.00.
Powodzenia!

Skórzane teczki i koszulki od "Grasz... tym razem nie o staż"! To ostatnie godziny aby zagrać!

29.11.2010.

To już ostatnie godziny na wzięcie udziału w projekcie "Grasz... tym razem nie o staż". Biorąc udział w konkursie możecie wygrać wiele cennych nagród: m.in. wycieczkę zagraniczną ufundowaną przez TUI Poland, miejsce na szkoleniach prowadzonych przez firmę Micorosoft lub StrictWise, kursy językowe ufundowane przez szkołę SpeakUP i wiele innych. Macie czas do północy!

Jeśli już wzięliście udział w konkursie "Grasz..", zagrajcie również z TVPW!

Wystarczy, że odpowiecie na proste pytanie:
W którym roku odbyła się pierwsza edycja konkursu "Grasz o staż"?

Spośród autorów nadesłanych prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy 3 zestawy nagród (skórzana teczka i koszulka). Na odpowiedzi czekamy do 30 listopada, godziny 18:00, pod adresem konkurs@tvpw.pl.
Powodzenia!

Rusza jesienny projekt specjalny konkursu „Grasz o staż” pod hasłem „Grasz... tym razem nie o staż”!

25.11.2010.

Kolejna, 16. edycja „Grasz o staż” rusza 7 lutego 2011 r., ale w tym roku, po raz pierwszy wszystkie osoby zainteresowane konkursem już jesienią mają szansę wygrać cenne nagrody w projekcie specjalnym "Grasz... tym razem nie o staż”.

„Konkurs „Grasz o staż” jest skierowany do studentów starszych lat oraz absolwentów, którzy nie przekroczyli 30. roku życia. Wielokrotnie jednak spotykaliśmy się z dużym zainteresowaniem konkursem również wśród studentów młodszych lat. Wychodząc im naprzeciw postanowiliśmy przygotować jesienny projekt specjalny, do którego zapraszamy wszystkich studentów niezależnie od roku czy kierunku studiów, jak również absolwentów. Tak właśnie powstał „Grasz... tym razem nie o staż” – mówi Anna Budzich, koordynator konkursu w PwC.

Na zwycięzców konkursu czekają takie nagrody jak: wycieczka zagraniczna organizowana przez biuro podroży TUI Polska, szkolenia specjalistyczne prowadzone przez firmę Microsoft oraz StrictWise, kursy językowe organizowane przez szkołę językową Speak Up, pióra wieczne ufundowane przez firmę NewellRubbermaind oraz zestawy książek wydawnictwa Wolters Kluwer.

Aby zagrać o nagrody wystarczy zarejestrować się na stronie www.grasz.pl i w okresie od 23 do 29 listopada 2010 r. odpowiedzieć na 10 krótkich pytań – 9 testowych i jedno pytanie otwarte. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.grasz.pl.

WIELKA BITWA WARSZAWSKA już 27 listopada. Wygraj wejściówki!

21.11.2010.

Już 27 listopada po raz kolejny wystartuje Wielka Bitwa Warszawska, najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs wolnego mikrofonu. Podczas "Bitwy" odbędą się dwa konkursy: WBW Polish Freestyle Battle oraz WBW Polish Beatbox Battle.
Impreza rozpocznie się o 18:00 w klubie Harlem, start samej bitwy o godzinie 20:00.

Z tej okazji mamy dla Was kolejny konkurs, w którym do wygrania jest 10 wejściówek na to wydarzenie (normalnie w cenie 25-30 zł). Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

Kto poprowadzi tegoroczną Wielką Bitwę Warszawską?

Na odpowiedzi czekamy pod adresem konkurs@tvpw.pl do 24 listopada, godz. 23:59. Wspomniane wejściówki rozlosujemy wśród wszystkich prawidłowych zgłoszeń.
Powodzenia!

"Atomowy Autobus" w Warszawie już 26 listopada

19.11.2010.

Pod koniec listopada „Atomowy Autobus - Mobilne laboratorium” rusza w trasę objazdową po 12 największych ośrodkach akademickich w Polsce. Celem projektu Fundacji FORUM ATOMOWE jest przeprowadzenie kampanii edukacyjnej wśród studentów uniwersytetów i poznanie postaw społecznych na temat zagadnień związanych z energetyką jądrową. W Warszawie autobus zatrzyma się 26 listopada.

„Atomowy Autobus” to obecnie największy projekt Fundacji FORUM ATOMOWE założonej w 2008 roku i prowadzonej przez grupę młodych ludzi połączonych pasją do energetyki jądrowej. Celem Fundacji są działania edukacyjne i informacyjne w dziedzinie pokojowego wykorzystania energii atomowej oraz promocja idei budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Pozostałe projekty Fundacji to między innymi platforma e-learningowa Nukleo, skierowana do ludzi w wieku od 6 do 106 lat, portal tematyczny i forum energiajądrowa.pl, które ma być miejscem prowadzenia rzetelnej dyskusji wokół wyzwań związanych z budową elektrowni jądrowej oraz cykl „Spotkań z Energią Atomową”, wykładów edukacyjnych skierowanych do szkół i nie tylko.
Więcej informacji na oficjalnej stronie: www.forumatomowe.org.

Dwa podwójne zaproszenia na NMF "Noc z Rodriguezem"!

16.11.2010.

W kolejnym konkursie mamy dla Was zaproszenia na Nocny Maraton Filmowy "Noc z Rodriguezem". Podczas pokazu zaprezentowane zostaną filmy:
Sin City
Grindhouse vol. 2 – Planet Terror
Maczeta (PREMIEROWO!)
Pokaz rozpocznie się 26 listopada o 22:00.
Dla fanów wspomnianego reżysera, pytanie będzie z pewnością banalne:

Swój debiutancki film, "Bedhead" z 1991 roku, Robert Rodriguez zrealizował z własnych funduszy. Ile go to kosztowało?

Na odpowiedzi czekamy do piątku, do godziny 23:59, pod adresem e-mail: konkurs@tvpw.pl. Wśród nadawców prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy dwa podwójne zaproszenia na ten NMF - jedno do Multikina Targówek i jedno do Multikina Wola Park. Życzymy powodzenia!

Mariola Rysik i Andrzej Wolski wybrani Miss i Misterem Politechniki Warszawskiej! Poznaj laureatów konkursu TVPW!

15.11.2010.

Mariola Rysik z Wydziału Elektrycznego i Andrzej Wolski z Wydziału Inżynierii Środowiska zostali laureatami Gali Wyborów Miss i Mistera PW. Poznaj pełną listę zwycięzców Gali oraz listę laureatów konkursu zorganizowanego przez TVPW.

Pełna lista laureatów Gali:

Miss Widzów TVPW: Klaudyna Kwiecińska (GiK)
Mister Widzów TVPW: Maciej Mucha (SiMR)

Miss Portalu Polibuda.info: Sandra Lepak (Mchtr)
Mister Portalu Polibuda.info: Konrad Grzyb (Fizyka)

Miss Obiektywu KFF Focus: Sandra Lepak (Mchtr)
Mister Obiektywu KFF Focus: Paweł Jakóbik (WAiNS)

Miss Publiczności: Klaudyna Kwiecińska (GiK)
Mister Publiczności: Mateusz Korzeniowski (EiTI)

II Vice Miss PW: Natalia Komorowska (IL)
II Vice Mister PW: Mateusz Korzeniowski (EiTI)

I Vice Miss PW: Justyna Sadło (EiTI)
I Vice Mister PW: Konrad Grzyb (Fizyka)

Miss PW: Mariola Rysik (Elektryczny)
Mister PW: Andrzej Wolski (IŚ)

Laureaci konkursu TVPW:

Aż 73 osoby wzięły udział w naszym konkursie, w którym należało wytypować Miss lub Mistera Politechniki Warszawskiej. Poszło Wam całkiem nieźle. Aż 12 osób poprawnie wskazało Mariolę Rysik jako przyszłą miss. Trochę trudniejszy orzech do zgryzienia mieliście ze zwycięzcą wśród panów - 6 osób przewidziało jednak, że zostanie nim Andrzej Wolski. Jedyną osobą, która trafnie wytypowała oba te nazwiska jest Katarzyna Szymańska. Kolejne dwie wylosowane przez nas osoby to Małgorzata Gawrońska i Damian Kasztelan. Cała trójka otrzymuje od nas perfumy Estee Lauder o wartości rynkowej 160 zł. Gratulujemy!

ZOSTAŃ GWIAZDĄ... TVPW! Informatyku, marketingowcu, reporterze - rekrutacja trwa!

10.11.2010.

Marzysz o karierze w telewizji? Wkręcasz się pisząc kod w PHP? A może jesteś reżyserem wszystkich rodzinnych nagrań, a domowy handycam już dawno nie ma przed Tobą żadnych tajemnic?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś tak, nie czekaj ani chwili, dołącz do TVPW! To już ostatni dzwonek...

Szukamy (początkujących i tych bardziej zaawansowanych):
programistów ActionScript
programistów PHP
marketingowców
front-end developerów
administratorów Linux
operatorów
reporterów
dźwiękowców
grafików

Nawet jeśli nie jesteś pewien do czego nadajesz się najlepiej, napisz na rekrutacja@tvpw.pl , na pewno znajdziemy dla Ciebie odpowiednie zajęcie!

Superkonkurs "Konfrontacje 2010"

05.11.2010.

Prestiżowa rywalizacja studentów i doktorantów, którzy potrafią wypowiedzieć się na temat sytuacji w szkolnictwie wyższym oraz funkcjonowania uczelni.

Dla autorów najciekawszych polemik przewidziano:
- zamieszczenie ich tekstu w publikacji książkowej,
- tytuł Akademickiego Mistrza lub Wicemistrza Polski w Pisaniu Polemik,
- nagrody rzeczowe, wśród nich laptop i netbook.


Zadaniem uczestników jest napisanie polemiki do jednego z sześciu tekstów wyjściowych, co jest doskonałą okazją do zaprezentowania swoich poglądów.
To nie jest zabawa na wymyślonych przykładach. Tu chodzi o aktualne i kluczowe problemy, o osobiste przekonania studentów i doktorantów. Teksty wyjściowe napisali autorzy znani z wyrazistych lub kontrowersyjnych poglądów.
Jedynym sposobem przesyłania prac konkursowych jest formularz umieszczony na stronie: www.konfrontacje.edu.pl
Długość polemiki nie ma wpływu na ocenę pracy, ale musi mieścić się w przedziale od 2000 do 10000 znaków licząc ze spacjami (od około 3/4 strony do 3 stron). Opinie wyrażone w polemikach znajdą się w Raporcie, który trafi do posłów, senatorów, przedstawicieli rządu i innych osób odpowiedzialnych za strategię rozwoju szkolnictwa wyższego.
Konfrontacje 2010 realizuje Fundacja FPS na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ostateczny i nieprzekraczalny termin nadsyłania prac to najbliższa środa (10 listopada), godzina 8:59 rano Na zwycięzców czeka prestiż i super nagrody.
Zapraszamy!

„Grasz... tym razem nie o staż” jest nowopowstałym projektem specjalnym konkursu „Grasz o staż”.

28.10.2010.

Do udziału w projekcie zapraszamy studentów wszystkich lat i kierunków studiów oraz absolwentów uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Odpowiadając na pytania konkursowe uczestnicy mają nie tylko szansę poznać specyfikę konkursu „Grasz o staż” - zwiększając swoje szanse w przyszłości na wygranie merytorycznych praktyk - ale również zagrać o cenne nagrody takie jak m.in. szkolenia specjalistyczne organizowane przez firmę Microsoft oraz StrictWise, zestawy książek wydawnictwa Wolters Kluwer, profesjonalne pióra ufundowane przez firmę NewellRubbermaind, a na najlepszych czeka wycieczka zagraniczna organizowana przez biuro TUI Polska.

Aby wziąć udział w „Grasz... tym razem nie o staż” wystarczy zarejestrować się na stronie www.grasz.pl i w okresie od 23 do 29 listopada 2010r. odpowiedzieć na 10 krótkich pytań – 9 testowy i jedno pytanie otwarte... a 10 grudnia sprawdzić czy nasze nazwisko znalazło się na liście zwycięzców.

Remont Fest 2010 już w najbliższą niedzielę.

19.10.2010.

Remont Fest 2010 to już druga edycja imprezy mającej na celu promowanie i aktywizowanie środowiska rockowego w Polsce. Sukces pierwszej edycji skłonił organizatorów do nie spoczywania na laurach i kontynuowania tej szlachetnej misji promowania szeroko pojętej muzyki rockowej.

W tym roku dzięki współpracy Remont Fest 2010 z serwisem Muzzo.pl dajemy szanse młodym, nie znanym szerzej zespołom wzięcia udziału w konkursie, w którym stawką są: występ i możliwość zaprezentowania swojej twórczości przed warszawską publicznością i powalczenie o cenne nagrody: sprzęt muzyczny, medialną promocję i wsparcie patronów festiwalu.

Festiwal ma charakter przeglądu, co daje możliwość wyłonienia drogą konkursową najlepszych i najciekawszych artystów. W zeszłym roku laureatem przeglądu został litewski zespół Colour of Boubles. Nad wynikami konkursu czuwać będzie profesjonalne jury, w którego skład wchodzą muzycy współpracujący z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej oraz dziennikarze muzyczni.

Impreza odbędzie się 24.10.2010r.(niedziela) w legendarnym klubie Remont przy ul. Waryńskiego 12 w Warszawie, w którym grały takie zespoły jak: Kobranocka, Kult, Wilki czy Jacek Kaczmarski...

www.remont-fest-2010.muzzo.pl

W związku z tym TVPW przygotowało dla Was kolejny konkurs. Do wygrania 5 podwójnych zaproszeń na Remont Fest 2010 wraz z 5 kuponami na pizzę. Wyślij wiadomość na adres konkurs@tvpw.pl w tytule wpisując "Remont Fest 2010". Nagrody czekają!

PRZENOSINY WIELKICH OTRZĘSIN WARSZAWY NA ŚRODĘ 20 X 2010

15.10.2010.

W związku z żałobą wprowadzoną w województwie mazowieckim impreza WOW! Wielkie Otrzęsiny Warszawy 2010 odbędzie się tydzień później od pierwotnie planowanego terminu, czyli w środę 20 X 2010.

Bilety zakupione w przedsprzedaży obowiązują na kolejną datę imprezy. Ewentualnego zwrotu nienaruszonych biletów można dokonywać w punktach przedsprzedaży do wtorku 19 X 2010. W EMPiKach i innych punktach sieci TicketOnline zwrot jest możliwy za okazaniem dowodu zakupu, jak paragon czy faktura (obowiązuje regulamin sieci sprzedaży).

Impreza WOW odbędzie się jednocześnie w 21 klubach w Warszawie. Wszelkie aktualizacje można na bieżąco śledzić na stronach www.wielkieotrzesiny.pl oraz www.facebook.com/wielkieotrzesiny

TVPW ma do rozdania wejściówki na WOW. Wyślij maila w temacie wiadomości wpisując "Konkurs WOW" na adres: konkurs@tvp.pl, a być może znajdziesz się w gronie szczęśliwców wylosowanych do odbioru wejściówki. Nie czekaj! Pisz już teraz!

Rekrutacja do TVPW rozpoczęta!

11.10.2010.

Marzysz o karierze w telewizji? Kręci Cię praca reportera? A może jesteś reżyserem wszystkich rodzinnych nagrań, a domowy handycam już dawno nie ma przed Tobą żadnych tajemnic?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś tak, nie czekaj ani chwili, dołącz do TVPW!

Szukamy (początkujących i tych bardziej zaawansowanych):

operatorów reporterów dźwiękowców grafików marketingowców programistów ActionScript programistów PHP front-end developerów administratorów Linux Nawet jeśli nie jesteś pewien do czego nadajesz się najlepiej, przyjdź na casting lub spotkanie rekrutacyjne, na pewno znajdziemy dla Ciebie odpowiednie zajęcie! Casting - 14 października godziny 16:00 – 19:00 w studio TVPW - Centrum Ruchu Studenckiego DS Riviera A107 (szczególnie mile widziani kandydaci na reporterów i operatorów). Spotkanie rekrutacyjne - 18 października godzina 18:00 w CRS Riviera sala A102.

Rekrutacja do TVPW rozpoczęta!

11.10.2010.

Marzysz o karierze w telewizji? Kręci Cię praca reportera? A może jesteś reżyserem wszystkich rodzinnych nagrań, a domowy handycam już dawno nie ma przed Tobą żadnych tajemnic?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś tak, nie czekaj ani chwili, dołącz do TVPW!

Szukamy (początkujących i tych bardziej zaawansowanych):

operatorów reporterów dźwiękowców grafików marketingowców programistów ActionScript programistów PHP front-end developerów administratorów Linux Nawet jeśli nie jesteś pewien do czego nadajesz się najlepiej, przyjdź na casting lub spotkanie rekrutacyjne, na pewno znajdziemy dla Ciebie odpowiednie zajęcie! Casting - 14 października godziny 16:00 – 19:00 w studio TVPW - Centrum Ruchu Studenckiego DS Riviera A107 (szczególnie mile widziani kandydaci na reporterów i operatorów). Spotkanie rekrutacyjne - 18 października godzina 18:00 w CRS Riviera sala A102.

STUDENCI NA START - nadchodzi WOW! Agencja Joytown zaprasza: gigantyczne rozpoczęcie roku akademickiego w klubowym wydaniu już w środę 13 października w Warszawie!!!

01.10.2010.

• WOW! Wielkie Otrzęsiny Warszawy • 5. edycja największej imprezy klubowej w Polsce • 12 000 studentów * 22 kluby * 1 bilet • do wszystkich klubów wjazd na 1 wspólny bilet-opaskę na rekę • koncerty, didżeje – m.in. DJ W, Ten Typ Mes/ Stasiak/ DJ Hubson/ Wdowa, DJ Qube • multum atrakcji: pokazy tańca (także zmysłowego!), kasyno klubowe • happy hours - promocje na barze, pokazy barmańskie • opór konkursów, multum nagród do zgarnięcia! • Bilety jedynie 18 zł w przedsprzedaży w akademikach, na uczelniach i w EMPiKach • w dniu imprezy bilety w kasach wszystkich klubów: 20 zł (studencki) i 25 zł (normalny) • legendarny event – musisz zaliczyć, by godnie przejść przez rok studencki:) • pełne info na www.wielkieotrzesiny.pl

Lista warszawskich klubów biorących udział w WOW!2010:

• 5/10/15 • Club70 • Desperados • El Presidente • Harlem • Hotl • Kamieniołomy • Karmel • Klub Perła • Kolejowa 8/10 • Lemon • Lemoniada • Luka Artystyczna • Luztro • Obiekt • Opium • Organza • Remont • SavoyHotel • Stereo • Surf-Spot

Info: www.wielkieotrzesiny.pl

MASZ ZESPÓŁ, ŚPIEWASZ? ZGŁOŚ SIĘ NA REMONT FEST 2010, ZAGRAJ NA FESTIWALU I ZGARNIJ NAGRODY!!!

25.09.2010.

Remont Fest to cykliczna impreza mającej na celu promowanie i aktywizowanie szerokorozumianego środowiska rockowego w Polsce.

W tym roku, dzięki współpracy Remont Fest 2010 z serwisem Muzzo.pl masz szansę wzięcia udziału w konkursie, w którym stawką są: występ i możliwość zaprezentowania swojej twórczości przed warszawską publicznością i powalczenie o cenne nagrody: sprzęt muzyczny, medialną promocję i wsparcie patronów festiwalu.

Szczegóły na profilu: http://remont-fest-2010.muzzo.pl/ NIE CZEKAJ! Zgłoszenia przyjmowane są tylko do północy, 27 września 2010.

WBW 2010 - WIELKA BITWA WARSZAWSKA najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej wolnego mikrofonu

06.09.2010.

Microphone Masters Team ma przyjemność zaprosić na kolejną edycję bitwy o najdłuższej historii i największej renomie w kraju. Jak co roku aby wziąć udział w Wielkiej Bitwie Warszawskiej do stolicy przyjadą mistrzowie mikrofonu z całej Polski. Staną oni do walki o zaszczytny tytuł Mistrza WBW w dwóch kategoriach - freestyle rap oraz human betabox.

WBW 2010 będzie cyklem 5 imprez, na które złożą się 4 turnieje eliminacyjne oraz finałowa Wielka Bitwa Warszawska. Eliminacje wstępne już tradycyjnie odbywać się będą na jesieni, a finał pod koniec listopada. W tym roku po raz pierwszy turnieje beatbox'owy i freestyle'owy będą rozgrywane równolegle. Z każdego turnieju eliminacyjnego awans do wielkiego finału wywalczy po 2 freestyle'owców i po 1 beatbox'erze, dzięki czemu w wielkim finale oglądać będziemy starcie najlepszej ósemki w kategorii freestyle oraz najlepszej czwórki w kategorii beatbox. Każdy uczestnik może startować we wszystkich 4 turniejach eliminacyjnych, chyba że wcześniej uda mu się wywalczyć awans do finału.

:: ZGŁOSZENIA ::

Przyjmowanie zgłoszeń do udziałem w eliminacjach WBW 2010 rozpoczęło się na początku lipca i trwać będzie aż do ostatniego dnia eliminacji. Rejestracja uczestników odbywa się za pośrednictwem internetu pod adresem http://zgloszenia.wbw.pl. Do udziału w WBW 2010 dopuszczone zostaną osoby które ukończyły 16 lat.

:: KALENDARZ IMPREZ ::

 • WBW eliminacje 1 [beatbox & freestyle] - 25 WRZEŚNIE 2010 (sobota)
 • WBW eliminacje 2 [beatbox & freestyle] - 9 PAŹDZIERNIKA 2010 (sobota)
 • WBW eliminacje 3 [beatbox & freestyle] - 23 PAŹDZIERNIKA 2010 (sobota)
 • WBW eliminacje 4 [beatbox & freestyle] - 6 LISTOPADA 2010 (sobota)
 • Wielka Bitwa Warszawska (finał) - LISTOPAD 2010

:: MIEJSCE IMPREZY ::

Klub Harlem - Warszawa, ul. Kolejowa 8/10

Oficjalna strona: http://wbw.pl

POTRZEBNA KREW DLA NASZEGO KOLEGI

05.08.2010.

Członek Radia Aktywnego uległ poważnemu wypadkowi. Prosimy bardzo wszystkich, słuchaczy i przyjaciół Radia oraz wszystkich studentów Politechniki Warszawskiej o pomoc. Potrzebna jest duża ilość krwi o dowolnej grupie.

Krew można oddać w dowolnej stacji krwiodawstwa. Należy jedynie podać że krew oddajemy na Pawła Rycaja znajdującego się w III Szpitalu Miejskmi im. dra Karola Jonschera, ul. Milionowa 14 w Łodzi.

Po otrzymaniu zaświadczenia prosimy o kontakt z Redakcją: redakcja@radioaktywne.pl

Więcej informacji: http://www.radioaktywne.pl/

Do rozdania dwa podwójne bilety do Ineraktywnego Muzeum Chopina

28.07.2010.

Nadal trwają obchody Roku Chopinowskiego. Czy byliście już w Interaktywnym Muzeum Chopina? Nie? A warto tam pójść! Odpowiedz na krótkie pytanie i wygraj podwójny bilet na wtorek, 7 sierpnia.

W jakich latach Fryderyk Chopin przebywał w Warszawie?

a) 1810 - 1829
b) 1809 - 1828
c) 1812 - 1830
d) 1810 - 1830

Na poprawną odpowiedź wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem konkurs@tvpw.pl. Powodzenia!

EASTory Game Project – suddenly we’ll play!

02.06.2010.

…sprawca tej zuchwałej kradzieży z pewnością myśli, że uda mu się zatrzeć ślady zbrodni. Naiwny. Kroki głupca, który kolejny raz sięgnął po moją własność, na trwałe wyryły się już na ścieżce historii – tak więc, aby go złapać, wystarczy prześledzić dzieje tego kraju… Moja kolekcja mogłaby uszczuplić się o każdy eksponat, każdy – nie TEN. Odnajdźcie go!

Kolekcjoner

     Zgodnie z treścią powyższego listu apelujemy do Was o powołanie specjalnych 4-5 osobowych zespołów, które podejmą się odnalezienia tajemniczego artefaktu! Podążcie tropem nieznanego złoczyńcy, poszukując ukrytych na mieście wskazówek. Tych, którzy w czasie śledztwa zmierzą się z kolejnymi zadaniami, nierzadko wymagającymi nie tylko wiedzy historyczno-kulturowej, lecz także pomysłowości, a nawet odwagi, czeka atrakcyjna nagroda!

5 czerwca ulice najstarszej części Warszawy za Waszą sprawą przemienią się w planszę do gry! Zdobyte informacje pozwolą Wam – niczym rzutem kostką – przeskoczyć o kilka pól i zbliżyć się do poszukiwanego zbrodniarza, póki ma przy sobie skradziony przedmiot…

     EASTory Game Project jest pierwszym etapem projektu organizowanego przez Europejskie Forum Studentów AEGEE Warszawa i AEGEE Lublin. Jego kontynuacją będzie dwutygodniowy obóz dla studentów z zagranicy – EASTory Summer University – którzy podążą tropem zwycięskiego zespołu. Tak więc każda drużyna będzie miała szansę nie tylko zanurzyć się w odległej historii, lecz także wpłynąć na bieg przyszłych wydarzeń!

Zgłoszenia przyjmujemy od 24 maja br. na naszej stronie internetowej, oraz na uczelniach. Czekają na Was super nagrody, min.: bony do INDEKS MUSICLUB, książki, czy bilety do kina Murnaów.

     Więcej informacji na www.eastory.waw.pl

     Do zobaczenia w sobotę, 5 czerwca, o godzinie 12 pod kinem Muranów!

Jesteście ciekawi „Czy zdążymy na Euro 2012?”

17.05.2010.

Podczas tego niezwykłego panelu dyskusyjnego poznacie całą prawdę o stanie przygotowań Polski do organizacji Mistrzostw Europy w 2012 roku. Zaproszeni goście:
- Rafał Rosiejak - Koordynator Krajowy ds. hoteli i zakwaterowania PL 2012,
- Mieczysław Reksnis - Dyrektor Biura Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m. st. Warszawy,
- Mariusz Rutz ze spółki JSK Architekci (projektanci Stadionu Narodowego),
- Przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- a dodatkowo: osoby odpowiedzialne za komunikację lotniczą i kolejową oraz utrzymanie bezpieczeństwa w trakcie mistrzostw

…odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania dotyczące stadionów, infrastruktury, bazy noclegowej oraz bezpieczeństwa.

Jakie mamy szanse na ukończenie zaplanowanych inwestycji przed rozpoczęciem Mistrzostw?

Na to i wiele innych nurtujących Was pytań uzyskacie odpowiedź 19 maja 2010 roku w Sali 144 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej o godzinie 16.30 Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma imienny certyfikat potwierdzający udział w projekcie. Chętnych prosimy o rejestrację na stronie www.kngn.24pl.net W związku ze zmianą terminu poprzednie zapisy zostały unieważnione i uczestnicy są proszeni o ponowne rejestrowanie się.
Projekt został objęty patronatem honorowym Dziekanów trzech wydziałów Politechniki Warszawskiej:
Inżynierii Lądowej - prof. dr hab. inż. Henryk Zobel,
Geodezji i Kartografii - prof. dr hab. inż. Witold Prószyński,
Administracji i Nauk Społecznych - prof. nzw. dr hab. Helena Kisilowska
Patroni medialni:
Polska Federacja Rynku Nieruchomości, TVPW, polibuda.info, Miesięcznik Politechniki, student.waw.pl, studentnews.pl, students.pl, dlastudenta.pl, Nieruchomości C.H. Beck, Gazeta Wyborcza

Zapraszamy

Jeszcze troszkę... Już za chwilę... Za momencik... RELACJE Z JUWENALIÓW!

13.05.2010.

Juwenalia już się rozpoczęły!

Coś Cię ominęło?
Nie miałeś czasu iść?
Nie chciało Ci się jechać do Lublina?
Albo Gdańska?

Nie szkodzi!
Dzięki TVPW będziesz mógł obejrzeć relacje ze wszystkich najważniejszych imprez juwenaliowych. Regularnie odwiedzaj naszą stronę, a dowiesz się jak imprezują studenci - nie tylko w Warszawie, ale we wszystkich największych ośrodkach akademickich w Polsce!

Połowinki 2010 Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

09.05.2010.

Jak co roku, studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego drugą połowę studiów pragną rozpocząć z wielkim hukiem na niepowtarzalnym Balu Połowinkowym 2010. Impreza odbędzie się 10 maja o godz. 20.00 w rozświetlonej scenerii Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Jako, że motywem przewodnim balu są: „Kwiaty we włosach”, powyższe wydarzenie dodatkowo będzie wzbogacone ukwieconymi strojami gości. Oprócz rozgrzewającej muzyki przy akompaniamencie The Engineers Band oraz wykwintnej kuchni Art.’Impression Catering na wszystkich uczestników imprezy czeka wiele niespodzianek. Ku wielkiemu zdziwieniu organizatorów balu, wszystkie bilety zostały wykupione już podczas pierwszego dnia sprzedaży. Najbardziej zdeterminowani studenci czekali już od 4.30 rano, chcąc mieć pewność, że nie zabraknie ich na tejże niezapomnianej uroczystości. Wszystkim uczestnikom balu życzymy niezapomnianych wrażeń oraz wspaniałej zabawy do białego rana.

Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej

07.05.2010.

ELIMINACJE WARSZAWSKIE

Chcesz być świadkiem tego, jak rodzi się talent? Chcesz posłuchać i zobaczyć cos, co jest sztuką? Nie wiesz kogo można nazwać prawdziwym artystą?

W takim razie… Zapraszamy Cię na Warszawski Przegląd Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej Gdzie: KLUB MEDYK Kiedy: 9 maja 16:30 Wjazd: free Gwiazdą wieczoru będzie: STREFA MOCNYCH WIATRÓW

ARTYŚCI BIORĄCY UDZIAŁ W ELIMINACJACH WARSZAWSKICH FAMY Teatr PW; Sylwia Napora; Yoga Terror; Piotr Sikora; Magda Hammer; Lemon Grass; Katarzyna Węsierska; Flint Water; Amek Paweł Grześ; 10Ton Ekipa; After Office; Ewelina Ziołkowska; Marta Aleksandra Paszkowska; Ornament; STOTOn Crew; Flying Umbrellas; Wojciech Sobczak; Letters From Silence; BLOW; 2Tygodnie

Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej

05.05.2010.

Masz doświadczenie artystyczne albo dopiero zaczynasz? Śpiewasz? Jesteś DJ-em? Grasz? Malujesz? Rzeźbisz? Fotografujesz? Występujesz w teatrze lub kabarecie? Piszesz? Nagrywasz filmy?

Już 9 maja w Klubie Medyk odbędzie się Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej.

Celem Festiwalu jest prezentacja najzdolniejszych artystów młodego pokolenia oraz doskonalenie ich talentu.

Od samych swych początków FAMA stanowi awangardę prądów artystycznych, jest miejscem debiutu wybitnych gwiazd polskiej kultury. Tutaj dojrzewali tacy twórcy jak Magda Umer, Marek Grechuta, Jerzy Stuhr, Andrzej Mleczko, Henryk Sawka, Agnieszka Duczmal, Jan Kaczmarek, Mariusz Lubomski, Renata Przemyk, Teatr STU, Teatr Ósmego Dnia, zespół Raz Dwa Trzy, oraz T. Love.

Organizator: Zrzeszenie Studentów Polskich

Więcej informacji na stronie www.fama.zsp.waw.pl

Mistrzostwa Gier Barowych w Fantasy Park!

22.04.2010.

Adrenalina w powietrzu, sportowa rywalizacja i szalona zabawa na parkiecie - Mistrzostwa Gier Barowych nadchodzą!

Najbardziej emocjonująca impreza wiosny zbliża się wielkimi krokami. Już 23. kwietnia od godziny 19 w klubie Fantasy Park (CH Sadyba Best Mall) toczyć się będzie zaciekła rywalizacja o tytuł mistrza w grach barowych. Zostań zwycięzcą turnieju w jednej z wielu dyscyplin: kręglach, bilardzie, cymbergaju, rzutkach lub symulatorze wyścigów samochodowych i zgarnij puchar mistrza!

Emocje związane z rywalizacją będzie można odreagować na parkiecie do późnej nocy. A może też dasz się skusić na karaoke?

Wjazd na imprezę: 15zł. I nieważne czy bierzesz udział w turnieju czy nie - wszystkie gry barowe masz za friko, bez ograniczeń! Liczba wejściówek i miejsc w turnieju ograniczona - zarezerwuj sobie wejściówkę już teraz na (www.mgb2010.pl)[http://www.mgb2010.pl]

Do wygrania bilety na „Noc Kina Polskiego”

19.04.2010.

TVPW przygotowało dla Was kolejny konkurs! Tym razem mamy do rozlosowania mamy cztery podwójne wejściówki na „Noc Kina Polskiego”, która odbędzie się 23 kwietnia w Multikinie Złote Tarasy. Żeby wziąć udział w losowaniu wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Ile różnych filmów można będzie zobaczyć podczas „Nocy Kina Polskiego”?
a) 6
b) 14
c) 38
d) 1,5

Na odpowiedzi podpisane imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem konkurs@tvpw.pl. Powodzenia!

Zakończenie konkursu "Grasz o staż" już wkrtóce! Razem z TVPW zagraj o dodatkowe nagrody.

06.04.2010.

Jeszcze przez dwa dni studenci i absolwenci mogą wziąć udział w jubileuszowej, XV edycji konkursu "Grasz o staż". Czeka na nich ponad 190 praktyk oraz nagrody dodatkowe o łącznej sumie ponad 100 000 złotych!

Termin przyjmowania zgłoszeń mija w nocy z 7 na 8 kwietnia o godzinie 24:00. Zgłoszenie powinno zawierać wypełniony formularz on-line, który w konkursie pełni rolę CV oraz co najmniej jedno, a maksymalnie trzy rozwiązane zadania wybrane przez kandydata z puli zadań dostępnych na www.grasz.pl .

Aby zagrać o staż trzeba być studentem III, IV i V roku jednolitych studiów magisterskich lub inżynierskich, III roku studiów licencjackich oraz I i II roku studiów uzupełniających. W konkursie mogą wziąć też udział absolwenci, którzy w dniu rozpoczęcia konkursu nie przekroczyli 30 roku życia.

Wszystkie praktyki oferowane w konkursie są płatne – laureaci otrzymują za nie wynagrodzeni w wysokości minimum 2200 złotych brutto za miesięczny staż w firmie. Dla tych, którzy najlepiej poradzą sobie z konkursowymi pracami czekają nagrody dodatkowe w postaci studiów podyplomowych, międzynarodowych kursów, specjalistycznych szkoleń, kursów językowych oraz nagród książkowych i prenumerat czasopism.

Również TVPW ma dla Was nagrody związane z konkursem "Grasz o staż". Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie.

Ile osób zostało laureatami "Grasz o staż" we wszystkich dotychczasowych edycjach konkursu?

1) 2700 2) 132 3) 1900 4) 11

Na prawidłowe odpowiedzi, jak zawsze czekamy pod adresem konkurs@tvpw.pl Wśród wszystkich głosujących rozlosujemy gadżety ufundowane przez "Grasz o staż" :)

„NASZE KSIĄŻKI TO RECEPTA NA SUKCES” Kiermasz Książki Akademickiej na Politechnice Warszawskiej

08.03.2010.

Z okazji rozpoczynającego się semestru letniego zapraszamy na Kiermasz Książki Akademickiej zorganizowany przez Oficynę Wydawniczą oraz Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej. Będzie to kolejna edycja pod hasłem „NASZE KSIĄŻKI TO RECEPTA NA SUKCES”. Organizatorzy proponują dwie lokalizacje w różnych terminach: 9-10.03 Gmach Główny Politechniki - lewa strona holu wejściowego oraz 11-12.03 Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych, ul. Narbutta 84 piętro 1. Podczas Kiermaszów będzie można nabyć książki z zakresu nauk ścisłych i technicznych optoelektroniki, nanotechnologii, biotechnologii i technologii medycznej, nauk humanistycznych i ekonomiczno-społecznych z rabatami sięgającymi 30% na wybrane pozycje. Dodatkową atrakcją będzie udział wydawnictw: PWN, WKIŁ oraz WNT, które przedstawią swoją ofertę podczas Kiermaszu na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. Zapraszamy.

Uwaga, przygotowaliśmy aż DWA konkursy!

06.03.2010.

W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet przygotowaliśmy dla Was aż 2 konkursy! Zapraszamy do wzięcia w nich udziału!

Konkurs 1.
Odpowiedz na proste pytanie: Ile procent, Twoim zdaniem, stanowią dziewczyny w ekipie TVPW? Szacując weź pod uwagę nie tylko członków, ale również współpracowników TVPW. Nie znajdziesz tej informacji na naszej stronie, więc kieruj się intuicją.

a) 65%
b) 39%
c) 48%
d) 21%

My wśród wszystkich głosujących rozlosujemy 5 podwójnych zaproszeń na „Kabaretowy Dzień Kobiet” (wyjątkowo 09.03.2010) który odbędzie się w Sali Kongresowej o godz. 19. Wejściówki ufundowane zostały przez portal: biletynakabarety.pl

Konkurs 2.
Wygraj jeden z pięciu zestawów perfum Estee Lauder „Pleasures” o wartości 150 zł każdy! Wystarczy, że wypowiesz się w ok. 10-12 zdaniach na temat jednego z poniższych zagadnień:

[Dla dziewczyn] Opisz swojego idealnego inżyniera serca, którego chciałabyś poznać w Dzień Kobiet.
[Dla chłopaków] Jak powinien Twoim zdaniem zachowywać się idealny inżynier damskiego serca nie tylko w Dzień Kobiet, ale również przez cały rok?

Na odpowiedzi z obu konkursów podpisane imieniem i nazwiskiem czekamy jak zawsze pod adresem konkurs@tvpw.pl.

Spotkanie informacyjne LipDUB PW - Transmisja na żywo!

03.03.2010.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz pojawić się na spotkaniu informacyjnym LipDUB PW lub zabraknie dla Ciebie miejsca w Audytorium Narutowicza, TVPW ma dla Ciebie doskonałą alternatywę. Zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo! Startujemy 3 marca o godzinie 18.15.

www.lipdubpw.pl

Wygraj zaproszenia na Kabaret Moralnego Niepokoju!

27.02.2010.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w kolejnym konkursie! Tym razem pytanie brzmi:

Ile osób ma w swoim składzie Kabaret Moralnego Niepokoju?

a)5
b)2
c)9

Spośród osób które na adres konkurs@tvpw.pl nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy trzy podwójne zaproszenia na poniedziałkowy (1.03) występ Kabaretu Moralnego Niepokoju w Teatrze Roma o godz. 19. Nagrody zostały ufundowane przez portal biletynakabarety.pl .

Zapraszamy do udziału w naszym nowym konkursie! Atrakcyjne nagrody czekają.

26.02.2010.

Kolejny raz mamy przyjemność zaprosić naszych widzów do udziału w konkursie z nagrodami. Jak zwykle pytanie konkursowe jest bardzo proste, ale jeśli mimo wszystko nie potrafisz udzielić na nie odpowiedzi, pomoże Ci strona www.grasz.pl.

W którym roku odbył się pierwszy konkurs Grasz o staż?

a) 1989
b) 1996
c) 2004
d) 2009

Na prawidłową odpowiedź wraz z imieniem i nazwiskiem czekamy pod adresem konkurs@tvpw.pl. Dla trzech najszybszych widzów, którzy nadeślą prawidłowe odpowiedzi, przygotowaliśmy zestawy składające się z koszulki, pendrive'a i długopisów.

Załóż własną firmę dzięki AIESEC

21.02.2010.

Jeżeli jesteś młody, kreatywny i ambitny koniecznie przyjdź na warsztaty rozwijające umiejętności potrzebne do prowadzenia firmy organizowane przez międzynarodową organizację studencką AIESEC!

Dowiedz się jak zdobyć dofinansowanie, stworzyć kampanię marketingową, poznaj prawne aspekty działalności! Szkolenia It’s Your Business odbędą się między 8 a 12 marca 2010 w Metropolitan College, al. Niepodległości 177 (Metro Pole Mokotowskie).

Więcej informacji na stronie www.itsyourbusiness.pl

Pamiętaj - od Ciebie zależy, czy będziesz pracować dla szefa, czy też sam będziesz szefem!

Ruszyła 9 edycja Studenckiego Konkursu Projektowego SolidWorks

16.02.2010.

Wszystkich studentów studiów dziennych mamy przyjemność poinformować, że ruszyła już tegoroczna edycja, organizowanego specjalnie dla Was od 2001 roku, Studenckiego Konkursu Projektowego. Na autorów najlepszych, wykonanych w oprogramowaniu SolidWorks, projektów jak co roku czekają wartościowe nagrody. Pozostali uczestnicy mogą natomiast liczyć na poważną szansę zaistnienia na rynku inżynierskim.

Aby umożliwić udział w konkursie wszystkim zainteresowanym, firma SolidWorks Corporation ufundowała uczestnikom nie posiadającym własnej licencji SolidWorks Student Design Kit, darmową wersję testową oprogramowania SolidWorks Student Edition 2009/2010.

Poniżej przedstawiamy kalendarium konkursu.

 • 31.03.2010 - ostateczny termin zgłaszania tematów do akceptacji
 • 16.04.2010 - decyzja o zakwalifikowaniu do konkursu
 • 31.08.2010 - oddanie zakończonej pracy
 • 01.10.2010 - rozstrzygnięcie konkursu

Zachęcamy do wzięcia udziału i życzymy powodzenia!

KONKURS WALENTYNKOWY TVPW!!! "Wygraj perfumy Estee Lauder dla swojej Walentynki"

05.02.2010.

Masz problem z kupieniem swojej sympatii prezentu walentynkowego, ponieważ wszystkie pieniądze zostawiłeś w xero przed sesją?

Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Wystarczy, że nakręcisz filmik o długości nieprzekraczającej 1 minuty, w którym składasz życzenia walentynkowe,a następnie wrzucisz go na naszą WIDZeotekę.

Spośród nadesłanych prac wyłonimy 3 najlepsze, a ich autorów nagrodzimy zestawami perfum Estee Lauder (wartość jednego zestawu to ok. 200 zł). Na filmy czekamy tylko do 11 lutego, dlatego by nie przegapić tej szansy, warto się pośpieszyć. Pamiętaj, że liczy się oryginalność i pomysłowość. Powodzenia!

Ruszyła XV edycja konkursu "Grasz o staż"!

03.02.2010.

187 staży i nagrody dodatkowe o łącznej wartości ponad 100 000 złotych czekają na uczestników jubileuszowej, XV edycji konkursu "Grasz o staż".

Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Konkurs po raz pierwszy został zorganizowany piętnaście lat temu, gdy rozpoczęcie zawodowej kariery było dla młodych ludzi dużym wyzwaniem ze względu na sytuację ekonomiczną naszego kraju. Dzisiaj okazuje się, że jesteśmy w podobnej sytuacji. Dzięki firmom biorącym udział w "Grasz o staż" prawie 200 osób otrzyma szansę rozpoczęcia swojej kariery - mówi Anna Budzich, koordynatorka konkursu "Grasz o staż" z PricewaterhouseCoopers.

Wszystkie praktyki oferowane w konkursie są płatne - laureaci otrzymują za nie wynagrodzenie w kwocie 2 200 złotych brutto za miesięczny staż w firmie. Każda praktyka jest także merytoryczna, co pozwala laureatowi zdobyć niezbędne na rynku pracy doświadczenie.

Konkurs to jednak nie tylko praktyki, lecz także nagrody w postaci studiów MBA, studiów podyplomowych, kursów, szkoleń, a także książek czy prenumerat czasopism.

Aby wziąć udział w konkursie trzeba być studentem przynajmniej III roku. W konkursie mogą wziąć też udział absolwenci, którzy w dniu rozpoczęcia konkursu nie przekroczyli 30 roku życia. Kolejny krok to zarejestrowanie się na stronie www.grasz.pl, wypełnienie ankiety, która w konkursie pełni rolę CV, a następnie przystąpienie do rozwiązywania zadań konkursowych.

Karnavauli coraz bliżej!

20.01.2010.

W bajkowy wieczór 23 stycznia 2010 roku 400 par rozpocznie VI Wielki Studencki Bal Karnawałowy Karnavauli. Uczestnicy, na jedną z najpiękniejszych auli krużgankowych w Polsce, wkroczą w rytm poloneza autorstwa Wojciecha Kilara. Tradycyjny taniec poprowadzi Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej Włodzimierz Kurnik. Gościem balu będzie również Prezydent Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Celem organizatorów jest zdobycie dla „Karnavauli” miana najbardziej prestiżowego wydarzenia akademickiego. Takiego, na które z utęsknieniem czekają warszawscy studenci. W tym roku do współpracy przy organizacji balu zaproszono Samorządy Studentów: Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Akademii Pedagogiki Specjalnej, Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Oprawę muzyczną zapewnią The Engineer's Band - orkiestra rozrywkowa Politechniki Warszawskiej oraz DJ Jerry Deff. Bawił gości skeczami i anegdotami będzie znany konferansjer Piotr Plewa. Ponadto podczas balu uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć występ iluzjonisty, pokaz tańca towarzyskiego oraz pokaz barmański.

Organizatorzy zapewniają, że bogate iluminacje świetlne oraz stylowe dekoracje sprawią, że goście w mgnieniu oka zapomną o codziennych troskach i puszczą wodze fantazji, poddając się czarowi tej wyjątkowej nocy. Na jednym parkiecie, oddzielonym od gwiaździstego nieba jedynie barwnym witrażem, spotkają się władze, profesorzy oraz studenci największych warszawskich uczelni.

Wygraj zaproszenia na NMF „Musicale... musicale”

15.01.2010.

Multikino i TVPW zapraszają na pierwszy w tym roku NMF czyli Nocny Maraton Filmowy, tym razem pod hasłem „Musicale... musicale”. Już 22 stycznia od godziny 22.00 w salach Multikina w całej Polsce będziecie mogli zobaczyć trzy świetne filmy:

 • Chicago
 • NINE - premierowo
 • FAME

Mamy dla Was 3 podwójne zaproszenia na ten maraton do Multikina Złote Tarasy. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

W jakich 6 miastach kręcono większość scen do musicalu Nine?

Na odpowiedzi z dołączonym imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu czekamy pod adresem konkurs@tvpw.pl do 20 stycznia do godziny 16.00. Wylosowanych zwycięzców powiadomimy jeszcze tego samego dnia.

TVPW ma nowego redaktora naczelnego!

09.01.2010.

Nasza reporterka, Agnieszka Cieślicka, którą znacie z cyklu "Zakręceni" oraz z innych materiałów publikowanych na naszej stronie, została wybrana na nowego redaktora naczelnego podczas wczorajszego Walnego Zgromadzenia Członków TVPW. Tym samym zastąpi na tym stanowisku ustępującego Kamila Koryciorza. Kamilowi dziękujemy za rok ciężkiej pracy na rzecz TVPW, Agnieszce natomiast gratulujemy wyboru i życzymy samych sukcesów w nowej roli!

Kto pierwszy ten lepszy - do wygrania kupony na pizzę!

05.12.2009.

Zapraszamy widzów do udziału w kolejnym konkursie. Do wygrania jest 5 kuponów na dużą pizzę do zrealizowania w pizzeriach Pizza Dominium do końca grudnia. Wygrywa 5 osób, które jako pierwsze udzielą poprawnych odpowiedzi przesyłając je na adres konkurs@tvpw.pl.

W którym z filmów dla reportera, bądź reporterki TVPW wypowiada się mężczyzna w szarej kurtce z zielonymi paskami?

a) Kup sobie klub piłkarski
b) Marsz Wyzwolenia Konopi 2009
c) Wielka Warszawska Bitwa Poduszkowa

Premiera "Jak rozmawiać z Kobietami?"

30.11.2009.

Zapraszamy na premierowy pokaz filmu "Jak rozmawiać z Kobietami?". Pokaz odbędzie się w gmachu Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej (ul. Nowowiejska 15/19) 4 grudnia br. o godzinie 20:30 w sali wykładowej nr 118. Najlepszy dojazd na miejsce: metrem na stację Politechnika lub tramwajem na przystanek Plac Politechniki. Zapewniamy skromny poczęstunek - popcorn dla każdego. Nie zapomnijcie zabrać swoich znajomych. Zapraszamy!

Konferencja "Innowacje i technologie dla gospodarki"

16.11.2009.

„Innowacje i technologie dla gospodarki” to spotkanie środowiska akademickiego, doktorantów i studentów organizowane przez Centrum Transferu Technologii Politechniki Warszawskiej i Stowarzyszenie Innowacyjna Polska Wschodnia.

Wystawa, będąca elementem wydarzenia odbędzie się w dniach 17 i 18 listopada na Placu Politechniki i umożliwi zapoznanie się z praktyką komercjalizacji wiedzy powstałej na uczelni i w instytutach badawczych. W trakcie jej trwania będzie można dostać zaproszenie na tytułową konferencję "Innowacje i technologie dla gospodarki”, która będzie miała miejsce w sali 206 w Gmachu Głównym 18 listopada, w godzinach 10.00-14.00. Podjęte zostaną m.in. tematy:

 • zastosowania wyników prac badawczo-rozwojowych w praktyce gospodarczej
 • przykładów efektywnej współpracy w zakresie wdrażania osiągnięć naukowych
 • barier współpracy uczelni technicznych Polski Wschodniej i Politechniki Warszawskiej z przemysłem

Patronat medialny nad konferencją objęło TVPW, które będzie obecne z kamerą w Gmachu Głównym.

Wybraliście Miss Widzów TVPW!

14.11.2009.

Dzięki Waszym głosom Magdalena Ćwik z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych została tegoroczną Miss Widzów TVPW! Zwyciężczyni - gratulujemy sukcesu.

Prezentujemy Wam także pozostałych laureatów dzisiejszej Gali Finałowej:

 • Miss Politechniki Warszawskiej: Monika Płochocka (IŚ)
 • I Vice Miss: Natalia Kędzior (GiK)
 • II Vice Miss: Róża Romaszkiewicz (MEiL)
 • Miss Publiczności: Natalia Kędzior (GiK)

 • Mister Politechniki Warszawskiej: Axel Stępniewski(GiK)

 • Vice Mister: Bartosz Michalak (IL)
 • Vice Mister: Piotr Monarski (MiNI)
 • Mister Publiczności: Axel Stępniewski (GiK)

Zapraszamy na wernisaż "Autognozja"

12.11.2009.

"Autognozja" Anety Borkowskiej i Jakuba Kuny to wernisaż, na którym można będzie zobaczyć zdjęcia w stylu popularnego dziś nurtu fascynacji miastem. Choć tytuł wystawy sugeruje samopoznanie, autorzy, laureaci Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego GAPA 2008, skupili się raczej na stworzeniu kompletnego portretu współczesnej Warszawy.

Na otwarcie wernisażu zapraszamy 15 listopada o godzinie 17.00 do Domu Kultury Śródmieście w Warszawie przy ulicy Smolnej 9 (wejście od Alej Jerozolimskich). Wystawę można będzie zobaczyć do 6 grudnia.

Wstęp wolny!

Zgłoś się na Dzień Dawcy Szpiku dla Basi i Innych.

02.11.2009.

3 listopada, między 11.00 a 19.00, w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej fundacja DKMS Dzień Dawcy Szpiku dla Basi i Innych organizuje poszukiwania potencjalnego dawcy szpiku dla 23-letniej Basi, studentki Uniwersytetu Warszawskiego.

Poszukiwania te polegać będą na przebadaniu i wpisaniu do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku jak największej liczby osób, w tym być może tej, która będzie mogła podarować swój szpik Basi. Wpisanie do rejestru wiąże się z koniecznością pobrania krwi od potencjalnego dawcy. Nie ma się jednak czego bać, bo potrzeba jej tylko 4 mililitry, czyli mniej niż przy zwykłej morfologii.

Pamiętajcie, że przeszczep szpiku nie niesie ze sobą żadnego ryzyka dla dawcy. Więcej informacji na ten temat na stronie akcji.

Może właśnie Ty jesteś tą jedną na milion osobą, która może oddać swój szpik Basi? Nie zwlekaj, przyjdź i zbadaj się.

Przeżyj własną śmierć z TVPW

29.10.2009.

W piątek, 30 października w Hali Głównej Dworca Centralnego w Warszawie odbędzie się akcja "Przeżyj własną śmierć" organizowana przez Antyradio i stowarzyszenie "Życie po przeszczepie". Przedsięwzięcie to ma na celu skierowanie uwagi słuchaczy i wszystkich Polaków na problem coraz drastyczniej zmniejszającej się liczby przeszczepów w naszym kraju. W godzinach od 10 do 16 będzie można podpisać oświadczenie woli o chęci oddania swoich organów do przeszczepów w przypadku śmierci. W Hali Głównej ustawiona będzie scena oraz studio Antyradia. Wystąpią znani goście i prezenterzy oraz odbędą się rozmowy ze specjalistami i podróżnymi zgromadzonymi na dworcu.

W niemal przededniu Zaduszek, warto tam być i podpisując oświadczenie udowodnić sobie, że śmierć ma sens. Pamiętaj, że przeszczepy Twoich organów i tkanek mogą uratować życie lub zdrowie aż pięćdziesięciu osobom!

Piątkową akcję filmować będzie ekipa TVPW. Bądź tam razem z nami!

Rozdajemy podwójne zaproszenia na Shake IT!

27.10.2009.

Wystarczy napisać swoje imię i nazwisko oraz imię i nazwisko osoby towarzyszącej na konkurs@tvpw.pl. Dla pierwszych 5 osób - podwójne bilety.

Już 29 października 2009 w warszawskim Klubie Stodoła kolejna, trzecia już edycja największej imprezy otrzęsinowej w Polsce - Shake IT! W tym roku główną atrakcją imprezy będzie koncert zespołu JAMAL Sound System. Do tego niesamowicie energetyczny support w wykonaniu jednych z najciekawszych zespołów warszawskiej sceny dancehall i ragga, występy dancehall i breakdance, karaoke, masa konkursów z nagrodami oraz oczywiście impreza otrzęsinowa dla nowych studentów!

Nie może Cię tam zabraknąć!

Więcej na: www.shakeit.pl.

Jesienna rekrutacja do TVPW ruszyła!

23.10.2009.

Jeśli masz trochę wolnego czasu i pasjonuje Cię telewizja oraz wszystko co z nią związane, dołącz do nas podczas jesiennej rekrutacji.

W tym semestrze spotkania rekrutacyjne odbędą się w dwóch terminach:

 • we wtorek, 27 października o godzinie 20.00, s. A101
 • w środę, 28 października o godzinie 21.00, s. A102

Zarezerwuj sobie jeden z nich w kalendarzu i... mamy nadzieję, że do zobaczenia!

Oba spotkania odbędą się w Centrum Ruchu Studenckiego, które mieści się w Domu Studenckim "Riviera" przy ul. Waryńskiego 12.

Naszą redakcję tworzą studenci wielu warszawskich uczelni, ale żeby stać się jednym z nas nie musisz być studentem w ogóle!

Nie oferujemy żadnego wynagrodzenia pieniężnego, ale w zamian za poświęcony TVPW czas, dajemy Ci możliwość pracy na półprofesjonalnym sprzęcie, współpracy z ciekawymi, pozytywnymi ludźmi, oraz przede wszystkim rozwijania umiejętności, a także poszerzenie CV i niemałą frajdę. Więcej informacji przeczytasz w zakładce Rekrutacja.

Pomóż jej przeżyć. Koncert charytatywny na rzecz Kasi Ostrowskiej-Skubalskiej.

16.10.2009.

Kasia ma 26 lat. Tak jak Ty studiuje i chce mieć po prostu szczęśliwe życie. Zasadniczo, różni ją od Ciebie jedno. Ma raka mózgu.

Jedyna szansa to innowacyjny zabieg w klinice neurochirurgii w Hannoverze. Data operacji została wyznaczona na 25 października, jednak jej koszt jest zbyt wysoki by dziewczyna mogła go ponieść sama. To 50 tysięcy euro.

Pomóż jej przeżyć przychodząc na koncert do Hybryd 19 października. Bilet a jednocześnie cegiełka to tylko 20 złotych. Podczas wieczoru wystąpią m.in. Waldemar Malicki, Ewa Bem, Maciej Miecznikowski, Ballady i Romanse, Lachowicz, NOT, Aphonia Live Band, Afro Kolektyw, a także: Danuta Holecka, Bartosz Opania oraz Marcin Wolski. W trakcie koncertu odbędą się także aukcje przedmiotów ofiarowanych przez artystów. Pod młotek pójdą m.in. laleczka Olgi Tokarczuk, przybornik na nici Andrzeja Stasiuka wraz z książką „Taksim” z autografem, oryginalne ilustracje Maćka Sieńczyka do książki „Lubiewo” Michała Witkowskiego, czy przedwojenne książki z kolekcji Pawła Dunina-Wąsowicza. Drzwi klubu będą otwarte od 18.30. Jeżeli nie możesz przyjść, a chciałbyś mimo to pomóc, zajrzyj na stronę akcji Pomóż Kasi i dowiedz się jak to zrobić.

Rekrutacja do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej już 14 października!

13.10.2009.

58 lat tradycji, koncerty na pięciu kontynentach, kilkanaście regionów, dziesiątki strojów, setki piosenek, tysiące wychowanków, 140 szczęśliwych małżeństw... to tylko kilka ważnych liczb dla Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

Teraz i Ty możesz przeżyć swoją przygodę ze wspaniałym polskim folklorem w towarzystwie serdecznych, nietuzinkowych ludzi, rozwijać swoje talenty: tańczyć, śpiewać, dołączyć do kapeli, a po godzinach... tańczyć, śpiewać i ciągle dobrze się bawić.

Inne ważne liczby to: dwie czterogodzinne próby tygodniowo, hektolitry potu, miliardy uśmiechów (nie tylko scenicznych) i burze oklasków na koncertach. Żeby poznać zespołową atmosferę i przekonać się jak to jest - po prostu przyjdź!

Najważniejsza dla Ciebie data to 14 października, godzina 18:00. Wtedy to, w D.S. "Riviera" odbędzie się nabór do Zespołu. Daj sobie szansę na rozwijające działanie, przednią zabawę i przyjaźń z ciekawymi ludźmi!

ZPiT PW zaprasza na nabory

Ludzie, zwariowaliśmy! ROZDAJEMY wejściówki na WOW 2009!

09.10.2009.

TVPW przygotowało dla Was aż 8 wejściówek na Wielkie Otrzęsiny Warszawy! Jeśli więc w najbliższą środę, 14 października chcecie poszaleć we wszystkich 21 klubach WOW!2009, piszcie na adres konkurs@tvpw.pl maile z hasłem "Dzięki TVPW idę na WOW 2009!" i pamiętajcie - kto pierwszy ten lepszy!

Warto się postarać, ponieważ tegoroczny WOW to już czwarta edycja największej imprezy klubowej w Polsce. Studencka śmietanka towarzyska, najlepsza muzyka i całonocna zabawa już na Was czekają! Ponadto wieść niesie, że osoba, która w trakcie tej nocy odwiedzi wszystkie kluby biorące udział w otrzęsinach, trafi "szóstkę" w kolejnym losowaniu lotto...

Nowa oferta reklam pre-roll na tvpw.pl

07.10.2009.

Na dobry początek nowego roku akademickiego, przygotowaliśmy specjalną propozycję dla warszawskich firm. Zachęcamy wszystkie przedsiębiorstwa zainteresowane wykupem czasu reklamowego na naszej antenie do zapoznania się z nową ofertą pre-roll.

Bezpośredni dostęp do ściśle określonej grupy docelowej, atrakcyjny nośnik reklamowy i obecność na antenie telewizji cieszącej się dużym zaufaniem odbiorców – to tylko niektóre z powodów, dla których warto zaistnieć na naszej witrynie.

Do pobrania: Oferta pre-roll

Zgarnij wejściówki na „Waszawską Jesień”!

22.09.2009.

Zgodnie z obietnicą, przygotowaliśmy dla Was pięć podwójnych zaproszeń na jeden z koncertów tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Jeżeli chcecie wybrać się w piątek o 19:30 do Filharmonii Narodowej na koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie. Oto one:

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” jest organizowany corocznie od 1956 roku. Dwukrotnie zdarzyło się jednak, że został odwołany. W jakich latach miało to miejsce?

Prawidłowe odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs@tvpw.pl. Pierwsze pięć osób nagrodzonych zostanie podwójnym zaproszeniem na imprezę!

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

16.09.2009.

Rozpoczyna się 52. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. W dniach 18-26 września na warszawskich scenach pojawią się takie gwiazdy jak Pierre Henry, Evan Parker, a także Harvey, Szymański, Mykietyn, Norgard, Stockhausen, Stańko. Festiwal, po raz pierwszy zorganizowany po odwilży październikowej w 1956 roku, przez wiele lat był jedynym przeglądem muzyki współczesnej w krajach komunistycznych. Z roku na rok zdobywał coraz większą popularność, stając się jednocześnie największym w Polsce festiwalem poświęconym temu rodzajowi muzyki. Organizatorem imprezy jest Związek Kompozytorów Polskich. Tegoroczna edycja poświęcona zostanie głównie muzyce elektroakustycznej, ochrzczona więc została mianem Warszawskiej Jesieni Prądotwórczej. Więcej informacji o imprezie i szczegółowy program znajdziecie na: www.warszawska-jesien.art.pl.

Brzmi ciekawie? Przygotowaliśmy dla Was pięć podwójnych zaproszeń na jeden z koncertów! Śledźcie informacje pojawiające się na naszej stronie, aby nie przegapić konkursu, w którym nagrodą będą wejściówki.

Galapagos na Rakowieckiej? Czemu nie?

31.08.2009.

Na oryginalny pomysł uczczenia ważnych dla siebie rocznic wpadły dwie instytucje mieszczące się niedaleko siebie, na warszawskim Starym Mokotowie. Państwowy Instytut Geologiczny chciał uhonorować 200 rocznicę urodzin Karola Darwina, ważnego dla geologii badacza i teoretyka, Ambasada Republiki Ekwadoru zaś, 200–lecie proklamowania niepodległości swego kraju, który jako pierwszy spośród państw Ameryki Południowej ogłosił swoją niezależność. Polem wspólnym tych z pozoru bardzo różnych wydarzeń, okazały się... ekwadorskie Wyspy Galapagos – magiczny archipelag na krańcu świata, który odegrał niezwykle ważna, bodaj, że nie kluczową rolę w sformułowaniu darwinowskiej teorii ewolucji.

W efekcie wspólnych działań obu instytucji 3 września na ogrodzeniu Państwowego Instytutu Geologicznego od strony ul. Rakowieckiej pojawi się plenerowa wystawa fotografii przyrodniczych Niezwykłe Galapagos – u źródeł teorii ewolucji. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów : 3 września o 12.30 w Muzeum Geologicznym PIG w Warszawie – ul. Rakowiecka 4, wejście od Wiśniowej.

Flaming Legartia de lava Legwan Ławica ryb

Noc U2 w Multikinie - bilety do zgarnięcia

13.07.2009.

TVPW i Multikino po raz kolejny zapraszają na koncert na wielkim ekranie, tym razem grupy U2. Aż 3 koncerty jednej nocy w 21 kinach Multikino i Silver Screen w całej Polsce!

Zobaczymy 3 genialne, wyrywające z fotela kinowego koncerty, każdy z koncertów został zrealizowany w innym okresie działania grupy, będą to:

 • PopMart - Live From Mexico City (1997),
 • Vertigo - Live From Chicago (2005),
 • Go Home - Live From Slane Castle (2001),

Data: 17 lipca 2009 (piątek), start: 22:00. Szczegółowe informacje i bilety na stronie Multikina.

TVPW ma dla Was 3 podwójne zaproszenia na tę imprezę do Multikina Złote Tarasy w Warszawie. Wystarczy wysłać maila na adres konkurs@tvpw.pl dołączając swoje imię, nazwisko i numer telefonu. Na zgłoszenia czekamy do 16 lipca do godziny 13.00. Wylosowanych zwycięzców powiadomimy w ciągu 4 godzin.

Konkurs Eko Union of Rock Festiwal 2009

21.06.2009.

Czyli "powtórka z rozrywki". Jak rok temu mamy dla Was 3 karnety na festiwal w Węgorzewie. Tym razem pytamy: Jaka międzynarodowa organizacja ekologiczna jest patronem tego festiwalu? Odpowiedzi przesyłajcie na konkurs@tvpw.pl. Czekamy do 28.06.09.

Noc Kina w Multikinie

18.06.2009.

Już w najbliższy piątek w sieciach kin Multikino i Silver Screen odbędzie się po raz piąty Noc Kina!

Noc Kina to niezwykła impreza filmowa – noc, w trakcie której można oglądać najciekawsze filmy z ostatnich lat, podzielone na ulubione kategorie filmowe. Podobnie, jak podczas poprzednich edycji Nocy Kina widzowie mogą oglądać filmy do białego rana, przemieszczając się dowolnie z filmu na film, z sali na salę!

19 czerwca (piątek), start: 23:00. Repertuar i bilety na stronie Multikina.

TVPW ma dla Was 5 zaproszeń na Noc Kina do Multikina Złote Tarasy oraz Ursynów w Warszawie. Wystarczy wysłać na adres konkurs@tvpw.pl maila z tematem Noc Kina, dołączając swoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz do którego kina chcielibyście wejściówkę. Na zgłoszenia czekamy do 18 czerwca do godziny 24.00. Wylosowanych zwycięzców powiadomimy 19 czerwca do godziny 13.00

Mamy już dwa lata!

16.06.2009.

Z tej okazji TVPW ma dla Was nietypowy konkurs.

17 czerwca o godz. 12.00 w Gmachu Głównym pojawi się dziewczyna w czarnych szelkach. Zdołasz ją znaleźć, a nagroda Twoja! Wystarczy, że podejdziesz i powiesz hasło: "TVPW - stworzeni do kręcenia". Ale pamiętaj – tylko trzy pierwsze osoby wygrywają.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej => środa 17.06 godzina 12.00.

Antychryst - bilety do zgarnięcia!

27.05.2009.

Już w najbliższy piątek w sieci kin Multikno kolejny Nocny Maraton Filmowy. Odbędzie się uczta dla kinomaniaków o stalowych nerwach. Tym razem widzowie zobaczą najbardziej kontrowersyjny film 2009 roku. Premierowo, najnowsze dzieło reżysera Larsa von Triera: ANTYCHRST.

29 maja (piątek), start: 22:00. Informacje i bilety na stronie Multikina.

TVPW ma dla Was 4 podwójne zaproszenia na ten maraton do Multikina Złote Tarasy w Warszawie. Wystarczy wysłać na adres konkurs@tvpw.pl maila z tematem „Nocny Maraton Filmowy”, dołączając swoje imię, nazwisko i numer telefonu. Na zgłoszenia czekamy do 28 maja do godziny 12.00. Wylosowanych zwycięzców powiadomimy w ciągu 4 godzin.

Finał Ligi Mistrzów w Multikinie - bilety do zgarnięcia!

24.05.2009.

Już w najbliższą środę w sieci kin Multikno finał UEFA Champions League 2009 na wielkim ekranie! Mecz FC Barcelona vs. Manchester United transmitowany będzie w jakości HD, zapewniającej najwyższą jakość obrazu i dźwięku!

27 maja (środa), start: 20:30. Informacje i bilety na stronie Multikina.

TVPW ma dla Was 4 podwójne zaproszenia na ten mecz do Multikina Złote Tarasy w Warszawie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Która drużyna była pierwszym zwycięzcą Ligi Mistrzów, po reformie rozgrywek w sezonie 1992/1993?

Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs@tvpw.pl dołączając swoje imię, nazwisko i numer telefonu. Na zgłoszenia czekamy do 26 maja do godziny 12.00. Wylosowanych zwycięzców powiadomimy w ciągu 4 godzin.

Nocny Maraton Filmowy - Bilety do zgarnięcia

17.05.2009.

Już w najbliższy piątek 22 maja w sieciach kin Multikino i Silver Screen kolejny Nocny Maraton Filmowy. Tej nocy zobaczycie dwa znakomite filmy:

 • Wojna polsko-ruska (premiera)
 • Rezerwat

Start godzina 22.00. Informacje i bilety na stronie Multikina.

TVPW ma dla Was 2 podwójne zaproszenia na ten maraton do Multikina Złote Tarasy w Warszawie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jaki aktor miał początkowo zagrać główną rolę w filmie Woja polsko-ruska zamiast Borysa Szyca.

Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs@tvpw.pl dołączając swoje imię, nazwisko i numer telefonu. Na zgłoszenia czekamy do 21 maja do godziny 12.00. Wylosowanych zwycięzców powiadomimy w ciągu 4 godzin.

Koncert Pink "Live From Wembley Arena"

08.05.2009.

TVPW i Multikino zapraszają na koncert na wielkim ekranie - Pink Live From Wembley Arena w 19 kinach Multikino i Silver Screen w całej Polsce!

Koncert Pink Live From Wembley Arena to oszałamiające kostiumy, perfekcyjna sceniczna choreografia i scenografia oraz przede wszystkim zbiór największych hitów wokalistki w wersji live!

Data: 14 maja 2009 (czwartek), start: 20:00, czas trwania: 2 godziny.

Szczegółowe informacje i bilety na stronie Multikina.

TVPW ma dla Was 15 podwójnych zaproszeń na tę imprezę do Multikina Złote Tarasy. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Który z albumów Pink zebrał łącznie najwięcej statusów platynowych.

Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs@tvpw.pl dołączając swoje imię, nazwisko i numer telefonu. Na zgłoszenia czekamy do 13 maja do godziny 15.00. Wylosowanych zwycięzców powiadomimy w ciągu 4 godzin.

Noc Horrorów w Multikinie - bilety do zgarnięcia!

20.04.2009.

Nocny Maraton Filmowy

TVPW i Multikino zapraszają na wieczór dla miłośników mocnych wrażeń. 30 kwietnia w sieciach kin Multikino i Silver Screen w całej Polsce kolejna impreza z cyklu Nocnych Maratonów Filmowych. Tym razem Noc Horrorów na której zostaną zaprezentowane trzy filmy:

 • Rec
 • Sierociniec
 • 30 dni mroku - premierowo

Start 22:00. Informacje oraz bilety na stronie Multikina.

TVPW ma dla Was podwójne zaproszenia na tę imprezę do Multikina Złote Tarasy. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: W jakim celu w filmie "Ptaki" Alfreda Hitchcocka reżyser nie umieścił w zakończeniu typowego wtedy "The End". Odpowiedzi należy wysłać na adres konkurs@tvpw.pl dołączając swoje imię, nazwisko i numer telefonu. Na zgłoszenia czekamy do 28 kwietnia. Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi wylosujemy 4 podwójne zaproszenia.

Nocny Maraton Filmowy z Woody Allenem - bilety do zgarnięcia

13.04.2009.

Już w najbliższy piątek 17 kwietnia w sieciach kin Multikino i Silver Screen Nocny Maraton Filmowy z Woody Allenem. Tej nocy zobaczycie trzy filmy:

 • Sen Kasandry
 • Wszystko gra
 • "Vicky Cristina Barcelona" - premierowo!

Start godzina 22.00. Informacje i bilety na stronie Multikina.

TVPW ma dla Was 6 podwójnych zaproszeń na maraton do Multikina Złote Tarasy w Warszawie. Wystarczy do czwartku do godziny 15.00 odpowiedzieć na pytanie: Z jakiej okazji Woody Allen po raz pierwszy odwiedził Polskę w grudniu zeszłego roku:

 1. polskiej premiery filmu Bierz forsę i w nogi
 2. odebrania honorowego obywatelstwa miasta Szadek
 3. koncertu swojego zespołu, na którym grał na klarnecie
 4. zdjęć do nowego filmu udowadniającego, że Europa to nie kraj a kontynent

Odpowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu należy wysłać na konkurs@tvpw.pl. Wylosowanych zwycięzców powiadomimy w ciągu trzech godzin od zakończenia konkursu.

Wesołych Świąt!

10.04.2009.

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy zespół Studenckiej Telewizji Internetowej TVPW życzy wszystkim widzom wielu szczęśliwych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, niczym nie zakłóconej radości ze świątecznej uczty oraz zasłużonego wypoczynku. Oby wielkanocna przerwa była dla Was okazją do wyciszenia się i nabrania sił przed letnią sesją.

Akcja BPAT w Rivierze

03.04.2009.

Aktualizacja: Film z akcji jest już ponownie dostępny. Zapraszamy wszystkich na glebę!

Z nieskrywaną przykrością informujemy, że film z primaaprilisowej akcji grupy BPAT został tymczasowo zdjęty ze strony, na żądanie tzw. "organów wyższych".

Pracujemy nad przystosowaniem filmu do ponownej emisji. Stanie się to tak szybko, jak będzie możliwe (w języku grup AT: asap).

Pozdrawiamy przy okazji grupę BPAT, osoby uraczone wizytą i wszystkich widzów, bez względu na rasę, wyznanie i poczucie humoru.

Pogrążona w smutku ekipa TVPW.

Teatr na Spadochronie na SGH

23.03.2009.

Szkoła Główna Handlowa - cztery główne ściany, niezliczona ilość schodów, korytarzy, tłum ludzi.

Teatr - scena, i nagle na tej scenie zaczyna się coś dziać. Ktoś wchodzi, ktoś śpiewa, ktoś tańczy. Ktoś żyje? SGH i teatralna scena. Dwa różne miejsce, które 3 kwietnia połączy projekt "Teatr na Spadochronie" Samorządu Studentów SGH. Tego dnia na Auli Spadochronowej zaprezentują się warszawskie teatry - zarówno te powszechnie znane, jak i te mniej rozpoznawalne. Konkursy dla miłośników aktorskiej gry, warsztaty teatralne Anny Rochowskiej, poświęcone "Portretowi Doriana Graya", najnowszej premierze Teatru Rozmaitości, wystawy teatru lalek, projekcje sfilmowanych przedstawień i wiele innych atrakcji czeka tego dnia na każdego, nie tylko teatralnego fanatyka.

Wieczorem natomiast od godziny 19:00, za sprawą gry świateł, rekwizytów i przede wszystkim dzięki występom: Teatru SGH i "Tragedii do śmiechu" oraz Studia Metropolis, które przygotowało spektakl "Matematyka Miłości" - monodram Małgorzaty Zajączkowskiej, Aula Główna przerodzi się w profesjonalną scenę teatralną.

Bilety do kupienia na SGH od 30.03 lub bezpośrednio przed spektaklami.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.

TVPW ma dla Was 3 podwójne wejściówki na Teatr na Spadochronie. Wystarczy, że wyślesz na konkurs@tvpw.pl odpowiedź na pytanie: Która to edycja Teatru na Spadochronie? Na zgłoszenia z nazwiskiem i numerem telefonu czekamy do 29 marca.

Konkurs! - II. Bollywood Festival

20.03.2009.

Festiwal odbędzie się w dniach 23 - 29 marca w sieci kin Multikino i Silver Screen na terenie całego kraju. Pod hasłem Poznaj smak prawdziwych Indii widzowie obejrzą codziennie inny film pokazujący różnorodne oblicza Indii. Więcej o festiwalu na stronie www.bollywoodfestiwal.pl

A TVPW ma dla Was 10 karnetów na wszystkie siedem filmów do Multikina Ursynów oraz Złote Tarasy! Aby zdobyć bilet wystarczy napisać maila na konkurs@tvpw.pl do niedzieli (22.03.09) do godziny 12.00 z hasłem Poznaj smak prawdziwych Indii. Spośród nadesłanych zgłoszeń wylosujemy 10 szczęśliwców.

Podnosimy poprzeczkę!

17.03.2009.

Drodzy widzowie!

Kolejny raz oddajemy w Wasze użytkowanie ulepszoną wersję naszej strony. Tym razem warte jest to oddzielnego anonsowania, bowiem wraz z licznymi usprawnieniami w działaniu strony, podnosimy standard naszych filmów. Od dziś możecie je oglądać w panoramicznym formacie 16:9, w jeszcze wyższej rozdzielczości i lepszej jakości - a to dopiero początek!

W przypadku problemów z funkcjonowaniem nowej strony polecamy odświeżyć ją z pominięciem cache przeglądarki (kombinacja Ctrl+F5).

Mamy nadzieję, że zmiany przypadną Wam do gustu. Jak zawsze, na Wasze propozycje i uwagi (także te krytyczne) czekamy pod adresem webmaster@tvpw.pl.

Trwa nabór filmów na I Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES

03.03.2009.

Zapraszamy wszystkich twórców filmów krótkometrażowych do udziału w I Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES. Interesuje nas całe spektrum twórczości filmowej: od fabuł, dokumentów i animacji, przez video art, teledyski, po produkcje związane z nowymi mediami czy reklamą. Nie stawiamy granic gatunkowych, formalnych i tematycznych. Głównym kryterium jest doskonała jakość filmu, to "coś" co sprawi, że nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Z wybranych filmów, zostanie stworzony około dwugodzinny blok, który między 16 a 30 kwietnia 2009 r., będzie pokazywany w ponad dwudziestu miastach całej Polski.

Nagrodą główną Festiwalu jest Grand Prix Publiczności oraz 7000 złotych. Nabór trwa do 20 marca 2009 roku (decyduje data stempla pocztowego). Więcej informacji, Regulamin Festiwalu Short Waves, oraz Formularz Zgłoszeniowy na stronie: www.shortwaves.pl.

Zapraszamy!

XIV edycja "Grasz o staż!"

08.02.2009.

Grasz o staż

Wystartowała XIV edycja konkursu "Grasz o staż"! Konkurs co roku umożliwia spotkanie pracodawców z wyróżniającymi się na rynku studentami i absolwentami.

Konkurs "Grasz o staż" przeznaczony jest dla studentów III, IV i V roku studiów, studentów III roku studiów licencjackich oraz I i II roku magisterskich studiów uzupełniających. Do udziału w nim zaproszeni są również absolwenci, którzy nie przekroczyli 30 roku życia.

Aby wygrać jeden z ponad 130 staży wystarczy rozwiązać przynajmniej jedno, a maksymalnie trzy zadania konkursowe z puli 58 opublikowanych na stronie www.grasz.pl. Konkursowe prace należy przesłać poprzez stronę www.grasz.pl do 6 kwietnia. Jest o co walczyć. W tym roku oprócz staży do wygrania są studia podyplomowe, przeznaczone nie tylko dla osób zainteresowanych obszarami miękkimi, ale również technicznymi. Dodatkowo czekają kursy językowe, specjalistycznych szkolenia, nagrody książkowe i prenumeraty czasopism.

Oferowane staże jak co roku dotyczą wielu dziedzin biznesu, więc każdy zainteresowany wakacyjną ciekawą, płatną praktyką znajdzie dla siebie coś interesującego. Wśród tegorocznych staży znaleźć można obszary związane z telekomunikacją i IT, analizą danych, finansami, PR-em, marketingiem, zarządzaniem zasobami ludzkimi, biotechnologią oraz ochroną środowiska. Ciekawe staże znajdą również osoby zainteresowane logistyką, energetyką, optymalizacją produkcji, prawem, ubezpieczeniami czy też zarządzaniem projektami. Szczegółowe opisy oferowanych praktyk znajdują się na stronie www.grasz.pl.

Konkurs to doskonała okazja do zdobycia pierwszych poważnych doświadczeń zawodowych, które bardzo często zamieniają się w propozycję stałej pracy. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Kup kubka!

30.12.2008.

Zapraszamy do udziału w licytacji naszego wielkiego kubka Jumbo na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Możesz zdobyć nasz wielki studencki kubek TVPW i jednocześnie pomóc dzieciom. Zapraszamy do licytacji na aukcji WOŚP.

Konkurs mikołajkowy!

06.12.2008.

Powróćmy wspomnieniami do tegorocznych Juwenaliów. Podczas licznych imprez, które relacjonowała dla was TVPW, mogliście spotkać pewną interesującą postać. Nasza juwenaliowa maskotka może teraz przyczynić się do zdobycia nagrody w konkursie.

Co trzeba zrobić by wygrać?

Niewiele. Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie: Jaki kręgowiec z gromady ziemnowodnych, czworonożnych, o ciele okrytym cienką skórą bez łusek, pojawiał się najczęściej w juwenaliowych filmach?

 1. Karp
 2. Żaba
 3. Banan
 4. Motyl

Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs@tvpw.pl. Spośród osób, które udzielą poprawnych odpowiedzi (i się podpiszą!) wylosujemy 10 szczęśliwców, którzy w naszej siedzibie będą mogli odebrać nagrodę-niespodziankę.

Na odpowiedzi czekamy do 16.12.2008.

Życzymy dobrej zabawy!

TVPW zaprasza na Digital Days

29.11.2008.

Digital Days to innowacyjny projekt realizowany przez Stowarzyszenie Studentów BEST. Jego celem jest umożliwienie studentom zapoznania się z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w szeroko pojętej technice cyfrowej. Dzięki Digital Days będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, jak również praktycznie wykorzystać i sprawdzić zdobyte umiejętności. Ponadto będą mogli zapoznać się z możliwościami pracy oferowanymi w tej branży na polskim rynku.

Digital Days to 3 dni z najnowszymi technikami cyfrowymi na Politechnice Warszawskiej. Impreza odbędzie się w dniach 2-4 grudnia 2008.

Zapraszamy Cię do udziału w:

 • projektach zaproponowanych przez firmę Samsung, których najlepsze rozwiązania zostaną nagrodzone,
 • warsztatach prowadzonych przez specjalistów z czołowych firm zajmujących się technikami cyfrowymi oraz wykładowców Politechniki Warszawskiej,
 • konkursach,
 • pokazach najnowszych osiągnięć świata cyfrowego, które będziecie mogli oglądać w hallu Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW

Miejsce: Duża Aula Politechniki Warszawskiej

PROinżynier III

19.11.2008.

Rusza III edycja badania PROinżynier, organizowanego przez Stowarzyszenie Studentów BEST i firmę inżynierską PROCHEM SA. Celem kampanii jest zbadanie planów i oczekiwań zawodowych przyszłych inżynierów. Wirtualna ankieta dostępna jest na stronie www.proinzynier.pl. Zachęcamy do jej wypełnienia.

Wśród osób, które do 10 grudnia wezmą udział w badaniu, rozlosowanych zostanie 7 kalkulatorów graficznych z ekranem dotykowym.

Miss Widzów TVPW wybrana

16.11.2008.

Dokonaliście Wyboru! Po kilkudniowym głosowaniu zdecydowaliście, że Miss Widzów TVPW została Miss Wydziału Geodezji i Kartografii - Jolanta Krysztofiak.

Gratulujemy zwyciężczyni!

Dzień Politechniki Warszawskiej

11.11.2008.

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Politechniki Warszawskiej. Wśród licznych przewidzianych na 15 listopada atrakcji znalazły się między innymi wybory miss i mistera naszej uczelni.

Również w tym roku zaszczyt zaprezentowania Wam kandydatek przypadł TVPW. Ekskluzywne materiały filmowe zarejestrowane podczas sesji zdjęciowych już niebawem – tylko na www.tvpw.pl.

Shake IT!

05.11.2008.

Shake IT! - Centralne Otrzęsiny Politechniki Warszawskiej w rytmie reggae i dancehall już 7 listopada w warszawskim Klubie Stodoła!

Niesamowitą dawkę gorących jamajskich brzmień zapewnią koncerty zespołów EastWest Rockers i Cinq G, a całą oprawę muzyczną poprowadzi selekta Krzak ze Zjednoczenia Soundsystem i DJ Simon. Do tego karaoke na górnej sali, fantastyczna zabawa otrzęsinowa dla kociaków, szalone konkursy z nagrodami w całym klubie i dużo, dużo więcej!

Wszystkie informacje na www.shakeit.pl.

Bilety w cenie:

 • 10 zł dla pierwszego roku,
 • 15 zł studenci w przedsprzedaży,
 • 20 zł wszyscy w dniu imprezy.

Nie może Was tam zabraknąć!

Metal Halloween w Progresji

30.10.2008.

Już w najbliższy piątek ogromna dawka strachu! Klub Progresja (ul. Kaliskiego 15a) zaprasza na Metal Halloween! Zagrają takie kapele, jak Dragon's Eye czy Horroscope. Organizatorzy obiecują mnóstwo zabawy i konkursów, a wszystko w przerażającej scenerii duchów, krwi i umarlaków. Jeśli dawno się nie bałeś, przyjdź w piątek do Progresji, a potem przestrasz się jeszcze raz, oglądając relację w TVPW!

Więcej na stronie imprezy.

Rekrutacja!

21.10.2008.

Nowa rekrutacja do TVPW!

Nudzi Cię życie szarego studenta? Nie masz co robić w wolnym czasie? A może po prostu chcesz rozwijać swoje pasje i poznać ciekawych ludzi?

Sprawdź się w TVPW! Nie musisz mieć doświadczenia. Wystarczy trochę zapału, odpowiedzialności i pozytywnego nastawienia.

Przyjdź na jedno z naszych spotkań rekrutacyjnych 28.10. lub 4.11., do Centrum Ruchu Studenckiego (DS Riviera, ul. Waryńskiego 12, sala A101) i dołącz do najbardziej dynamicznego ze studenckich mediów w Warszawie! Zaczynamy o godz. 19:00 - prosimy o punktualne przybycie.

Zobacz, ile osiągnęliśmy. Pomyśl, ile moglibyśmy zdziałać wspólnie z Tobą?

TVPW 2.0

17.10.2008.

Nadchodzą zmiany! Po tygodniach pracy, wielu nieprzespanych nocach i litrach wypitej kawy, oddajemy w Wasze ręce zupełnie nową stronę TVPW.pl. Zupełnie nowa jakość filmów, nowa funkcjonalność, a wszystko okraszone nowym - mamy nadzieję, że lepszym - wyglądem.

Na Wasze sugestie i opinie czekamy pod adresem info@tvpw.pl, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia naszych filmów w nowej, niespotykanej dotąd jakości. ;)

--
Ekipa Telewizji Internetowej Politechniki Warszawskiej TVPW

TVPW wyróżniona!

28.09.2008.

W dniach 25-27 września 2008 r. w Sopocie odbył się III Festiwal Filmów Popularnonaukowych. Komisja preselekcyjna wyłoniła 16 spośród 37 nadesłanych filmów. Dwóch członków TVPW - Jakub Górski i Piotr Klonowski - dostali wyróżnienie za swój film na temat działalności studenckiej na tle takich dziedzin, jak astronomia i astronautyka.

Zacytujmy: "Wyróżnienie dla Piotra Klonowskiego oraz zespołu Telewizji Internetowej Politechniki Warszawskiej, autorów filmu Ale kosmos! za bezinteresowną pasję popularyzatorską".

Organizatorzy festiwalu mają nadzieję, że w przyszłym roku, na kolejnej edycji Festiwalu, zostanie nadesłanych więcej filmów popularnonaukowych zrealizowanych przez TVPW. Film "Ale kosmos!" zrealizowany w dwóch częściach można obejrzeć pod poniższymi linkami:

Bom Dia Brasil 2008

06.08.2008.

Bom Dia Brasil

Brazylia zagości na kilka dni w Warszawie! TVPW zaprasza na tegoroczny festiwal promujący kulturę brazylijską który odbędzie się w dniach 3-7 września. W programie m.in. przedstawienia teatralne, wykłady o kulturze, sztuce i muzyce, pokazy filmów, warsztaty tańca, imprezy klubowe i parada karnawałowa, która przejdzie Nowym Światem.

Więcej informacji na stronie www.brasil.com.pl

Konkurs ryzyKOchania

06.08.2008.

Jesteś kreatywny? Kochasz kino? Masz coś do powiedzenia? Wyraź to językiem filmu!

Zapraszamy do udziału w konkursie akcji ryzyKOchania której TVPW patronuje. Do wygrania cenne nagrody!

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Relacja z koncertu Acid Drinkers

30.07.2008.

W zeszłym tygodniu, 24 sierpnia miał miejsce kameralny koncert zespołu Acid Drinkers w warszawskim salonie Empik przy ul. Marszałkowskiej. Mimo, iż odbył się na małej powierzchni, chłopaki dali nieźle do wiwatu rozgrzewając do czerwoności wyremontowaną posadzkę w Empiku. Już niedługo na naszej stronie pojawi się relacja z tego wydarzenia, zachęcamy do odwiedzania nas!

Zapraszamy do oglądania!

Wywiad z Jerzym Owsiakiem

21.07.2008.

Nieco ponad miesiąc temu zrealizowany został wywiad z prezesem Fundacji WOŚP Jerzym Owsiakiem oraz Katarzyną Baran zajmującą się Pokojowym Patrolem. Wywiad został podzielony na trzy tematyczne części. Zapraszamy do oglądania!

 1. I część - Fundacja
 2. II część - Pokojowy Patrol
 3. III część - Przystanek Woodstock

Letnia rekrutacja TVPW

15.06.2008.

Jesteś studentem? Masz czas w wakacje? Zacznij swoją przygodę z telewizją! Szukamy nowych ludzi do ekipy Telewizji Politechniki Warszawskiej (nie tylko z PW!). W szczególności potrzebujemy:

 • Reporterów
 • Operatorów
 • Montażystów
 • Grafików
 • Lektorów
 • Webmasterów / programistów www
 • Dźwiękowców i muzyków
 • Ludzi do działu Promocji i Marketingu

Oraz innych osób które chciałyby nam w jakiś sposób pomóc.

Masz doświadczenie? To super! Nie masz? Też super bo nie musisz mieć :) - my pomożemy Ci je zdobyć!

Jednocześnie informujemy, że współpraca w TVPW ma charakter non-profit.

Zapraszamy na jedno ze spotkań rekrutacyjnych które odbędą się we wtorek 2 lipca oraz w środę 8 lipca o godzienie 20.00 w D.S. Riviera, ul. Waryńskiego 12, sala A102.

Zobacz szczegóły

BEST Summer Course

10.06.2008.

Letni kurs naukowy, to idealny sposób na aktywne wykorzystanie wolnego czasu. W kursie uczestniczą studenci z całej Europy. Jednych przyciąga intrygujący temat, innych chęć nawiązania wyjątkowych przyjaźni na całe życie.

Już w lipcu tego roku Stowarzyszenie Studentów BEST Warszawa organizuje kurs "Press ENTER and start A.I. revolution", którego tematyką będzie sztuczna inteligencja i związane z nią naukowe wyzwania.

Wielka Parada Studentów 2008

09.06.2008.

Dokładnie rok temu, 9 czerwca 2007 r. TVPW zaistniała w internecie. Od tego czasu w ekipie zaszło sporo zmian, przybyli nowi ludzie, byliśmy na wielu ciekawych wydarzeniach studenckich. Dziś prezentujemy Wam to, co jednoczy Wszystkich studentów - relację filmową z Wielkiej Parady Studenckiej, która odbyła się w maju podczas Juwenaliów Warszawskich 2008. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału, w którym zobaczycie, jak brać studencka opanowała centrum Warszawy tańcząc i bawiąc się wspólnie najlepiej jak tylko potrafi.

Wielka Parada Studentów! - Juwenalia 2008

Kampania ryzyKOchania

15.05.2008.

ryzyKOchania

15 maja na mazowieckich uczelniach wyższych rusza kampania społeczna ryzyKOchania, zawiązana z problematyką HIV/AIDS. To pierwsza tego typu kampania dedykowana wyłącznie do środowiska studenckiego. W jej realizację włączyły się aktywnie władze i samorządy uczelni Warszawy, Płocka i Ciechanowa, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Miasta St. Warszawy, Urząd Miasta Płocka. Opiekę i wsparcie merytoryczne zapewniają Krajowe Centrum ds. AIDS oraz Sieć Plus.

15 maja na mazowieckich uczelniach wyższych rusza kampania społeczna RyzyKOchania, zawiązana z problematyką HIV/AIDS. To pierwsza tego typu kampania dedykowana wyłącznie do środowiska studenckiego. W jej realizację włączyły się aktywnie władze i samorządy uczelni Warszawy, Płocka i Ciechanowa, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Miasta St. Warszawy, Urząd Miasta Płocka. Opiekę i wsparcie merytoryczne zapewniają Krajowe Centrum ds. AIDS oraz Sieć Plus.

Badania

Szacuje się, że w Polsce ok. 35 tys. osób żyje z HIV, z czego zaledwie 11 tys. wie o swoim zakażeniu. 57% wszystkich zakażeń stanowią osoby poniżej 29 roku. Sytuacja epidemiologiczna jest stabilna, jednak ze względu na dramatyczny wzrost zakażeń w krajach sąsiadujących z Polską takich, jak Ukraina czy Rosja, może ona w każdej chwili ulec zmianie.

Założenia kampanii

Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie świadomości społecznej, że zagrożenie HIV dotyczy każdego z nas. Promując odpowiedzialny styl życia, chcemy uświadomić odbiorcom kampanii możliwe skutki ryzykownych zachowań seksualnych. Akcja ma za zadanie szerzenie wiedzy na temat dróg zakażeń HIV, propagowanie idei robienia testów w kierunku HIV. Odbiorcami kampanii "ryzyKOchania" są głównie studenci, ludzie młodzi, często żyjący z dnia na dzień, szybko zawierający znajomości, również przypadkowe. Osoby takie mają tendencję do ryzykownych zachowań seksualnych, bardzo często nie myślą o konsekwencjach swoich czynów (wpływ na zdrowie własne i innych).

Działania kampanii

Wśród działań planowanych w ramach "ryzyKOchania" są m.in. zaskakujący happening/flash mob odbywających się 15 maja symultanicznie w Warszawie (godzina 14.00, Stacja Metro Centrum), Płocku (godz. 14.00, przed Młodzieżowym Domem Kultury, ul. Tumska 9) i Ciechanowie (godzina 13.00, przed budynkiem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ul. Wojska Polskiego 51). Organizowane są również stoiska promocyjno-edukacyjne podczas Juwenalii w Warszawie (17 maja, godz. 12.00-18.00, Miasteczko Studenckie -Pola Mokotowskie), Płocku i Mławie przy którym studenci będą mogli uzyskać informacje na temat HIV/AIDS, jak również wziąć udział w licznych konkursach. Przez cały okres działań promocyjnych dystrybuowane będą plakaty, ulotki, broszury informacyjne oraz gadżety kampanii w formie koszulek, ołówków i toreb. Głównym źródłem informacji o kampanii będzie strona www.ryzyKOchania.pl, natomiast w czerwcu ogłoszony zostanie konkurs na film krótkometrażowy/reklamę społeczną.

Inicjatorami akcji są Samorząd Województwa Mazowieckiego, Mazowieckie Centrum Zdrowia Publicznego oraz Stowarzyszenie MANKO. Patroni Honorowi: Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Urząd Miasta Płocka, Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, Rektorzy uczelni wyższych: Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, Akademii Wychowania Fizycznego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, Politechniki Warszawskiej Szkoły Nauk Technicznych i Społecznych w Płocku. Partnerzy kampanii: Społeczna Agencja PR, MAI, Stars, Sieć Plus, IFMSA, Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej, samorząd studentów Szkoły Głównej Handlowej. Partnerzy medialni: TVP Warszawa, Radio Kampus, studenci.warszawa.pl, dlastudenta.pl. Patroni Medialni: Radio Aktywne, TVPW, Gazeta Studencka, I.Pewu, Studenckie ABC, Kuryer AP, Polibuda.info, Zycie Płocka, Alebiba.pl, Clubzone.pl, Imprezuj.org, dlazdrowia.pl, Fit.pl. Sponsorem kampanii jest GlaxoSmithCline oraz ART.

Informacji dodatkowych udzielają

Magdalena Petryniak
Koordynator medialny kampanii
Stowarzyszenie MANKO / Społeczna Agencja PR
Mail: magda.petryniak@sapr.pl
kom. 604 463 537
Donata Czekała
Koordynator merytoryczny kampanii
Mazowieckie Centrum Zdrowia Publicznego
mail: dczekala@mczp.pl
tel. (22) 863 03 20 do 23 wew. 121,
Agata Komisarz
Joanna Ścibior – Bielak
Koordynatorzy kampanii
Mazowieckie Centrum Zdrowia Publicznego
mail: akomisarz@mczp.pl
tel. (22) 863 03 20 do 23 wew. 127

Walk the World

14.05.2008.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w marszu Walk the World, który odbędzie się 1 czerwca w Warszawie. Impreza jest organizowana przez Unilever, TNT i Cems Club Warszawa działający przy SGH, a zostanie sfilmowania przez TVPW. Marsz ma za zadanie zebrać środki, które zasilą działający przy ONZ fundusz World Food Programme i przypomnieć o poważnym problemie jakim jest głód i bieda na świecie. Tego rodzaju imprezy odbywają się we wszystkich zakątkach globu, a w tym roku po raz drugi w Polsce. Rozpoczęcie przewidziane jest na godzinę 10:45 na Placu Piłsudskiego. Trasa przemarszu prowadziła będzie ulicami Warszawy. Za metę został wybrany teren Ogrodu Krasińskich, do którego powinniśmy dotrzeć około godziny 13.

Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Juwenalia Warszawskie 2008

08.05.2008.

Dziś ma miejsce oficjalne rozpoczęcie Juwenaliów Warszawskich 2008. Na dzis przewidziane są już pierwsze imprezy i studenckie szaleństwa. Każdy kolejny dzień będzie przynosił coraz więcej wrażeń i emocji. Zachęcamy do obejrzenia naszej reklamówki tegorocznych Juwenaliów, jako zamkniętego w pigułce filmu przedstawiającego ogrom wydarzeń, jakie czekają na studentów podczas ich największego święta w roku.

Więcej czytaj w serwisie Polibuda.info

Zapraszamy do oglądania!

Juwenalia 2008 tuż tuż

07.05.2008.

Już za kilka dni rusza największa impreza studencka roku - Juwenalia Warszawskie 2008! Koncerty największych gwiazd będą rozbrzmiewać w różnych częściach Warszawy przez wszystkie weekendy maja, a TVPW postara się dotrzeć na wszystkie z nich. Wkrótce będziecie mogli obejrzeć w naszej Telewizji, jak ten wyjątkowy czas spędzali Wasi znajomi, co do powiedzenia na temat Juwenaliów mają Wasi ulubieni artyści oraz gdzie brać studencka bawiła się najlepiej. Nic nie umknie uwadze naszej kamery!

A jeśli już nie możecie doczekać się nadchodzącej balangi, zachęcamy do obejrzenia naszych zeszłorocznych relacji - mamy nadzieję, że nabierzecie apetytu na zbliżające się imprezy!

Turniej Negocjacyjny

30.04.2008.

Już 18 maja, w Warszawie, odbędzie się VIII Międzyuczelniany Turniej Negocjacyjny. Organizatorami jak co roku są: Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz Ośrodek Negocjacji i Rozwiązywania Konfliktów UW.

Turniej to szansa by spróbować swych sił w specjalnych grach negocjacyjnych, w których ważna będzie nie tylko rywalizacja, ale też współpraca i zdolność kreowania twórczych rozwiązań. Negocjatorzy będą mogli się wykazać umiejętnościami kreatywnego myślenia, działania zespołowego, znajomością technik negocjacyjnych, zarówno pozycyjnych jak i problemowych.

Impreza organizowana jest w celu rozwoju osobistego, zdobycia doświadczenia i przede wszystkim dobrej zabawy jego uczestników. Turniej jest imprezą otwartą dla studentów uczelni wyższych z całej Polski. Udział jest bezpłatny.

Aby spróbować swych sił w tegorocznym Turnieju wystarczy zebrać trzyosobowy zespół i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny na www.turniej-negocjacyjny.pl.

Relacja z meczu siatkówki AZS PW

16.04.2008.

Zapraszamy na relację z meczu siatkówki pomiędzy drużynami AZS Politechniki Warszawskiej oraz mistrzem Polski Skrą Bełchatów. Mecz odbył się w nowej hali sportowej na warszawskim Ursynowie. Jaki był przebieg meczu, ile emocji dostarczyli kibicom siatkarze, zobaczysz oglądając ten materiał. W relacji znajduje się również krótki wywiad z trenerem zawodników z Politechniki.

Warsztaty Fotograficzne FLESZ

16.04.2008.

Warsztaty Fotograficzne FLESZ

Interesujesz się fotografią? Zawsze masz przy sobie aparat? Robienie zdjęć to Twoja pasja? A może z fotografią nie masz nic wspólnego? Nie wiesz co to jest ekspozycja i histogram, ale chciałbyś zacząć pstrykać i dowiedzieć się czegoś więcej? TVPW wraz z Samorządem Studentów SGH serdecznie zapraszają na Warsztaty Fotograficzne FLESZ, które odbędą się w dniach 21-23 kwietnia. Organizatorzy przygotowali dla Was trzydniowy cykl zajęć teoretycznych i praktycznych, które odbędą się w studio fotograficznym, w plenerze oraz w salach wykładowych Szkoły Głównej Handlowej. TVPW nie zabraknie oczywiście na tym wydarzeniu!

Wywiad z zespołem BUM

13.04.2008.

Prezentujemy Wam pierwszy wywiad zrealizowany w naszym studiu. Na czerwonej kanapie zasiadło dwoje wykonawców z zespołu, którzy zasłynęli w zeszłym roku przebojem "Kanikuły". Nasi goście opowiedzą o historii zespołu, o tym co teraz robią oraz o planach na przyszłość. Oprócz wywiadu z zespołem została także przeprowadzona relacja z imprezy, na której !BUM! rozgrzewał parkiet w klubie Medyków.

Studenckie inicjatywy

08.04.2008.

Politechnika oferuje Ci wiele sposobów rozwijania swoich zainteresowań, a gdyby tak jeszcze przy tym pomóc innym? Co wybrać? Jak zacząć? Gdzie pójść? Na te i inne pytania uzyskasz odpowiedz oglądając prezentowany materiał. Sprawdź jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

Komentowanie filmów

08.04.2008.

Chcielibyśmy poinformować, iż mozna dodawać komentarze do naszych filmów bez potrzeby logowania się! Pod każdym filmem znajduje się tabelka, w której można wyrazić swoją opinię. Bez zalogowania autor komentarza będzie podpisany, jako "Anonim". Liczymy na większą liczbę komentarzy od Was, jako że opinia szerszej publiczności da większe pojęcie o tym, jakie filmy chcielibyście oglądać. Pozdrawiamy!

Konkurs!

06.04.2008.

Po raz pierwszy macie okazję wziąć udział w naszym wyjątkowym konkursie. Do wygrania są dwie podwójne wejściówki na każde wydarzenie (20 i 27 kwietnia) z cyklu pokazów "Nieme Kino z muzyką na żywo". Wystarczy odpowiedzieć na dwa proste pytania:

 1. Gdzie po raz pierwszy można było oglądać pokaz "Ekspresja Impresja"?
 2. W jakim nurcie zawierają się prezentowane na wydarzeniu filmy?

Odpowiedzi przysyłajcie na adres konkurs@tvpw.pl do 15 kwietnia włącznie (maile muszą zawierać pełne imię i nazwisko). Spośród nadesłanych maili wylosujemy czterech zwycięzców.

Bąbelki

04.04.2008.

Bąbelki - każdy je zna, każdy się nimi bawił. Oprócz tego, że ładnie wyglądają i ich nazwa miło brzęczy w uchu mają też drugą, naukową naturę. Co bąbelki mogą zaoferować inżynierowi, w czym mogą pomóc, do czego mogą służyć? Zapraszamy na filmową wyprawę w świat atomów, gdzie aktorami są... bąbelki.

Discover Europe

03.04.2008.

Grupa Erasmus Student Network działająca na Politechnice Warszawskiej wraz z klubem fotograficznym FOCUS zorganizowała imprezę promującą konkurs Discover Europe. Wszyscy, którzy 18 marca pojawili się w Auli Głównej PW, mogli poznać szczegóły konkursu, dowiedzieć się czegoś więcej o działalności ESN PW, a także sprawdzić się w roli fotografa. Były przemiłe działaczki ESN PW, była wystawa fotografii, były motory, modelki, aparaty, flesze, zdjęcia… Jeżeli już żałujesz, że Ciebie tam nie było, nic straconego - przygotowaliśmy naprawdę gorącą relacje z tej imprezy!

Pierwsze urodziny TVPW!

03.04.2008.

Chcesz się zabawić w piątek? Imprezowo uczcij z nami urodziny TVPW!

Już niedługo minie rok, odkąd została uruchomiona nasza strona internetowa i tym samym mogliście zacząć śledzić na bieżąco wydarzenia na uczelni (i nie tylko) za pośrednictwem naszych relacji audio-wideo. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić Was na nasze pierwsze urodziny! Ta specjalna impreza zostanie zorganizowana 25 kwietnia (piątek) w klubie studenckim "Babylon", który mieści się w DS „Babilon” (ul. Kopińska 12/16). Studenci mają darmowy wstęp od godziny 22:00 za okazaniem legitymacji.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie zostanie na długo zapamiętane.

Faceci z Politechniki

31.03.2008.

Stereotypy na temat kobiet na PW każdy zna. Co jednak z mężczyznami Politechniki? Czy istnieje na ich temat jakiś schemat? Co sądzą na ich temat kobiety? Zostało przeprowadzone ściśle tajne śledztwo. Tropy prowadziły z Gmachu Głównego wprost do akademików. Nasza kamera zarejestrowała wiele skrywanych tajemnic. Nic nie umknęło jej bystremu oku. Detektywi wyrazili zgodę na ujawnienie wyników śledztwa wyłącznie w TVPW. Zatem tylko Wy możecie poznać "Prawdziwe oblicze mężczyzn z Politechniki"

Ekspresja Impresja

28.03.2008.

Nieme Kino z muzyką na żywo, czyli "Ekspresja Impresja", to przygotowana przez INGAI, Centralny Basen Artystyczny i Klubokawiarnię Naparstek ciekawa propozycja dla tych, którym znudziła się atmosfera multipleksów czy galerii handlowych. To właśnie niepowtarzalna atmosfera, odmienna przestrzeń, a przede wszystkim nieme filmy lat 20-tych ubiegłego stulecia czynią tę imprezę godną polecenia.

Fascynujący świat chemii

24.03.2008.

Jesli chemia była dla Ciebie zawsze czymś interesującym lecz tajemniczym, może warto to zmienić? Studenci z Koła Naukowego Flogiston z pewnością w tym pomogą. Zobacz, jak wygląda ich działaność, czego można się nauczyć i ile satysfakcji można czerpać z poznawania magicznego świata chemii.

Wywiad z Rektorem PW

21.03.2008.

Rektor - każdy wie, że stoi na czele uczelni, niektórzy wiedzą jak się nazywa i wygląda, nieliczni, z jakiego jest wydziału, czy też kim jest z wykształcenia. A jakim jest człowiekiem, jaki był w dzieciństwie, jako student, jakie ma pasje, marzenia? Takich rzeczy nie wie prawie nikt. Dlatego też postanowiliśmy przeprowadzić wywiad z Jego Magnificencją Rektorem Politechniki Warszawskiej, prof. Włodzimierzem Kurnikiem, aby przybliżyć Wam jego osobę. Mamy nadzieję, że udało nam się w nim pokazać Rektora takim, jaki jest po godzinach.

Zapraszamy do oglądania!

Regaty w Bahrajnie

17.03.2008.

Podczas gdy w Polsce oczekujemy na nadejście sezonu, na świecie odbywają się liczne imprezy żeglarskie. Jedną z nich były regaty Omega The Kingdom Match Race, które odbyły się w... Bahrajnie, na wodach Zatoki Perskiej!

Start promu kosmicznego

04.03.2008.

Wystrzeliwanie pojazdów kosmicznych z ludźmi na pokładzie za każdym razem wywołuje wiele emocji. Są to bowiem niebezpieczne operacje, wymagające wielomiesięcznych przygotowań oraz opracowania niezawodnego systemu wystrzelenia. Prezentowany film pokazuje złożoność i precyzyjność podczas przygotowania do startu amerykańskich wahadłowców. Bezpieczeństwo jest tu na tyle ważne, że nie wystarczy jeden sygnał do startu - jest to wielodniowy proces, w którym w każdej chwili może dojść do odwołania startu.

Ciekawostką jest to, iż relacje ze startów można oglądać na żywo na oficjalnej stronie NASA TV. Najbliższy start będzie miał miejsce 11 marca o godzinie 7:28 czasu polskiego. Nie jest to kusząca godzina, jednak zainteresowanych zachęcamy do przekonania się na własne oczy, jak wiele potrzeba zabiegów, aby doszło do wyniesienia w przestrzeń kosmiczną promu kosmicznego. Dokładna relacja na żywo zacznie się w okolicach niedzieli.

Otwarcie klubu Amplitron

03.03.2008.

Po długim oczekiwaniu klub Amplitron mieszczący się w gmachu wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych rusza ponownie! Organizatorzy przygotowali dla Was wiele ciekawych atrakcji. Każdego dnia w ciągu bieżącego tygodnia odbywać się będą przeróżne gry, konkursy oraz pokazy artystyczne. Każdy dzień obwitować będzie w inną formę dobrego spędzania czasu. Zapraszamy na oficjalną stronę klubu w celu uzyskania więcej informacji.

TVPW na żywo

29.02.2008.

Wczoraj, 28 lutego została przeprowadzona pierwsza, krótka relacja na żywo z naszego telewizyjnego studia. Była to próba realizacji transmisji opierająca się na przesyle sygnału z kilku kamer oraz animacji do internetu. Transmisja ta była jednak zrealizowana programowo, a nie sprzętowo, wskutek czego natrafilismy na wiele problemów zwiazanych z synchronizacją dźwieku i obrazu oraz była niezwykle uboga. Aktualnie staramy się pozyskać odpowiednie dosprzętowienie studia aby w profesjonalny sposób transmitować dla Was na żywo wiele ciekawych wydarzeń mających miejsce na Politechnice Warszawskiej.

Film o wydziale EiTI PW

24.02.2008.

Prezentowany film jest multimedialną wizytówką wydziału Elektroniki i Technik Informacyjcnyh PW. Jeśli wahasz się przy wyborze wydziału na Politechnice Warszawskiej, obejrzyj ten materiał, a być może przekonasz się, że to właśnie to chcesz w przyszłości studiować. Kliknij aby obejrzeć!

Elektroniczna Legitymacja Studencka

18.02.2008.

Nowa Elektroniczna Legitymacja Studencka to ważny krok ku unifikacji dostępu do wielu podmiotów przez studentów. To już nie tylko dokument uprawniający do zniżek, ale multikarta, dzięki której studenci mogą załatwić wiele codziennych spraw. Jakie są jej możliwości teraz? Jaka będzie jej funkcjonalność w przyszłości? Dowiedz się tego oglądając ten materiał!

Zapraszamy do oglądania!

Kronika Politechniki Warszawskiej

19.12.2007.

Przedstawiamy Wam pierwszą część Kroniki naszej uczelni w wydaniu telewizyjnym. W ten sposób będziemy Was informować o ważnych wydarzeniach na naszej uczelni, o ciekawych inicjatywach, obradach władz uczelni, a także będziecie mogli poznać zdanie władz na trudne i nurtujące tematy studentów. W pierwszej części wystąpił sam Rektor Politechniki Warszawskiej - prof. Włodzimierz Kurnik

Pięćdziesiątka

11.12.2007.

Chcielibyśmy poinformować, że dzisiaj, wraz z dodaniem materiału [http://www.tvpw.pl/art7618 | __"Wielka Muzyka tym razem w Dużej Auli"__], na naszej stronie internetowej można już oglądać dokładnie 50 zmontowanych materiałów filmowych. W przeciągu ostataniego roku udało się nam zmontować tyle materiałów specjalnie dla Was. Mamy nadzieję, że po ostataniej rektutacji, nowi ludzie w TVPW przyśpieszą tempo powstawania nowych i coraz lepszych produkcji.

Promocja TVPW

18.09.2007.

Październik zbliża się dużymi krokami a wraz z nim nowy semestr. Mamy jednak dla Was dużo ciekawych informacji. W październiku będzie również miała miejsce wielka kampania promocyjna TVPW! Oprócz obwitej reklamy na wydziałach i w akademikach PW, będziemy uczestniczyli w Targach Kół Naukowych „Konik”, które odbędą się w dniach 17-18 października. W holu wejściowym Gmachu Głównego będziemy mieli własne stoisko, na które już teraz Wszystkich gorąco zapraszamy! Ponadto w dniach 23-24 października w Dużej Auli Gmachu Głównego zostanie zaprezentowana promocyjna galeria zdjęciowa naszej załogi oraz zdjęcia terenowe wykonane podczas kręcenia reportaży.

Akcja promocyjna ma na celu zainteresowania Was naszym przedsięwzięciem. Zamierzamy przeprowadzić rekrutację nowych ludzi do składu TVPW, gdyż bez nowych osób rozwój Telewizji PW nie będzie możliwy. Bardziej szczegółowe informacje odnośnie rekrutacji pojawią się w październiku, jednak już teraz zawiadamiamy, że taka kampania zostanie przeprowadzona.

Rekrutacja

18.09.2007.

Witamy Wszystkich!

Jeśli jesteś zainteresowany(a) wzięciem udziału w rozwijaniu Internetowej Telewizji Politechniki Warszawskiej zgłoś się do nas. Jesteśmy otwarci na nowych, ambitnych studentów, którzy chcą przeżyć niesamowitą przygodę podczas tworzenia czwartego medium Politechniki. Już teraz napisz do nas czym chciałbyś się zajmować w TVPW!

17-18 października na Targach Kół Naukowych „KONIK” TVPW będzie miała swoje własne stoisko, w którym będziecie mogli dowiedzieć się wszystkiego o naszej działalności. Zapoznacie się ze sprzętem używanym przez nas oraz poznacie ludzi tworzących TVPW. Pamiętaj, Ty również już niedługo możesz zostać członkiem naszej Telewizji! Zapraszamy!

Juwenalia 2007 - relacje

09.06.2007.

Dzięki telewizji TVPW, wizualna luka w mediach PW została wypełniona, a Wy możecie obejrzeć kilkanaście materiałów jakie dla Was przygotowaliśmy!

Na początek serwujemy jeszcze gorące relacje z Juvenaliów 2007! Przypomnijcie sobie co się tam działo!

TVPW - oto jak powstaliśmy

19.05.2007.

Podczas sesji zimowej roku akademickiego 2005/06 zasiedzieliśmy się przy okrągłym stole. Rozpoczęliśmy obrady przy kieliszku kawy. Spotkanie trwało już dość długo (w pokoju dało się wyczuć naukową atmosferę) gdy Kuba rzucił pomysł aby założyć telewizje PW.

Jedno zdanie, zupełnie nie pasujące do prowadzonych wówczas dialogów... chwila ciszy, a jednak! Zadziałało! Pewnienie nie spodziewał się, że wśród pobudzonych "kofeiną" studentów, wywoła istną burzę mózgów.

Otóż okazało się że lwia cześć z nas od razu znalazła działkę w tym projekcie, którą chciałaby się zajmować. Reszta natomiast znała co najmniej kilka sposobów, oraz osoby do których należy się zwrócić, aby TVPW zaistniało. Zaraz po rozpoczęciu nowego semestru rozpoczęły się prace.

Dziś po ok. 15 miesiącach, po ogromnym wysiłku ze strony organizatorów, pomysłodawców, studentów, (samorządu, władz) Politechnika Warszawska prezentuje Wam swoje nowe dziecko, ostatnie,brakujące medium Politechniki - TVPW.

TVPW ruszyła!

19.05.2007.

Telewizja na Politechnice? No jasne - Wielki Brat jest wszędzie! Na szczęście tym razem jest naszym sprzymierzeńcem! Grupa zapalonych studentów Politechniki stworzyła od podstaw internetową telewizję. Dlatego teraz nie będzie żadnej imprezy, czy spotkania którego byśmy nie podglądali. Życie studenckie, naukowe oraz sportowe na uczelni przedstawiamy Ci w krótki, dynamiczny i zabawny sposób. Do tego ciekawe inicjatywy studenckie, wywiady oraz relacje ze wszystkich miejsc na Świecie gdzie pojawiają się żaki z PW. A wszystko to podane w rozrywkowej formule, gdzie i kiedy chcesz.

Zobacz, czy TVPW podglądała Ciebie?

Najnowsze

Wyświetlane jest tylko kilka najnowszych filmów. Pobierz wszystkie »

ESN & KZ Horror Party

A little party never killed nobody

SHAKE IT! SNOW PARTY

narciarsko-snowboardowe pożegnanie zimy

I <3 rolki

rolowanie na Stadionie Narodowym

Pobierz wszystkie »

ESN & KZ Horror Party

A little party never killed nobody

SHAKE IT! SNOW PARTY

narciarsko-snowboardowe pożegnanie zimy

I <3 rolki

rolowanie na Stadionie Narodowym


Więcej »